Cyperský youtuber znáša kritiku za video o svojich podvodoch v Japonsku

Cyperský youtuber sa stal terčom kritiky po tom, čo na svoj kanál vložil video nazvané „Cestoval som zadarmo po Japonsku“. Obyvateľov Japonska, kde sa vysoko cenia dobré mravy, veľmi pobúrilo, že Fidias Panajotu cestoval vo vlakoch načierno, žobral a vlúdil sa do päťhviezdičkového hotela, kde si doprial zadarmo raňajky.

Video zachytávajúce cestu „zadarmo po Japonsku“, ktorú Panajotu a traja jeho priatelia podnikli ako výzvu s cenou 10 000 dolárov (asi 9450 eur) pre víťazov, od víkendu dosiahlo takmer pol milióna zhliadnutí, napísal spravodajský server BBC News. Pôvodnú nahrávku autor zmazal a ospravedlnil sa, ale záznam medzitým znovu zverejnili ďalší užívatelia platforme YouTube.

„Zdravím, nádherní ľudia, ospravedlňujem sa Japoncom, že sa kvôli nám cítia zle. To nebolo naším cieľom!“ povedal Panajotu, ktorý sám seba označuje za „profesionálneho chybovača“ na svojej stránke na youtubu, kde má 2,4 milióna odberateľov.

V jednej časti nahrávky sa youtuber schoval na toaletách japonského rýchlovlaku šinkansen a predstieral nevoľnosť, keď od neho sprievodca žiadal lístok. Potom ušiel a nastúpil do iného vlaku, kde zopakoval rovnaký trik.

Na zastávke vyžobral peniaze od cudzieho človeka

Na autobusovej zastávke vyžobral peniaze od cudzieho človeka, no stále mu chýbalo 80 jenov (0,51 eur) na cestovné. Šofér ho preto zamkol vo vozidle a odviezol na policajnú stanicu, kde strávil päť hodín vo väzbe, kým bol prepustený.

Neskôr predstieral, že je hotelový hosť, aby dostal raňajky zadarmo. „A opúšťame hotel bez toho, aby nás chytili a bez akéhokoľvek problému,“ povedal do kamery. Nie je jasné, kedy bolo video natočené, ani či sú Panajotu a jeho spoločníci stále v Japonsku.

„Ďalší divný, otravný youtuber z cudziny. Rovnako ako on by mali byť zatknutí aj tí ostatní,“ uviedol jeden užívateľ sociálnej siete. „Som vážne znechutený ľuďmi, ako ste vy, čo zneužívajú láskavosti a zdvorilosti obyvateľov Japonska,“ dodal ďalší.

Viac o téme: cestovanie , cestovné , hotely , Japonsko , podvody , Youtube

Súvisiace články

Aktuálne správy