Ako je na tom maloobchod v Británii? Daždivé počasie viedlo k slabšej návštevnosti obchodov

Tržby v britskom maloobchode počas troch mesiacov do konca apríla rástli najrýchlejším tempom od polovice roka 2021. V samotnom apríli sa podľa údajov britského štatistického úradu (ONS) zvýšili o 0,5 % po poklese o 1,2 % v marci, keď nezvyčajne daždivé počasie viedlo k slabšej návštevnosti obchodov. Informuje správa agentúry Reuters.   

Od začiatku februára do konca apríla tržby oproti predchádzajúcim trom mesiacom vzrástli o 0,8 %, najviac od júla až augusta 2021. Údaje štatistického úradu naznačujú, že pretrvávajúca vysoká inflácia má na spotrebiteľské výdavky iba limitovaný vplyv. Britské spotrebiteľské ceny v apríli spomalili medziročný rast na 8,7 % z marcových 10,1 %. 

V medziročnom porovnaní boli tržby maloobchodu v apríli nižšie o 3 %. Obchody s potravinami zaznamenali pokles o 2,7 %. V porovnaní s predchádzajúcim mesiacom tržby z predaja potravín vzrástli o 0,7 % po prepade o 0,8 % v marci. Tržby z predaja pohonných látok sa oslabili o 2,2 %, k čomu mohla podľa ONS prispieť aj aprílová vlna štrajkov verejných zamestnancov.

Viac o téme: maloobchod, pokles, Veľká Británia

Súvisiace články

Aktuálne správy