Číňania opäť prekvapujú: Postavili si vlastný Londýn aj s gigantickou replikou Big Benu (foto)

Fantázia čínskych developerov je všeobecne známa. Takisto ich záľuba v replikách ikonických budov z celého sveta. Najnovšie sa v čínskom centre hazardu, meste Macao, posunuli latku kreativity opäť o čosi vyššie. Postavili si totiž nový miliardový rezort s dokonalými replikami najznámejších londýnskych budov. Vrátane svetoznámeho Big Benu či Westminsterského paláca.

Macao, často nazývané aj čínske Las Vegas, má o atrakciu navyše. Slávnostného otvorenia sa dočkal luxusný komplex kasín za viac ako 2 miliardy dolárov. Grandiózneho otvorenia sa zúčastnilo aj viacero svetových hviezd. Medzi nimi nechýbal ani bývalý anglický futbalový reprezentant David Beckham, ktorý sa dokonca podieľal na tvorbe luxusných hotelových apartmánov.

Zaujímavosťou je, že kasínový či hotelový komplex s názvom The Londoner Macao nie je úplnou novinkou. Kasína v tomto rezorte sú v prevádzke počas posledných dvoch rokov. Slávnostného otvorenia sa však dočkali až počas tohto týždňa z dôvodu predchádzajúcich tvrdých covidových opatrení. Slávnosť však okrem gigantických napodobenín priniesla aj iné, ako inak Anglickom inšpirované, atrakcie. Počas šiestich dní v týždni budú môcť návštevníci rezortu sledovať napríklad výmenu kráľovských stráži.

Mesto mnohých národností

Veľká Británia nie je prvou krajinou, ktorej repliky monumentov sa v Macau nachádzajú. Komplexy iných kasín totiž nápadne pripomínajú iné európske veľkomestá. Nájsť tu môžeme repliku parížskej Eiffelovej veže, ale aj grandióznu napodobeninu kanálov z Benátok. Ak máte chuť zažiť atmosféru niekoľkých veľkomiest v jednom, Macao je teda tá správna voľba.

Čínske Macao sa však nerozvíja iba v oblasti hazardu. Pre návštevníkov mesta, ktorí neholdujú hraniu v kasínach, je k dispozícií veľké množstvo reštaurácií, barov, obchodov s luxusným tovarom, hotelov, ale aj niekoľko kúpeľov a množstvo iných atrakcií. Dôležitosť rozvoju mesta rôznymi smermi podčiarkuje aj nová zmluva. Šiesti najväčší prevádzkovatelia kasín v meste sa totiž podľa webu cnbc.com dohodli na investovaní 15 miliárd dolárov v nasledujúcich 10 rokoch. Tieto peniaze by mali byť použité na rozvoj mesta mimo hazardného odvetvia, čím chcú podporiť príliv zahraničných turistov.

Viac o téme: Big Ben, Čína, David Beckham, hazard, kasíno, Macao, nehnuteľnosti, realitný trh

Súvisiace články

Aktuálne správy