Aktivita v írskom stavebníctve zrýchlila v júni tempo poklesu

Aktivita v írskom stavebnom sektore pokračovala v júni v poklese, pričom tempo poklesu sa výrazne zrýchlilo. Vývoj v sektore ovplyvnila najmä aktivita v oblasti komerčných stavieb. Výsledky prieskumu spoločnosti S&P Global zverejnil portál RTTNews.

Index nákupných manažérov S&P Global a BNP Paribas Real Estate pre írsky stavebný sektor dosiahol v júni 47,5 bodu oproti 49,8 bodu v máji. To znamená výrazné zrýchlenie poklesu aktivity, keďže rast od poklesu oddeľuje hranica 50 bodov. Je to najvýraznejší pokles od februára tohto roka, keď index dosiahol 47,4 bodu.

Vývoj v stavebníctve ovplyvnila najmä oblasť komerčných stavieb, ktorá zahrnuje sklady, obchody a kancelárske priestory. Tá sa k poklesu vrátila po troch mesiacoch rastu.

Aktivita v oblasti inžinierskych stavieb pokračovala v poklese, pričom tempo poklesu sa ešte zrýchlilo. Naopak, nepriaznivý vývoj v týchto dvoch segmentoch čiastočne kompenzovala aktivita v oblasti bytovej výstavby. Tá opäť zaznamenala rast, pričom tempo rastu sa mierne zrýchlilo.

Viac o téme: Írsko , jún , pokles , stavebníctvo , zrýchlenie

Súvisiace články

Aktuálne správy