Zisk americkej nápojovej spoločnosti Pepsico vzrástol na viac než dvojnásobok

Americký nápojový koncern Pepsico oznámil za 4. kvartál rast čistého zisku na viac než dvojnásobok v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka. Navyše, zisk po úprave o mimoriadne položky prekonal očakávania trhov. Informovala o tom agentúra Reuters.

Koncern Pepsico uviedol, že čistý zisk dosiahol vo 4. kvartáli 1,3 miliardy USD (1,21 miliardy eur), čo na akciu predstavuje 94 centov. V rovnakom období predchádzajúceho roka vykázala firma zisk 518 miliónov USD (37 centov/akcia).

Po očistení o mimoriadne položky zaznamenala nápojová spoločnosť upravený zisk na úrovni 2,46 miliardy USD. Na akciu to znamená 1,78 USD. Koncern tak prekonal očakávania trhov, ktoré počítali s upraveným ziskom na akciu na úrovni 1,72 USD/akcia.

Tržby na organickej báze, ktoré nezahrnujú akvizície a predaje, zaznamenali v poslednom kvartáli minulého roka rast o 4,5 %. Výsledky podporilo zvýšenie cien, ktoré v poslednom kvartáli vzrástli o 9 %. Avšak objem predaja vykázal pokles, pričom výsledky zaostali za odhadmi trhov.

Viac o téme: PepsiCo, potravinársky priemysel, sladené nápoje, Spojené štáty americké USA, zisk

Súvisiace články

Aktuálne správy