Volkswagen zvažuje zatvorenie závodu na elektromobily Audi v Bruseli

Automobilka Volkswagen zvažuje uzavretie závodu svojej luxusnej značky Audi v Bruseli. Dôvodom je prudký pokles dopytu po drahých elektromobiloch, ktoré sa tu vyrábajú. Volkswagen neuzavrel žiadny závod takmer štyri desaťročia, upozornila agentúra Reuters.

Audi v utorok uviedla, že Volkswagen zvažuje, že predčasne ukončí výrobu modelov Q8 e-tron a Q8 Sportback e-tron. To sú jediné modely, ktoré sa teraz v Bruseli vyrábajú. Audi tak teraz začne reštrukturalizáciu závodu a bude hľadať alternatívy pre jeho budúcnosť. Môže sa však stať, že závod, ktorý má zhruba 3000 zamestnancov, bude nakoniec uzavretý. Vlani vyrobil 50 000 vozidiel.

Volkswagen naposledy uzavrel svoj závod v Pensylvánii, a to v roku 1988. Reuters tiež upozornil, že posledný šéf značky VW, ktorý hrozil zatvorením závodu v Európe, odstúpil niekoľko mesiacov po tom, ako tak urobil.

Automobilky masívne investovali do kapacít a vývoja technológií. Ťažko ich tak zasiahol nižší dopyt po elektromobiloch, než sa očakávalo. Audi začiatkom tohto roka varovala, že jej predaj tento rok klesne, pretože pracuje na zavádzaní nových modelov a zároveň znižuje náklady.

Viac o téme: Audi , automobilky , Belgicko , uzavretie , Volkswagen , závod

Súvisiace články

Aktuálne správy