Volkswagen sa nevzdáva: Čínsku konkurenciu chce odrovnať elektromobilom s prekvapivo nízkou cenou!

Volkswagen chce lepšie konkurovať lacným čínskym elektromobilom. Už o pár rokov chce dodať na trh elektrické vozidlo s cenovkou porovnateľnou s dnešnými najlacnejšími modelmi so spaľovacími motormi.

Najväčšia európska automobilka Volkswagen bude vyvíjať lacné elektromobily, aby mohla lepšie konkurovať čínskym výrobcom. Cieľom je vyrábať elektromobily pre európsky trh v cene okolo 20 000 eur. Svetová premiéra je plánovaná na rok 2027. Automobilka so svojím oznámením prišla po tom, ako začiatkom mesiaca skrachovali rokovania o spolupráci na tomto projekte s Renaultom.

„Je to základná úroveň elektrickej mobility z Európy pre Európu,“ uviedol generálny riaditeľ Volkswagenu Oliver Blume. „Týmto sa jasne hlásime k Európe ako priemyselnej lokalite, k európskej priemyselnej politike a v konečnom dôsledku rokujeme v záujme európskych zákazníkov,“ dodal.

Reakcia na záplavu elektromobilov z Číny

Rozhodnutie prichádza v čase, keď sa do Európy derú čínski konkurenti, aby získali podiel na trhu a zaútočili na zavedených európskych výrobcov automobilov na ich domácej pôde. Rad z čínskych firiem má až o 30 percent nižšie výrobné náklady ako ich západní kolegovia.

Zvažovali by ste kúpu elektromobilu Volkswagen pri cenovke okolo 20 000 eur?

Volkswagen minulý týždeň uviedol, že európsky priemysel má dva až tri roky na to, aby sa pripravil na konkurenčnú hrozbu. Varoval, že inak je ohrozené prežitie odvetvia, napísala agentúra Reuters.

Šéf značky Volkswagen Thomas Schäfer uviedol, že napriek nízkej cene bude plánovaný základný model stanovovať štandardy v oblasti technológií, dizajnu a kvality. Dodal však, že elektromobilita z Európy pre Európu môže uspieť len s politickou podporou a konkurencieschopnými rámcovými podmienkami.

Viac o téme: elektromobil , elektromobilita , Renault , Volkswagen

Súvisiace články

Aktuálne správy