Výbuch metánu spôsobil zával v bani v odľahlej oblasti na juhozápade Pakistanu a uväznil v ňom najmenej 12 baníkov, uviedli dnes tamojšie úrady. Záchranné zložky sa ich snažia vyslobodiť, informovala agentúra AP.
Výbuch sa stal už vo štvrtok večer v meste Singidi v provincii Balúčistan, uviedol podľa agentúry inšpektor baní. Dodal, že záchranári niekoľko hodín opatrne odstraňujú trosky a zával, ale že žiadny z baníkov zatiaľ nebol zachránený. Hovorca vlády provincie Balúčistan oznámil, že bolo tiež nariadené vyšetrovanie príčiny nehody.
Bezpečnostné normy sú v pakistanskom uhoľnom priemysle bežne ignorované, čo vedie k nehodám a výbuchom, pri ktorých v posledných rokoch zahynulo veľa banských robotníkov. Vo štvrtok tiež pakistanské bezpečnostné sily zachránili najmenej osem z 16 pracovníkov bane, ktorí boli unesení miestnymi ozbrojencami, pripomína AP.