Predaj Tesly v Európe klesol na najnižšiu úroveň od januára 2023

Predaj elektromobilov amerického výrobcu Tesla v Európe bol v apríli najnižší za 15 mesiacov. Ukázali to v stredu údaje európskeho združenia výrobcov automobilov (ACEA). Informuje správa Bloomberg.

Konkrétne, v Európe bolo v apríli 2024 zaregistrovaných iba 13 951 vozidiel amerického výrobcu Tesla. To bolo o 2,3 % menej ako v rovnakom mesiaci minulého roka a najslabší výsledok od januára 2023.

Bloomberg pripomína, že Tesla zaznamenala v apríli pokles odbytu aj v prípade vozidiel vyrobených v jej továrni v čínskom Šanghaji, ktorý ostro kontrastoval so silným rastom predaja čínskych rivalov na tamojšom trhu, najväčšom automobilovom trhu na svete.

Presnejšie, Tesla predala tento rok v apríli 62 167 elektrických vozidiel vyrobených v Číne, o 18 % menej ako v rovnakom mesiaci predchádzajúceho roka. V medzimesačnom porovnaní sa odbyt jej vozidiel vyrobených v Číne v apríli znížil až o 30,2 %.

Naproti tomu jej čínsky rival BYD so svojimi radmi elektrických vozidiel Dynasty a Ocean a plug-in hybridov predal v apríli 312 048 osobných áut, čo predstavuje medziročný nárast o 48,97 %. Tesla vykázala za 1. štvrťrok 2024 pokles celkového predaja. Jej šéf Elon Musk pritom uviedol, že 2. štvrťrok „bude oveľa lepší“ po vyriešení niekoľkých problémoch, ktoré ovplyvnili výrobu v 1. štvrťroku.

Viac o téme: Čína , Európa , pokles , predaj , Tesla

Súvisiace články

Aktuálne správy