Musk chce presunúť právne sídlo Tesly do Texasu: Nechá o tom hlasovať akcionárov

Miliardár Elon Musk chce presunúť právne sídlo automobilky Tesla zo štátu Delaware do štátu Texas, nechá o tom hlasovať akcionárov. Muskovmu rozhodnutiu predchádzal verdikt sudkyne v Delaware, ktorá zrušila dohodu o vyplatení rekordnej odmeny 55,8 miliardy USD, ktorú v roku 2018 uzavrela Tesla so svojím riaditeľom Muskom ako budúcim príjemcom odmeny. Informujú o tom zahraničné médiá.

„Nikdy nezriaďujte právne sídlo svojej firmy v štáte Delaware,“ napísal po verdikte súdu Musk na sieť X. Neskôr na nej nechal užívateľov neformálne hlasovať, či sídlo Tesly presunúť do Texasu. Zo zhruba 1,1 milióna hlasov bolo 80 percent pre zmenu. Tesla už v Texase má svoje hlavné kancelárie. Vzhľadom na nízke dane má v Delaware právne sídlo mnoho veľkých firiem, napríklad Amazon.

Foto: SITA/AP

Schválenie balíka odmien správnou radou automobilky bolo podľa sudkyne Kathaleen McCormickovej nesprávne a nespravodlivé voči akcionárom. Žalobu podal Richard Tornetta, ktorý vlastní deväť akcií Tesly. Odmena je podľa neho prehnaná.

Viac o téme: akcionári , automobilka , elektrické autá , Elon Musk , Tesla

Súvisiace články

Aktuálne správy