Každé piate nové auto na Slovensku nieslo logo značky Škoda

Každé piate nové registrované osobné auto na Slovensku vlani nieslo logo značky Škoda. Jej podiel na slovenskom trhu s novými osobnými vozidlami, kde je automobilka Škoda Auto dlhodobo jednotkou, mierne stúpol na 20,71 percenta z predvlaňajších 19,79 percenta. Vyplýva to z údajov, ktoré ČTK poskytol slovenský zväz automobilového priemyslu.

Najvyšší trhový podiel spomedzi viac ako štyroch desiatok značiek si vlani udržala tradične česká Škoda, ktorá v krajine umiestnila 19 342 nových áut. Najväčší záujem mali slovenskí zákazníci o octavie, fabie, ako aj o modely Kamiq a Karoq.

Na druhom mieste v počte registrácií nových osobných áut na Slovensku vlani skončila Toyota pred značkou Kia; podiel oboch týchto značiek na trhu dosiahol zhodne takmer desať percent.

Celkovo bolo na Slovensku vlani zaregistrovaných 93 409 nových osobných vozidiel, čo medziročne predstavuje nárast o 6,14 percenta. Tento vývoj podľa skoršieho oznámenia zväzu ovplyvnil nákup vozidiel obyvateľmi v závere vlaňajška a pred tohtoročným zvýšením základnej sadzby dane z pridanej hodnoty na 23 z predchádzajúcich 20 percent, ktorá sa vzťahuje tiež na automobily.

Viac o téme: auto , Česko , Škoda , Slovensko , trh

Súvisiace články

Aktuálne správy