Japonská automobilka Suzuki zvýšila celoročný zisk o viac než pätinu

Japonská automobilka Suzuki oznámila za minulý obchodný rok rast čistého zisku o viac než pätinu a v prípade prevádzkového zisku mala výsledky oproti predchádzajúcemu roku lepšie o takmer tretinu. O výsledkoch automobilky, ktoré zverejnila v pondelok, informoval portál RTTNews.

 Automobilka uviedla, že za obchodný rok 2023/2024, ktorý sa skončil v marci, dosiahla čistý zisk 267,7 miliardy jenov (1,59 miliardy eur). V porovnaní s predchádzajúcim obchodným rokom to predstavuje rast o 21,1 %.Prevádzkový zisk dosiahol 465,6 miliardy jenov. Medziročne to znamená zvýšenie o 32,8 %. Suzuki uviedla, že k výraznému rastu prevádzkového zisku prispeli cenový mix a zvýšenie objemu predaja na domácom trhu, ako aj v Európe a Indii.

Kombinácia rastu predaja a cien sa odrazila aj na vývoji tržieb. Tie dosiahli za minulý obchodný rok 5,37 bilióna jenov, čo oproti obchodnému roku 2022/2023 predstavuje rast o 15,8 %. Samotný automobilový segment vygeneroval tržby na úrovni 4,88 bilióna jenov, ktoré sa tak v porovnaní s predchádzajúcim obchodným rokom zvýšili o 17,3 %.Na tento obchodný rok, ktorý sa skončí v marci 2025, predpokladá automobilka Suzuki tržby na úrovni 5,6 bilióna jenov, pričom vychádza z očakávaného rastu objemu predaja. Prevádzkový zisk odhaduje na úrovni 480 miliárd jenov.

Viac o téme: autá , automobilka , Japonsko , predaj áut , Suzuki , zisk , zvýšenie

Súvisiace články

Aktuálne správy