Globálny odbyt Škody Auto v druhom štvrťroku stúpol o 2,5 percenta

Celosvetový odbyt automobilky Škoda Auto v tohtoročnom druhom štvrťroku medziročne vzrástol o 2,5 percenta na 228.100 vozidiel. Vyplýva to z tlačovej správy, ktorú v stredu zverejnil materský koncern Volkswagen. Odbyt celej skupiny Volkswagen v druhom štvrťroku medziročne klesol o 3,8 percenta na 2,243 milióna vozidiel.

„Pre celý rok 2024 naďalej očakávame mierny nárast celosvetových dodávok v porovnaní s predchádzajúcim rokom, a to vďaka uvedeniu a nábehu viacerých dôležitých modelov na trh v druhej polovici roka,“ uviedla manažérka Hildegard Wortmannová, ktorá má v koncerne Volkswagen na starosti predaj.

Samotnej značke osobných vozidiel Volkswagen v druhom štvrťroku predaje globálne klesli o 5,2 percenta na 1,140 milióna automobilov. Za celý prvý polrok bol jej odbyt medziročne o 0,2 percenta nižší, keď predala vyše 2,220 milióna vozidiel.

Značke Audi v druhom štvrťroku klesol odbyt o 11,2 percenta na 441 900 áut. Španielskym značkám Seat a Cupra v rovnakom období predaja vzrástli o 16,6 percenta na 158 900 vozidiel.

V Číne koncern zaznamenal pokles o 19,3 percenta

Na svojom druhom najväčšom trhu v Číne koncern zaznamenal pokles o 19,3 percenta na 651 500 vozidiel. Najväčším trhom zostáva aj naďalej západná Európa, kde predaje narástli o 5,1 percenta na 890 800 kusov.

Najpredávanejším batériovým elektromobilom značky Škoda bol Enyaq. Automobilka globálne dodala 29 400 kusov tohto modelu. Ide zároveň o štvrtý najpredávanejší elektromobil celej skupiny Volkswagen. Najpredávanejší batériový elektromobil za celý koncert potom bol Volkswagen ID.4, respektíve ID.5. Automobilka v druhom štvrťroku dodala 86 800 kusov.

Škoda Auto z nemeckej skupiny Volkswagen prevádzkuje tri výrobné závody v Česku. Má výrobné kapacity v Číne, na Slovensku a v Indii, väčšinou prostredníctvom koncernových partnerstiev, a v spolupráci s lokálnym partnerom tiež na Ukrajine.

Viac o téme: Audi , automobilky , Cupra , odbyt , predaj áut , Seat , Škoda Auto , Volkswagen

Súvisiace články

Aktuálne správy