Ford plánuje v španielskej Valencii zrušiť 1600 pracovných miest

Americká automobilka Ford plánuje zrušiť vo svojom závode v španielskej Valencii 1600 pracovných miest. Uviedla to firma v stredu s tým, že časť pracovných pozícií zruší natrvalo, väčšinu by však neskôr, keď začne so zvyšovaním produkcie, mohla obnoviť.

Oznámená redukcia je ďalšou v poradí po tom, ako vlani Ford informoval o zrušení 1100 pracovných pozícií. Automobilka zamestnáva v závode vo Valencii, ktorý sa nachádza v meste Almussafes, približne 4700 ľudí.Ako povedala hovorkyňa firmy v Španielsku, spoločnosť zástupcom odborov oznámila, že v rámci nového prepúšťania 600 pozícií zruší natrvalo. V prípade ďalších 1000 je pripravená rokovať o opätovnom prijatí ľudí v neskoršom období, keďže od roku 2027 plánuje zvýšiť výrobu.

Minulý mesiac Ford oznámil, že v závode začne od roku 2027 s výrobou nového hybridného vozidla. Závod by ho mal vyrábať najmä pre európsky trh, ale aj ďalšie. Ako uviedlo ministerstvo priemyslu, ročne by sa tam malo vyrobiť 300.000 áut.V súčasnosti Ford produkuje v tomto závode iba kompaktné športovo-úžitkové vozidlo Ford Kuga. Automobilka pôvodne využívala závod na výrobu aj ďalších modelov, ich produkciu však v minulých rokoch zrušila.

Viac o téme: automobilka , Ford Motor , pracovné miesta , Španielsko , USA

Súvisiace články

Aktuálne správy