Continental predal svoju továreň na výrobu pneumatík v ruskom meste Kaluga

Nemecký dodávateľ automobilových súčiastok Continental predal svoju továreň na výrobu pneumatík v ruskom meste Kaluga ruskému podniku S8 Capital. Spoločnosť to oznámila v pondelkovej tlačovej správe. Podrobnosti o finančných podmienkach transakcie neposkytol.

„Týmto krokom sa Continental zbavil väčšiny svojich aktivít v Rusku v rámci ohláseného odchodu z ruského trhu, o ktorom bolo rozhodnuté v reakcii na vojnu na Ukrajine,“ uviedol nemecký podnik.

Továreň v Kaluge má okolo 1100 zamestnancov, ktorých podľa predajnej zmluvy prevezme firma S8 Capital. Transakcia zahŕňa aj distribučné centrum v Moskve.

Continental v roku 1993 kúpil otrokovického výrobcu pneumatík Barum a v súčasnosti má v Česku niekoľko výrobných závodov. Okrem pneumatík v tuzemsku vyrába tiež napríklad posilňovače bŕzd, brzdové hadice či palubné prístroje a displeje.

Správa o predaji ruského závodu Continentalu prichádza niekoľko dní po tom, ako nemecký automobilový koncern Volkswagen ohlásil dokončenie predaja všetkých svojich aktivít v Rusku, vrátane fabriky v Kaluge. V tej sa v minulosti montovali tiež vozidlá českej automobilky Škoda Auto.

Viac o téme: Continental, predaj, Rusko, výroba pneumatík

Súvisiace články

Aktuálne správy