Britský výrobca vysávačov Dyson zruší na domácom trhu viac než štvrtinu miest

Britský výrobca vysávačov Dyson oznámil, že na domácom trhu plánuje zrušiť viac než štvrtinu pracovných pozícií. Prepúšťanie je podľa spoločnosti súčasťou procesu znižovania nákladov. Informuje o tom správa z agentúry DPA a Reuters.

Spoločnosť v utorok oznámila zamestnancom, že v rámci britského trhu plánuje zrušiť približne 1000 pracovných miest. V Británii pritom celkovo zamestnáva zhruba 3500 ľudí. Zrušiť tak plánuje približne 28 % pracovných pozícií.

Hanno Kirner, šéf firmy, ktorá okrem vysávačov vyrába aj produkty na úpravu vlasov a čističky vzduchu, povedal, že rušenie miest je výsledkom nedávneho prieskumu v spoločnosti, ktorá musí reagovať na meniacu sa situáciu na trhu. „Dyson pôsobí na stále náročnejšom trhu s rastúcou konkurenciou, na ktorom sa tempo inovácií a zmien každým dňom zrýchľuje,“ povedal Kirner s tým, že v reakcii na to sa vedenie rozhodlo pre zmeny vo firme, ktoré pravdepodobne povedú aj k zníženiu počtu pracovných miest.

Zatiaľ posledné hospodárske výsledky, ktoré sú za rok 2022, prezentovala firma v októbri minulého roka. V rámci nich uviedla, že v roku 2022 dosiahla zisk pred zdanením na úrovni 9,6 milióna libier (11,37 milióna eur) oproti 10,2 milióna libier za rok 2021. Za poklesom zisku bol slabší dopyt po produktoch spoločnosti.
(1 EUR = 0,8441 GBP)

Viac o téme: Dyson , pracovné miesta , prepúšťanie , Veľká Británia

Súvisiace články

Aktuálne správy