OVB Allfinanz Slovensko, a.s. (PMOVB)

Názory čitateľov
29. 5. 2012   anonym
dovno som tu nebol, dík za pobavenie, človekovia
29. 5. 2012   anonym
vraj majú mufkáči nový slogan pre budovanie firmy: "Kodkodák, kodkodák, znesiem vajcia ako klát."
12. 6. 2012   mato
ty musíš byť velky frajer. máš nazory ako 14 ročný chalan. asi máš komplexy a vybijaš si to takto :D
26. 5. 2012   Judr. K.T
Dobry den,dostal som sa na toto forum uplnou nahodou ked som hladal nejake info o poisteni podnikania alebo nejakeho zabezpecenia rizika. Ked som si precital niekolko stran s nazormi fin.poradcov/manaze rov,napadla ma otazka: Preco ked su ludia v tychto firmach taky spokojny, tak ako som si nazrel do udajov svojich zamestnancov, tak 20 z nich co momentalne manualne a tvrdo makaju odislo z podobnich firiem???? Len pre vykreslenie situacie mma skoro 200 zamestnancov sice sa kazdy nadrie ako kon ale ani jeden nema plat pod 1000 eur. A preco teda neostali dalej pracovat pre klientov? Uprimne nejde mi to do hlavy.
27. 5. 2012   radik
:-D, nuž zamestnávam 30 ľudí a aj keď robím stále finančné poradenstvo, nikdy som nezamestnal človeka, ktorý mi napísal do životopisu, že je aktívny finančný poradca - ak sa niekomu darí v danom biznise a niekoľko babeniek sa dušovalo, že im to ide ako po masle, prečo si hľadajú inú prácu? Realita je taká, že väčšina ľudí zarába absolútny prdlias, o tzv. daňovej optimalizácii, ktorú vraj ponúkajú vedia druhý prdlajs, o účtovníctve tretí prdlajs (hlavne chú radiť podnikateľom :-) ,o produktoch štvrtý prdlajs atď..... a k tomu ešte ani nie sú ochotní priznať si to, len pred svojim okolým strúhajú hrdinov, večne usmiatych, v skutočnosti žijúcich na dlh - to ich ako prvé totiž naučia. Finančné mlm budujú v očiach svojich ovečiek, resp. u väčšiny klientov vzdušné zámky, založené na snoch, len realita je iná - v ovb zarába maximálne 200 ľudí tak, že sú schopní raz za 4 roky kúpiť si nové auto, nehnuteľnosť, resp. rozumne investovať finančné prostriedky a to sa bavíme o firme s najväčším podielom na trhu, s najväčšim počtom poradcov, pričom poradcovia často zarábajú menej peňazí ako ich klienti :-D...Ale to nie je len problém finančných mlm, ale aj iných mlm systémov - včera som bol večer u klientov a zároveň som si skontroloval svoje prevádzky v ružomberku, narazil som na chlapíka, ktorý prevádzkuje 3 mlm a na moju úprimnú otázku, ako sa mu darí, povedal mi, že z každého mlm má tak 1.000 eur - možno je to úspech, možno nie, ale ak si vezmem do úvahy, že je hlavou všetkých tých systémov, koľko zarábajú jeho ľudia?... a to som ho ešte naštval s tým, že mohol mať hypo za 4,1%, keby zavolal, namiesto toho ho nakecal jeho kamoš vo vub na 5% :-D. Neriešte ľudí, ktorí hovoria, že sa im darí v mlm, tých je tak málo, že ich len ťažko stretnete u seba vo firme na pohovore :-D, to platí o nás všetkých, ktorí vieme vytvoriť pracovné miesto a garantovať ľuďom určitý príjem mesačne. Čo hľadáte ohľadom poistenia?
27. 5. 2012   Judr. K.T
Dakujem za odpoved, mam pocit ze viete o com hovorite, mna to zaujimalo z toho dovodu hlavne ze aj mam alebo mal som kamarata ktory teda tiez viedol taku strukturu, vysedaval po kavickach cele dni,tvaril sa ako Onasis potom nasadol do mercedesu ktori mal na lizing.. nehovorim aj ja si uz mozem dovolit posediet na tej kave a mam tiez medveda za 3 melony ale ma uz 4 rok a najazdene skoro 400tisic km. .... a jemu pri tom plakali deti od hladu a manzelka bola zufala ze aky odlud sa z neho stal.Potom prisiel a zrazu ze ci ho nezamestnam ale ved ked mal prijem okolo 3-4000 Eur mesacne preco ides ku mne robit podradnu robotu ??
Ale mozno ako si precital tu na fore ako sa ludia menia a prezliekaju kabaty tak asi som to trosku pochopil.
Zaujimal som sa o obdobu nejakeho poistenia poskodenia zodpovednosti zamestnavatelovi, ale slo by nie zamestnavatelovi ale odberatelovi.
27. 5. 2012   radik
v poradenstve sa ľuďom nakecá, že majú na všetko, tak si nakúpia luxusné limuzíny, aby ukázali ostatným svoj úspech, realita je však trocha iná - je to skrátka hra ich nadriadených s nimi, lebo sa už dávno zistilo, že zadĺžený človek dáva lepšie výkony bez ohľadu na spôsoby, ako ich dosiahnem, storná hovoria o kvalite takto postaveného biznisu :-( ....
Zodpovednosťou za škodu spôsobenú pri výkone povolania je popísaná Zákonníkom práve, konkrétne v 8. časti a produkty poisťovní vlastne vychádzajú pri zodpovednosti zamestnanca z tejto legislatívny, len celé to funguje na bázy zamestnanec - zamestnávateľ - pokiaľ Vaši zamestnanci nie sú v žiadnom právnom vzťahu k odberateľovi, resp. nespôsobili škodu úmyselne, iný právny subjekt len ťažko od nich škodu vymôže za výkon pracovnej činnosti v mene Vašej spoločnosti. Skúste dať príklad, možno cez to by sa dala nájsť určitá skulina, resp. zodpovedajúci produkt, pokiaľ nechcete to dávať verejne, napíšte na finsluzby@gmail.com
29. 5. 2012   o
JUDr. K.T, robím v sprostredkovaní už 13. rok a som spokojný aj ja, aj moji klienti. Teda 99 % robím majekové poistenie a hlavne firmy. Začínal som v MLM. Bolo to len o emóciách. Emócie sú na to, aby ľudia makali, než im dôjde, že chlieb nie je za bankové jednotky, ale za peniaze. Keď im to dôjde, buď zarábajú a ostanú, keď nezarábajú, odídu. Štatistika nepustí. Sprostredkovanie je o podnikaní. Na trhu je možno menej ako 4% podnikateľských typov, 96% zamestnaneckých typov. Ďalej štatistika hovorí: Ak chceš vybudovať štruktúru MLM, zo 100% ti určite odíde 80%, 16% si privirobí a a možno 4 % to považujú za živnosť. V MLM potrebuješ mať minimálne 50 makáčov pod sebou, čiže musíš najskôr do firmy pozvať 1200 ľudí, aby to skúsili a aby si z nich udržal 50 kusov. Pri tejto štastistike jednoznačne musel každý Slovák preliezť MLM systémom. Aby ľudia začali zarábať skôr, než im toto všetko doklapne, musia ich naliať gumydžúsom a vystreliť do terénu, aj keď sú blbí ako tága. Potom klientom natárajú tie pičoviny lúčne, čo im nalejú na školeniach a porobia blbostí, z ktorých nahrabe peniaze systém a klientovi predá niečo iné, než mu pod vplyvom gumydžúsu ospieva, pritom pod vplyvom gumydžúsu ani nevie, čo napáchal.
30. 5. 2012   anonym
vidim ze mas osobne velke skusenosti s nalievanim gumydzusu do hlav chudakov
31. 5. 2012   o
Jednoznačne s tebou môžem len a len súhlasiť. Niet pre mňa väčšieho pôžitku, ako odrbať gumydžúsom nadrogovanéhu drbka. Niekto to predsa musí robiť!
26. 6. 2012   maja
Zaujímavé čítanie:-) a generalizovanie. Pravdepodobne potrebujete poistenie právnej zodpovednosti. Na základe uvedených informácí neviem posúdiť presne, ktorý produkt by riešil Vašu situáciu, lebo hoci sa to volá rovnako, v rôznych firmách (poisťovacích spoločnostiach) to má iné parametre. Neviem, čím sa zapodieva Vaša firma a aké parametre má mať poistenie... ale skúste Wustenrot. (To máte bonus zadarmo :-).) Pán "radik" nemá jasno medzi obsahom pojmov "finančný poradca" a "finančný sprostredkovateľ".. . ani daňová optimalizácia ani účtovníctvo do týchto činností nepatria... a podľa Vašej reakcie v tom nemáte jasno ani Vy. Takže páni, vykašlite sa na to a venujte sa radšej tomu, čomu rozumiete.
28. 5. 2012   Petra
A to ešte mnohí majú na krku ekekúcie, dlhy v sociálke a zdravotke. Stačí si kliknúť na internet. Takíto robia OVB úplne tú najexkluzívnejšiu reklamu. napríklad pájn Peter Horváth z Ružomberskej gardy OVB. Vozí sa na Volve a je úplne v sračkách, rekrutuje ale ako divý. V meste hádam nie je človek, ktorého by neooebal. Na Facebooku má že absolvoval univerzitu v San Galene voˇSvajčiarsku, to je akási ich fiktívna škola. Realita je taká, že neviem či má matúru a vo Švajčiarsku zrejme nebol ani cez Google :) Jeden známy keď sme sa o ňom rozprávali, tak mi povedal že spolupráca ho stála asi 5000 EUR, ktoré stratil vďaka volakemu produktu čo mal splácať hypotéku. Mňa tiež lákali do ich sekty, ale som sa rýchlo porúčala, ked som videla kolká bije.
28. 5. 2012   Jozef
Stačí kuknúť :) www.kritik.sk/c...
31. 5. 2012   Peto
Ahoj Petra som rád že píšeš na moju Osobu prečo neprídeš vipiť ku mne kávičku rad sa stebou stretnem a pokeciam o tom že tie klamstvá čo píšeš na moje meno sa nedajú ani čítať a ked už chceš ohovárať tak si najprv zistit fakty.napíš zavolaj som Ti konkrétne k dispozícii.a ak neprestaneš pisať o mne klamstvá tak to bude mať súdnu dohru to Ti garantujem.dakujem že si vďaka tebe rastiem dakujem
31. 5. 2012   Jozef
Peto, ved Tvoja dlžoba na sociálke je len necelých 4 000 eur, tak čo sa vzrušuješ
1. 6. 2012   anonym
pod rastom myslíš rast dlhu alebo rast svojho ega, resp. svojej postavy? nebuď labuď, posúď sa s ňou...
15. 1. 2014   andrea
absolven univerzity vo svajciarsku, by asi nenapisal VIPIT KAVICKU s makkym I :-DDDD
27. 5. 2012   anonym
No... a nebude to mať súvis s tým, že ideálna komodita pre MLM je nejaký jednoduchý produkt? A tým finančné poradenstvo určite nie je. Možno bolo kedysi a vtedy OVB išlo prudko hore. Nie v Nemecku, ale tam, kde sa finančný trh len formoval a predaj (nie poradenstvo) šli na silne osekaných základných produktoch. Ale teraz už nastúpili tri zložitosti: finančných produktov, legislatívnych podmienok poradenstva a do tretice - tí smradi klienti sú akýsi finančne vzdelanejší a hocikomu sa už nedovolia vysrať sa im do peňaženky. No a preto MLM skomírajú (viď OVB) a poradcovia živoria. Dobre žijú len tí, čo sa ešte vezú na vlne zotrvačnosti tvorenou zadubenosťou tých dole. Našťastie sa likvidujú sami, lebo si zvykli na hovnorobenie, za chvíľu ich doženú storná a odchody ľudí inde a padnú na nos. Našťastie. No a v neposlednom rade - "napomôže" i globálny ekonomický vývoj. Mimochodom - ak dáte svojim 200 ľuďom zarobiť 1000€ a viac, ste dobrá firma - klobúk dolu.
26. 5. 2012   Vlado
Marian8, ja som mal tiež problém s MBI a produktom AE. Bohužial ja som veril známemu a neprečítal som si podmienky zmluvy a v tom bol problém.No to bolo pred 10-timi rokmi. Dodnes sa stretávam s ľuďmi ( a nielen klientmi MBI ) ktorí si myslia že aké fantastické zmluvy majú a ako chránia svoje rodiny. Pravda je taká, že vychádzajú z rečí " tiežporadcov " ktorí nemajú problém sľúbiť čokoľvek, avšak keď sa ich spýtam na takú triviálnu vec ako sú výluky z poistenia, ani len netušia o čom hovorím a keď sa pozrieme na zmluvnné podmienky, zakotvené v ich zmluvách, tak vtedy zrazu nechápu za čo vlastne platia. No ale bohužial finančná gramotnosť ľudí je stále na veľmi nízkej úrovni a z toho ťažia amatéri a špekulanti, ktorí nevidia nič iné len vlastný prospech. Veď čo povedať na to, keď pred týždňom sa mi pochválil jeden klient, ako má on fantasticky investované. Dal svoje eurá do panamskej banky, ktorá prišla na Slovensko a má tam garantovaný výnos 85% polročne. Človek s maturitou, čo k tomu dodať. A odporučil mu to jeden doktor... Asi tak je to na Slovensku, ľudia sa ani na vlastných chybách nepoučia a neunúvajú sa vôbec poradiť, však načo.
27. 5. 2012   radik
všetko je možné, len treba vedieť ako a kde - moja najlepšia investícia zarobila za 9 mesiacov 600% :-D
27. 5. 2012   Miro
Radik, ako Ťa tu poznáme, tak si kúpil priesadu paradajky za 1 euro a úrodu si predal za 6 eur :-)))
27. 5. 2012   radik
ak si si taký istý, tak na jar urob to isté - podľa tvojich slov by si mal zarobiť ťažké prašule, priesady ti dovezú moje kamióny :-D, dohodneme sa na cene, nemaj obavu :-D
27. 5. 2012   Julo
Len nechápem načo sú investorovi, čo dokáže ročne vyprodukovať zisk 800%, nejaké kamióny...
27. 5. 2012   radik
dobrá otázka, dám ti odpoveď trocha inak - buffet vlastní veľký podiel v železničnej spoločnosti, na čo sú mu vagóny,trate, lokomotívy a kopa hladných krkov, keď vie zarobiť peniaze inak? práve letela do kozmu súkromná raketa, ktorú vlastní majiteľ systému pay-pay - na čo mu raketa? aby som trocha ostal pri zemi, niekoľkí moji klienti skupujú nehnuteľnosti - na čo sú im, keď vo všetkých nebudú bývať? ak si tieto 3 otázky nájdeš odpoveď, zároveň máš aj odpoveď na otázku, ktorú si položil :-D
28. 5. 2012   Miriam
Radik nesklamal. Ako vždy obhájil pozíciu vševedka :-)))
29. 5. 2012   anonym
radik, si to vysvetlil, ako zákon relativity: "Pichneš mi nos do riti, ja budem mať nos v riti, ty budeš mať nos v riti, ale ja som na tom relativne lepšie.
25. 5. 2012   Tomi
Vážení záujemcovia o poradenstvo OVB v Ružomberku. Dotyční páni (najmä pán Šubert a pán Horváth), ktorí vystupujú ako veľkí byznismani, ma niekoľko mesiacov vodili za nos a slubovali vybaviť výhodnú hypotéku na 2%. našťastie som využil odporučenie známeho a nechal som si v banke vypsvetliť aký že to je úver. Nakoniec som ziostil žen sa vlastne jedná o kombináciu medziveru v PSS s kapitálovým poistením, nehovoriac že som svoje zmluvy, ktoré mi akože auditovali, som od nich doteraz nedostal a som nasratý ako parný rušeň !!! navyše mi pán Šubert tvrdil, že mi dokáže natiahnuť znalecký posudok ak pojdem cez neho.... čo teraz už viem že jediný koho chcel natiahnuť som JA. A ako som sa dozvedel, jeden z týchto veľkých tlčhubov má dom v exekúcii a niekoľko tisícové dlhy v sociálke a zdravotnej poisťovni. Nuž takýchto poradcov si naseriem za kýbel a toho realiťáka, ktorý mi ich odporučil asi odporučím tiež.....ale niekde inde. Takže ak mi niekto eštže v živote zavolá že je z OVB, takm sa s ním stretnem a osobne mu naseriem do rúk, nech už nikoho neodrbáva.
27. 5. 2012   anonym
Milý Tomi! Kde to človeče žiješ? To si spadol z mesiaca? Si z Ružomberka a nevieš, že overená skúška odvahu v tom mestečku je na rýnku zarevať "Ja som z OVB!!!"? No a potom hovoríš o šťastí, ak nedostaneš po papuli a len ťa dakto opľuje.
Mimochodom - som pekn ezdaľeka, ale povesť o jednom z tých pánov už koluje po SR pekne dlho a bavíme sa na tom i u nás... :-)
27. 5. 2012   radik
inak, ako som počul od ľudí z rk, ovb tam pomaly celé prešlo do pg :-D
6. 7. 2012   blbci
koho poznam z ovb ten je kokot no ale sak posudte sami
31. 5. 2012   Kritikovi nikde na svete sochu nenájdete

Forumká kde kidajú anomimi na Mená Ktoré poriešili ludom v Ružomberku nevičíslitelný majetok za 15 až 20 rokov práce a majú majoritu klientov v meste a hlavne spokojných mi pripadá ako nemorálne až priamo urážajúce a viťahovanie spiny na konkretne osoby len dokazuje ích práznotu ale už teraz je mi jasné že keby višly z anonymity tak v našom meste by dostaly židlov do hlavy ubližovať je lahké chrapúni a vitrhávanie z kontexstu je pre trapkov.A odkazujem všetkým tím utajeným zavistlivcom čo v živote dokážu len ohovárať poctivcov v Ružomberku že aj na vás ras dojde ale môžete visipávať smeti ale neyabudajte že žijete v smrade a pravda vždy yviťazi a ras sa vám to vráti zbabelci.Tešime sa na to dokazujú vam to Tí čo sa pravdi neboja.A pozor na konkrétne Moená lebo ludia čo majú silné právne povedomie a sú technicki vibavení vas zažalujú a odsedíte si papapa
1. 6. 2012   anonym
Tak toto je sila! To som rozdýchaval pekne dlho! Toto mohol napísať len typický príslušník OVB...
1. 6. 2012   anonym
ak niekto rieši majetok rovnako ako pravopis, Boh hráň toho klienta, ktorého dostane do ruky a právne vedomie - popracuj na tom tiež - ak uvedené je osobná skúsenosť, potom dotyční by sa mali skôr hambiť ako vyhrážať sa, ale budiš, ak dlžia prachy a majú chuť ísť na súd, treba im to umožniť, oni budú navrhovatelia, oni budú cvakať súdny poplatok a dokazovať, že niekto klame... :-D
1. 6. 2012   vtip...
Pevne verím že autor príspevku to s pravopisom myslel ako pobavenie k MDD a samozrejme tomu nasvedčuje aj obsah príspevku. Tragédia by bola, keby to niekto dokázal myslieť vážne...
10. 6. 2012   marek
jedno ci si ovb pg fin... natarat ti moze hocikto hocico ,,, ide o charakter cloveka ... takze nehadzal by som ich do 1 vrecka ;)
24. 5. 2012   objektívny
Pán Marian8. Bolo by férové, keby ste presnejšie popísal svoj problém aj na tomto fóre, nech vidíme podstatu Vášho problému. Ja som si preštudoval produkt Amslica AE a nevidím v ňom žiadny problém. Je to produkt viacnásobného dožitia ako v každej inej poisťovni, tak nás trochu dajte do obrazu, pretože to nedáva hlavu ani pätu.
Kde je vlastne problém ? Ale prosím konkrétne. Ďakujem
23. 5. 2012   unavený táraním
Pán Marian8.
Nie je mi celkom jasné či si z čtateľov fóra strieľate, alebo ste naozaj taký naivný. Však si uvedomte že sme v slobodnom štáte a každý si môže podnikať ako uzná za vhodné, samozrejme v medziach zákona. Riešite tu nejaký MLM, ale skúste sa pozrieť čo sa deje okolo Vás. Však stále tu vyčíňajú rôzne pyramídové hry, nebankovky a iný oblbovači obyčajných ľudí. MLM je len odvar oproti týmto spôsobom, tak sa trošku preberte a radšej sa venujte charite a nezosmiešňujte sa tu nejakými občianskymi združeniami. Nechcete ešte založiť občianske združenie na odškodnenie ľudí nebankovkami a rôznymi pyramídovými hrami, prípadne úžerníkmi ? Toto sú problémy obyvateľstva a nie nejaký MLM. Veď v konečnom dôsledku MLM zpŕznili samotní klienti a ich chamtivosť a samozrejme finančná negramotnosť. To môžete rovno vytvoriť sociálny ústav pre nesvojprávnych, však načo to podpisovali, keď si neboli schopní ani prečítať zmluvné podmienky. Pripadáte mi ako Don Kichot. Ale ak nemáte na práci nič zaujímavejšie, tak len bojujte ďalej a vytvárajte naivným ľuďom falošnú ilúziu.
24. 5. 2012   anonym
Aj ja sa prikláňam k výroku babičky od Boženy Němcovej: "A bude tady pořádek, řekla babička a kopla hovno pod postel."
24. 5. 2012   anonym
Pan Marian8, vedeli by ste prosim Vas opisat konkretny problem ktory mate Vy s MBI, respektive s ktorou konkretnou poistovnou? Ako sa k tejto veci postavil samotny sprostredkovatel a spolocnost MBI, lebo takutu silnu propagaciu musi citit na kazdom kroku. Prosim budte konkretny a nie ako ti sprostredkovatelia na ktorych poukazujete, ze poskytuju polovicne alebo zavadzajuce informacie!
22. 5. 2012   radik
V tatrabanke zas chytili ľudia trocha rozumu a zrušili nezmyselnú prirážku vo výške 0,2% na úvery sprostredkované externistami.... asi pochopili, že aj bez tej prirážky sú drahí, navyše pravdepodobne im poriadne poklesol objem úverov od finančných poradcov...
24. 5. 2012   john dow
tatrabanka to sama od seba nespravila. bola k tomu donutena lebo najvecsi maklery na slovensku ju v momente prestali robit.
21. 5. 2012   miroslav
Chcel by som sa vyjadriť na adresu spoločnosti OVB. Ďakujem Vám za to že ste na pekne obtiahli o peniaze. Nechal som sa zblbnúť a nastúpil som ako finančný poradca OVB. Bola to veľká chyba. Celé to aký sú úspešný, ako sa im darí a ako zarábajú ťažké peniaze je poriadny blaf. Na kanceláriu sa skladajú ako malé deti na nanuk, saká z Poľska, autá na splátky, väčšina z nich má dlhy, ale sú lenivý ísť robiť niečo poriadne tak sa radšej hrajú na úspech a odrbávajú ľudí. Keď som videl ten prístup čo majú ku klientom tak som bol zhrozený akonáhle podpíšu zmluvy tak nikoho viac nezaujímajú ak nemajú kopu známich, ktorý by sa dali otočiť na kšeft. Ak však nie sú nadšený z rozdávania čísel na rodinu tak nemôžu čakať profesionálne poradenstvo pretože maklér sa im pomstí v podobe nevýhodného produktu. Keď budem v budúcnosti čokoľvek vybavovať tak si radšej dám tú námahu a obehám si pár spoločností alebo si ich preklepnem na internete, ale už v živote nechcem vidieť nijakého finančného poradcu.
21. 5. 2012   anonym
Chlapče zlatý, to si ešte nevidel iný hnoj! Čo tak Partners, Fincentrum, Broker Consulting, MBI a ďalší podvodníci?
23. 5. 2012   Lea
Nie všetky sprostredkovateľské spoločnosti sú rovnaké! Fincentrum kladie dôraz na odbornosť svojich sprostredkovateľov. Dôkazom je aj víťazstvo v anketách odborných médií, napr. aktuálne získali prvé miesto v rebríčku finančných sprostredkovateľov týždenníka EURO. Pri tejto ankete dôležitú úlohu hrala dlhodobá úspešnosť v testovaní Mystery Shopper odborného magazínu FP-finanční poradce, kde redakcia testuje niekoľkokrát ročne finančno-sprostredk ovateľské spoločnosti a hodnotí kvalitu odpovedí z odborného hľadiska, ako aj rýchlosť s akou na otázky anonymného klienta reagujú. Rovnako Fincentrum absolvovalo hĺbkovú kontrolu NBS, ktorá sa zaujímala o ochranu klienta a jeho finančných záujmov pri sprostredkovaní finančných služieb a potvrdila dodržiavanie platných zákonov.
24. 5. 2012   anonym
Lea, DAKUJEM ZA POBAVENIE, bomba, spica, fantasmagoria, najkrajsie ospievanie kopy hnoja
24. 5. 2012   Lea
To nebolo na pobavenie, ale zname skutocnosti. Su poradenske firmy, ktore dbaju na odbornost ludi s ktorymi spolupracuju. Skuste sledovat odborne media, aj tam sa to dozviete pan "anonym".
30. 5. 2012   o
Lea, opatrne s tým gumydžúsom, aby si sa nepogrckala.
30. 5. 2012   anonym
co ona , ale ja som pomaly na grc ...to este existuje? liecba gumou?
23. 5. 2012   anonymus
miroslav aj ja som začal v ovb... a súhlasím s väčšinou článku, až na ten koniec aj ked chápem takúto reakciu po tejto skúsenosti. Treba však dodať že určite by som všetkych nehadzal do jedneho vreca a aj v spominanej firme verim že aspon 10 % ludí sú seriozni odborníci... horšie je to už s tým že majú pomerne slabé portfólio zazmluvnených bánk a poisťovní (menšiu polovicu z tych čo tu posobia) preto mozu mať občas problem vybrat najvyhodnejšiu hypoteku či poistku... ďalším problémom je že nízke provízie (kvoli obrovskemu mlm kolosu) ich často tlačia do nekvality... Prešiel som do firmy, ktorá má zazmluvnenú väčšinu bánk a poisťovní, ohodnotenie je podstatne lepšie (kedže to nie je mlm) No vždy je to o samoštúdiu a konkrétnom človeku, polodebilný hajzel moze byt rovnako v mojej firme ako v ovb mozes natrafit na sofistikovaneho odborníka. Rozumiem že je tažke rozpoznať kvalitu od nekvality, nakoľko sa tu mnohí aj ako si písal zo spomínanej firmy hrajú na super uspesnych odborníkov... ja ako klient by som sa sprostredkovateľa najprv spytal aké množstvo bánk a poisťovní ma zazmluvnených (a žiadal dôkaz, lebo som sa v praxi stretol s tým že niektorí klamú... povedia že všetky v skutočnosti robia napr. 2 - 3 banky...), potom by som sa možno spýtal na to ako dlho pracuje v tomto odbore, spýtal by som sa aj na vzdelanie (či náhodou neštudoval skôr politologiu ako niečo s ekonomikou ak ano bude to skôr obchodník ako poradca... , vypýtal by som si nejakú referenciu možno ... no najma je dolezite aby mal klient aspon zakladnu finančnu gramotnosť lebo ak nema nerozozna odborníka od obchodníka... a zaleži aj od produktov niektore sú jednoduchšie iné zložitejšie ... konieckoncov ak sa seriozne zaujima o to čo robi a ma zakladne ekonomicke myslenie, tak to nie je zložita praca, a neznamena že ak niekto študoval politologiu za rok dva z neho nemoze byt odbornik... ale je to tu ale... teda realita, že kvality je malo... no hadzat všetkych do jednej kopy to nie...
24. 5. 2012   bullyt
nesu vseci taky ze podpisete zmluvu a navas seru dokonca poznam niektorych ktori este sami hovoria ze nejde len oto urobit zmluvu ale vytvorit si s klientom vztah a pomahat mu ... tolko moja skusenost.. nesu vseci rovnaky
novšie16/335staršie