Zdravotníctvo

Na burze v Jakarte sa prepadla podlaha, zranilo sa najmenej 72 ľudí
- 15. 1. 2018
Druhé poschodie burzy v Jakarte sa prepadlo, najmenej 72 ľudí bolo odvezených do nemocnice. Zatiaľ neboli hlásené žiadne straty na životoch. Indonézska burza už opätovne funguje.
V minulom roku na Slovensku ceny stúpli o 1,3 %
SITA - 15. 1. 2018
Po troch rokoch poklesu spotrebiteľských cien sa na Slovensko vlani vrátila inflácia. Koncom roka rástli ceny najrýchlejšie od marca 2013.
Fakultná nemocnica v Nitre musí vrátiť dvojmiliónovú dotáciu na heliport
Dotáciu bolo treba vyčerpať do konca roka 2017, čo nemocnica nestihla
Káva so sebou: Ekonómovia vysvetľujú, prečo je nutné ju viac zdaniť
- 9. 1. 2018 - Názory čitateľov (13)
Kávu si beriete so sebou, keď nemáte čas vysedávať. Ponúkajú ju nielen kaviarne, cukrárne či supermarkety, je samozrejmosťou aj na čerpacích staniciach. Odhaduje sa, že každoročne sa vyhodí približne 2,5 miliardy kávových „šálok“. Zatiaľ čo tieto poháre sú technicky recyklovateľné, len 0,25 % sa z nich aj skutočne recykluje.
Dve otázky, ktoré vám môžu pomôcť urobiť lepšie rozhodnutia nielen pri nákupe
- 4. 1. 2018
Urobiť správne rozhodnutie, ak je vaša myseľ zahltená negatívnymi myšlienkami, môže byť skutočne náročné. Vedci ale prišli na jednoduchý spôsob, ako sa takýchto myšlienok zbaviť. Stačí si položiť v duchu dve otázky.
Odvodová odpočítateľná položka pre zamestnávateľov končí
Ukončenie uplatňovania odpočítateľnej položky na vymeriavací základ zamestnávateľa od 1. januára 2018 sa v dopadoch na príjmy zdravotných poisťovní prejaví v plnej miere v roku 2019, nakoľko v roku 2018 sa premietne iba príjem z neuplatnenej odpočítateľnej položky na preddavky, ktoré si uplatňovali zamestnávatelia.
Ekonómovia dokážu vyčísliť čokoľvek: Koľko by ma to vyšlo, ak by som chcel byť celý život zdravý?
- 30. 12. 2017 - Názory čitateľov (2)
V nedávno publikovanom pracovnom dokumente sa ekonómovia z University of Iceland a University of Michigan rozhodli vyčísliť, koľko by vyšlo, ak by ľudia chceli žiť úplne bez chorôb. Odhadujú, že pre ľudí vo veku 50 rokov a starších, by to v USA znamenalo niečo medzi 56 až 145 dolármi denne.
Komora sestier dúfa vo viac zdrojov v zdravotníctve
SITA - 28. 12. 2017
Podľa členky Rady a Prezídia SK SaPA Zuzany Haladovej viac financií vytvorí priestor nielen na liečenie pacientov, ale aj rozvoj slovenského zdravotníctva.
Prezident opäť nepodpísal novelu zákona o zdravotnej starostlivosti
SITA - 22. 12. 2017
Parlament prelomil prezidentovo veto vo štvrtok a vrátenú novelu schválil.
Parlament opätovne schválil novelu zákona o zdravotnej starostlivosti
SITA - 21. 12. 2017
Minister zdravotníctva Tomáš Drucker v pléne upozornil, že zrušenie odvodovej odpočítateľnej položky zo zdravotného poistenia pre zamestnávateľa prediskutoval so zamestnávateľmi.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov