Úvery

Skrachovala First NBC, ide o najväčší pokrízový bankový krach v USA
V uplynulom týždni americké regulačné úrady uzavreli finančný inštitút First NBC Bank. Ide o štvrtý krach federálne poistenej banky v tomto roku a vôbec najväčší bankový krach v USA od finančnej krízy.
Agentúra S&P potvrdila najvyšší rating Nemecka
Agentúra Standard&Poor's (S&P) potvrdila najvyššie hodnotenie úverovej bonity Nemecka. S&P dnes potvrdila rating dlhodobých záväzkov Nemecka na úrovni AAA.
Celkový objem úverov poskytnutých VÚB dosiahol 11 miliárd eur
TASR - 26. 4. 2017
Skupina VÚB, člen medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, ku koncu marca dosiahol celkový objem úverov 11 miliárd eur, čo znamená medziročne rast o 17,3 %.
Skupina VÚB vykázala za prvý kvartál čistý zisk 43,9 mil. eur
SITA - 26. 4. 2017
V marci 2017  VÚB dosiahla kapitálovú primeranosť 17,20 %, čím splnila minimálnu úroveň primeranosti stanovenú Národnou bankou Slovenska.
Grécko by mohlo získať ďalšiu časť úverov v máji
SITA - 26. 4. 2017
Podľa podpredsedu Európskej komisie Valdisa Dombrovskisa dohoda o uvoľnení ďalších financií sa dá očakávať počas májového zasadania Euroskupiny.
Credit Suisse sa v 1. kvartáli vrátila k zisku
TASR - 26. 4. 2017
Švajčiarska banka Credit Suisse sa v 1. štvrťroku dostala z červených čísiel a vrátila sa k zisku. Pomohli jej dobré výsledky divízie správy aktív aj príjmy z obchodovania na globálnych trhoch.
Kvalita strategických dokumentov Slovenska by sa mala zvýšiť
Kvalita strategických dokumentov by sa mala zvýšiť. Počíta s tým Úrad podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu, ktorý vypracoval návrh Metodiky a inštitucionálneho rámca tvorby verejných stratégií.
Klienti v oblasti služieb sa pri úhrade faktúr zlepšili
V rámci platobnej disciplíny si na Slovensku medzi firemnými zákazníkmi výrazne polepšili klienti v oblasti služieb.
Banky v eurozóne mierne sprísňujú kritériá pre firemné úvery
TASR - 25. 4. 2017
Banky v eurozóne mierne sprísňujú firmám prístup k úverom v aktuálnom 2. kvartáli roka. Ale objem úverov aj tak stále rastie vďaka veľmi nízkym úrokom.
Platobná morálka sa na Slovensku vlani zlepšila
SITA - 25. 4. 2017
Celkovo sa na Slovensku faktúry v komerčnom segmente v minulom roku uhrádzali za 18 dní, teda o päť dní skôr ako v roku 2015.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov