Technológie

Ifo: Útlm spaľovacích motorov spôsobí masívne prepúšťanie
Počet pracovných miest, ktoré bude potrebné v Nemecku zrušiť kvôli útlmu výroby áut so spaľovacím motorom, v nasledujúcich rokoch presiahne počet zamestnancov, ktorí budú v tomto odvetví odchádzať do dôchodku. Ukazujú to závery štúdie, ktorú dnes zverejnil mníchovský inštitút Ifo.
Uhlíková stopa: Slováci pomohli vytvoriť unikátnu CO2 kalkulačku
- 13:12
Uhlíkovú stopu pomáha redukovať aj riešenie od slovenskej technologickej spoločnosti Vacuumlabs, ktorá vyvíja fintech riešenia pre firmy z celého sveta. Okrem pomoci pri vývoji kalkulačky prišla ak so softvérovým vývojárskym nástrojom, ktorý umožňuje bankám a ďalším firmám integrovať do svojich aplikácií údaje o ekologickej stope každej aktivity ich zákazníkov.
Oceliarne U.S. Steel Košice zdieľajú záväzok uhlíkovej neutrality do roku 2050
- 11:31
Košické oceliarne U. S. Steel by mali do roku 2050 dosiahnuť uhlíkovú neutralitu. Vyplýva to aj z deklarovaného záväzku americkej korporácie United States Steel Corporation, pod ktorú košická fabrika patrí.
Ťažko prístupné komodity: Čo so starými batériami elektrických áut?
- včera o 13:29 - Názory čitateľov (4)
Európska únia dúfa, že do roku 2030 bude na európskych cestách jazdiť 30 miliónov elektrických áut. Počas svojho života môžu byť elektrické autá uhlíkovo neutrálne, čo sa však stane s ich batériami, keď im životnosť skončí?
Mladosť rovná sa úspech: Kedy je ideálne začať s podnikaním?
- 3. 5. 2021 - Názory čitateľov (3)
Bill Gates mal 21 rokov, keď spolu s Paulom Allenom zaregistrovali spoločnosť Microsoft. Steve Jobs mal 22 rokov, keď spolu so Stevom Wozniakom založili spoločnosť Apple. Mark Zuckerberg začal s Facebookom počas svojich štúdií na Harvardovej univerzite.
Tesla predala časť bitcoinov, výsledky firiem sú výborné. Týždeň vo svete
- 1. 5. 2021 - Názory čitateľov (4)
V závere mesiaca Tesla predala časť zo svojich bitcoinov, ktoré nakupovala začiatkom roka. Pomohlo jej to k lepšej ziskovosti. Tesla však nebola jediná, čo reportovala pozitívne čísla. Výsledková sezóna sa javí byť výborná a otváranie ekonomík v spojení so stimulmi a odloženou spotrebou domácností prináša svoje ovocie.
Vítame vôľu zapojiť seniorov do digitálnych aktivít vďaka plánu obnovy
- 30. 4. 2021 - Názory čitateľov (1)
Združenie IT Asociácia Slovenska (ITAS) víta, že seniori budú zapojení do digitálnych aktivít vďaka plánu obnovy.
Peniaze s dátumom spotreby: Programovateľné digitálne meny je možné zneužiť
- 29. 4. 2021 - Názory čitateľov (6)
Dejiny sú plné príkladov politických iniciatív, ktoré sa, nech už boli akokoľvek ušľachtilé alebo prísne koncipované, stali tupými nástrojmi rozsiahleho útlaku.
Americká vláda pôjde tvrdšie po digitálnych gigantoch
- 28. 4. 2021 - Názory čitateľov (2)
V USA sa chystá pritvrdenie protimonopolnej agendy. Nová šéfka americkej obdoby protimonopolného úradu avizuje návrat ku koreňom, teda k silnejšiemu zameraniu sa na ekonomické postavenie veľkých spoločností na trhu.
NFT: Skratka, ktorá môže zmeniť svet
- 28. 4. 2021 - Názory čitateľov (2)
NFT sú nezameniteľné tokeny, verzia aktív, s ktorými sa dá obchodovať na blockchaine. Blockchain je technológia digitálnych účtov, ktorá stojí za kryptomenami ako bitcoin a ethereum. Zatiaľ čo jeden bitcoin je priamo zameniteľný s iným, čo znamená, že sú zameniteľné, NFT sú opakom, pretože podkladové aktíva sú určitým spôsobom jedinečné a nemožno ich vymeniť za podobné.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov