Technológie

Prejsť na bezhotovostnú spoločnosť nebude tak jednoduché, ako sa zdá
- včera o 00:46 - Názory čitateľov (34)
Takzvané elektronické peniaze nie sú peniaze ako také, ale konkrétny spôsob použitia existujúcich peňazí, ktorými sú mince a bankovky, t. j. hotovosť. Odstránenie hotovosti, ako odporúčajú rôzni odborníci, podkope trhové hospodárstvo a povedie k drastickému poklesu blahobytu jednotlivcov.
Flash analýza: Výrobné ceny kvôli materiálovej kríze naďalej prudko rastú
- 26. 11. 2021 - Názory čitateľov (3)
Surovinová kríza je v globálnej ekonomike často skloňovaný pojem. Svet bojuje s nedostatkom mnohých surovín a materiálov, ktorých ceny preto výrazne rastú. To následne spôsobuje problémy s výrobou, čakacie lehoty na mnohé výrobky sa predlžujú, a to tlačí hore aj konečné ceny pre spotrebiteľov.
Maloobchodná revolúcia: Inovácie, ktoré by mohli zmeniť spôsob, akým svet nakupuje
- 19. 11. 2021 - Názory čitateľov (3)
Dominancia vo výrobe z nej urobila továreň sveta. Následný ekonomický rast obohatil stále sa rozširujúcu strednú triedu a maloobchodný priemysel v krajine sa rýchlo prispôsobil rastúcej chuti po konzume. Niektoré z týchto zmien v spôsobe, akým Číňania míňajú svoje peniaze, využívajúc najnovšie technológie, sa čoskoro objavia aj vo vašom okolí. 
EÚ dá vyše 1,1 miliardy eur na sedem ekologických inovatívnych projektov
TASR - 16. 11. 2021
Európska komisia (EK) v utorok oznámila, že EÚ investuje viac ako 1,1 miliardy eur do siedmich rozsiahlych inovatívnych projektov v rámci Inovačného fondu.
Stablecoiny: Tieto kryptomeny ohrozujú finančný systém, ak ich budú regulátori prehliadať 
- 14. 11. 2021 - Názory čitateľov (7)
Kryptomeny majú za sebou výnimočný rok. V novembri prvýkrát dosiahli trhovú kapitalizáciu v hodnote viac ako 3 bilióny USD. Zdá sa, že trh ťažil z toho, že verejnosť mala počas pandémie čas na obchodovanie. Zasiahli aj veľké investičné fondy a banky, v neposlednom rade nedávnym spustením prvého ETF krytého bitcoinmi, kótovaného fondu, ktorý uľahčuje viacerým investorom získať expozíciu v tejto triede aktív.
Musk predal akcie Tesly za päť miliárd dolárov
- 11. 11. 2021 - Názory čitateľov (11)
Elon Musk predal tento týždeň zhruba 4,5 milióna akcií výrobcu elektrických automobilov Tesla, čo zodpovedá približne trom percentám Muskovho podielu vo firme. Z predaja získal viac ako päť miliárd USD. Vyplýva to z vyhlásenia firmy pre americkú Komisiu pre cenné papiere a burzy (SEC). Je to prvý Muskov predaj akcií automobilky od roku 2016. 
Úplne iné predavačky: Pripravte sa na svet, v ktorom nerozoznáte ľudí od chatbotov
- 11. 11. 2021 - Názory čitateľov (8)
Možno ste sa už stretli s umelou inteligenciou novej generácie a ani o tom neviete. A ak ste sa s ňou ešte nestretli, čoskoro sa tak stane. 
Google prehral spor s EÚ, súd potvrdil rozhodnutie z roku 2017 zaplatiť pokutu 2,8 miliardy dolárov
- 10. 11. 2021
Nie je to prvýkrát, čo Všeobecný súd EÚ rozhodol v súvislosti so zneužívaním dominantného postavenia v prípade podanom Európskou komisiou a zameranom na technologického giganta. Proti stredajšiemu verdiktu sa možno odvolať a dostať ho na najvyšší súd EÚ.
Bez ohľadu na výsledok ankety, Musk zrejme predá časť svojich akcií v Tesle
- 8. 11. 2021 - Názory čitateľov (2)
Elon Musk zrejme predá desať percent svojich akcií v Tesle. Podvolí sa výsledku hlasovania užívateľov sociálnej siete twitter, ktorých sa na to opýtal v reakcii na kritiku, že neplatí svoj spravodlivý podiel na daniach. Informovala o tom agentúra Reuters. Ankety sa zúčastnilo 3,5 milióna užívateľov twittera. Za predaj akcií hlasovalo 57,9 percenta z nich.
Kryptopodvod inšpirovaný Squid Game: Token sa obchoduje okolo nuly 
- 3. 11. 2021 - Názory čitateľov (2)
V pondelok dosiahol token SQUID podľa CoinMarketCap maximum, tesne nad 2 860 USD a následne klesol na nulu.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov