Technológie

Hackeri napadli cloud Tesla, aby tam mohli potichu ťažiť kryptomeny
- 12:23
Neidentifikovaný útok cloudového účtu Amazon, ktorý vlastní Tesla, mohol zneužiť osobné údaje vlastníkov elektromobilov. Ale čo je podstatnejšie, hackerov tieto dáta nezaujímali, zamerali sa na kryptokriminalitu.
Hotovosť na ústupe: Rýchly nástup digitálnej ekonomiky sa nepáči bankárom
- 11:03
Švédi sú lídri v bezhotovostnej ekonomike. Mnohé obchody aj reštaurácie upozorňujú, že neakceptujú hotovosť, len platbu kartou alebo mobilom. To sa ale nepáči tamojším bankárom, švédsky parlament sa preto rozhodol politiku centrálnej banky preskúmať.
Najočakávanejšia novinka tohto roka: Bezkontaktné platby vystrieda virtualizácia
- 10:19
Ešte donedávna sa banky pri platobných kartách zameriavali najmä na vývoj nových funkcií ako napríklad bezkontaktné platenie. Dnes je trendom virtualizácia, teda presunutie platobných kariet do elektronického prostredia.
Nebojte sa investovania: Základy ovládania najpopulárnejšieho obchodného softwaru
PR článok - 09:00
Úspešné investovanie vyžaduje znalosť trhu, do ktorého investujete. Ďalej je potrebný dostatočný kapitál, aby vložená investícia mohla priniesť zaujímavý výnos. Málokto si však uvedomuje, že veľkú časť úspechu tvorí tiež znalosť obchodného softwaru a skúsenosť s jej ovládaním.
Zakladateľ etherea varuje: Kryptomeny môžu kedykoľvek klesnúť takmer na nulu
- 19. 2. 2018
Kryptomeny sú rastúca trieda aktív, ktorá by mohla kedykoľvek prudko klesnúť, varuje zakladateľ blockchain siete ethereum.
Soros prirovnáva Facebook a Google ku kasínam, vadia mu praktiky sociálnych sietí
- 16. 2. 2018 - Názory čitateľov (2)
Miliardár George Soros prirovnal firmy stojace za sociálnymi médiami ku kasínami a obvinil ich z "manipuláciou ich pozornosti" používateľov. Na stránkach Project Syndicate tieto firmy označil za "prekážky v inováciách" s tým, že je to len otázka času aby globálna dominancia amerických internetových spoločností zmizla.
Trendy v Compliance: 3 oblasti, kde firmy musia tento rok viac zabrať
- 15. 2. 2018
Compliance, slovo, ktoré donedávna bolo známe iba v špecifických regulovaných sektoroch, akými sú bankovníctvo alebo poisťovníctvo, sa stále viac skloňuje aj pri iných odvetviach. Compliance zasahuje do všetkých procesov, ktoré pomáhajú podnikateľovi čeliť finančnému a reputačnému riziku. Každý podnikateľ má alebo je povinný určiť osobu, ktorá je za súlad s legislatívnymi požiadavkami vo vnútri firmy zodpovedná. Trendy, alebo skôr prognózy vývoja, existujú aj v tejto oblasti.
Pjongčang 2018: Slováci kupovali najmä televízory
- 15. 2. 2018
Pod predaj elektroniky sa podpisujú všetky významné športové udalosti. Výnimkou nie sú ani tohtoročné Zimné olympijské hry v juhokórejskom Pjongčangu. Predaje televízorov vzrástli o desiatky percent.
Prvá konferencia o zdieľanej ekonomike európskeho významu
PR článok - 14. 2. 2018
V Bratislave sa 15. marca 2018 uskutoční konferencia zameraná na problematiku zdieľanej ekonomiky s názvom Share.Techsummit. Medzinárodná konferencia, ktorá bude prvou svojho druhu v Európe, otvorí aj kontroverzné otázky.
Bitcoiny z odpadu: Etický pohľad na ťažbu kryptomien
- 14. 2. 2018
Ťažba bitcoinov predstavuje konkurenciu pre účtovníctvo. Ťažiari vytvárajú a udržiavajú knihu o každej transakcii. Ale najskôr musia poskladať matematické puzzle, čo si vyžaduje veľký výpočtový výkon a množstvo elektriny. Odmena za zapojenie sa do siete je v bitcoinoch.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov