Technológie

NDS chce dať na čistenie odlučovačov ropných látok dva milióny eur
- 12:46
Národná diaľničná spoločnosť zadala zákazku na údržbu vozoviek v pôsobnosti Strediska správy a údržby diaľnic Bratislava spoločnosti DOPRA - VIA z hlavného mesta. Za štyri roky jej má za to zaplatiť 625,7 tisíca eur bez dane z pridanej hodnoty.
Ako zmeniť svet a riešiť globálne problémy pomocou peňazí
Výzvy, ktoré ponúkajú finančnú odmenu pre tých, ktorí sa snažia vyriešiť konkrétny problém, sa stávajú hybnou silou zmien tým, že umožňujú podnikateľom a inovátorom, ktorých sa často nedokážu zapojiť do existujúceho systému udeľovania grantov, vyvíjať riešenia aj pre najpálčivejšie svetové problémy.
Do britského technologického sektora prišli rekordné zahraničné investície
- 21. 8. 2019
Za január až júl technologické firmy krajiny zo zahraničia získali 5,5 mld. libier.
EÚ údajne vyšetruje Facebooku kvôli kryptomene, obáva sa monopolu
- 21. 8. 2019
Európska komisia skúma plány Facebooku so zavedením vlastnej kryptomeny Libra. Bloomberg uvádza, že EÚ skúma, či by Libra mohla porušiť zákon o hospodárskej súťaži. Podobnú kontrolu iniciovali aj v USA.
Pohľad na investičné bubliny: Ktorá bola doteraz tá najväčšia?
- 21. 8. 2019 - Názory čitateľov (2)
Za posledných takmer 500 rokov sme boli svedkami siedmich veľkých bublín na trhoch s investičnými aktívami. Tieto vlny eufórie a následného rozčarovania sú považované za najväčšie v histórii.
Čínsky výrobca smartfónov Xiaomi zvýšil kvartálne tržby o 15 %, trhy čakali viac
- 20. 8. 2019
Čínsky výrobca inteligentných telefónov Xiaomi oznámil za 2. štvrťrok rast tržieb o 15 %, zaostal však za očakávaniami trhov. Dôvodom je slabší záujem o jeho produkty na domácom trhu, v dôsledku čoho podiel firmy na čínskom trhu výrazne klesol, a to v prospech konkurenčnej spoločnosti Huawei.
Zisk čínskeho internetového gigantu Baidu prekonal očakávania
- 20. 8. 2019
Firma podnikajúca v oblasti internetového vyhľadávania v druhom kvartáli dosiahla zisk na akciu 10,11 jüanu, trh očakával 6,12 jüanu.
Ponuka od Elona Muska: Nechcete na strechu tlačiareň peňazí?
- 20. 8. 2019 - Názory čitateľov (8)
Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla Elon Musk v nedeľu oznámil nový program prenájmu solárnych panelov. Zákazníci si budú môcť v šiestich štátoch USA požičať panely od 50 dolárov mesačne. Musk povedal, že je to ponuka „ako mať tlačiareň peňazí na streche“. Solárny biznis Tesly zaostáva za konkurenciou.
Zisk čínskeho internetového gigantu Baidu v 2. kvartáli strmo klesol
- 20. 8. 2019
Čínsky internetový gigant Baidu vykázal za 2. štvrťrok strmý pokles čistého zisku a jeho tržby rástli najpomalšie za dva roky. Vedenie zároveň upozornilo, že kľúčové príjmy z reklamy zostávajú pod tlakom.
Cestári v Nitrianskom kraji nakúpia techniku na údržbu za jeden milión eur
- 19. 8. 2019
Regionálna správa a údržba ciest Nitra hľadá dodávateľa čelných snehových radlíc, posýpacích nadstavieb a predných pracovných dvojramien k podvozkom dvoch typov vozidiel Mercedes-Benz.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov