Technológie

Zrada: Rok 2020 a lietajúce autá nikde
Vyše desať rokov sme nemali recesiu. Dá sa hovoriť o globálnom poklese kriminality, chudoby či bezdomovectva. Počítače sú rýchlejšie, technológie lacnejšie. Pri pohľade do histórie by sa v podstate dalo povedať, na základe mnohých údajov, že sa nám žije lepšie ako kedykoľvek predtým. A predsa sa nájdu sklamania.
Každý piaty Slovák si nikdy nič nekúpil cez internet
- 16. 1. 2020 - Názory čitateľov (2)
Na Slovensku nemá skúsenosť s internetovým obchodom každý piaty Slovák. Online nakupovanie nevyskúšala až polovica opýtaných vo veku 65 až 74 rokov. Podľa údajov Štatistického úradu SR sú najpočetnejšou skupinou ľudí nakupujúcich cez internet mladí vo veku 16 až 24 rokov.
Akcie Tesla by mohli dosiahnuť až 6000 dolárov
- 15. 1. 2020 - Názory čitateľov (3)
Zakladateľka spoločnosti Ark Investment, Catherine Woodová predpokladá, že akcie Tesla by dokázali za päť rokov prudko stúpnuť na 6 000 dolárov. Znamenalo by to, že výrobca elektrických vozidiel by sa dostal medzi firmy s trhovou kapitalizáciou bilión dolárov, dnes je jej trhová kapitalizácia na úrovni necelých 100 miliárd dolárov.
Konečná pre mobilné platby: Neoliberálne ovládnutie ľudského tela
- 15. 1. 2020 - Názory čitateľov (5)
Biometrické technológie prenikajú do všetkých aspektov nášho digitálneho života. Ďalším prirodzeným cieľom bude peňaženka. Rozpoznanie tváre odstraňuje poslednú fyzickú bariéru medzi našimi orgánmi a spotrebiteľským svetom.
Regionálny príspevok má veľký zmysel aj v okrese Trebišov, ktorý vďaka nemu napreduje
- 14. 1. 2020
Trebišov, 14. januára 2020 -Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši dnes pokračoval v pravidelných kontrolných dňoch, tento raz v obciach v okrese Trebišov, ako aj v samotnom okresnom meste.
Goldman Sachs: História sa bude opakovať, americké akcie prinesú tento rok menšie zisky
- 14. 1. 2020
Hlavný globálny akciový stratég Goldman Sachs Peter Oppenheimer uviedol, že značné zisky v roku 2019 boli vyvolané expanziou ocenenia. Ako ukazuje história, aj v tomto roku sa dajú očakávať ďalšie zisky.
Prepad o 5 %: Tento rok čaká Wall Street niekoľko korekcií
- 13. 1. 2020 - Názory čitateľov (2)
Vlani dokázal predpovedať pohyby na burze, ktoré sa aj naplnili. Dnes hovorí o niekoľkých korekciách, ktoré čakajú americký akciový trh v tomto roku.
Irán nemá dôveru v nový jadrový pakt iniciovaný USA
- 9. 1. 2020
Absolútna správa: Irán odmietol výzvu prezidenta USA na nový jadrový pakt a jeho velitelia ohrozili ďalšími útokmi, v čase keď obe strany ustúpili od intenzívneného konfliktu po tom, ako USA zabili iránskeho generála a Irán to opätoval USA odvetným raketovým útokom.
Opatrenia pre zlepšenie životného prostredia už zaviedla tretina firiem
- 8. 1. 2020
Takmer tretina firiem (31 %) na Slovensku už v uplynulom období zaviedla rôzne opatrenia na zníženie svojho negatívneho vplyvu na životné prostredie, zatiaľ čo ďalších 46 % podnikateľov takéto opatrenia zavádza teraz.
Lízingová spoločnosť BOC Aviation si objednala 20 lietadiel A320neo
- 7. 1. 2020
Lízingová spoločnosť BOC Aviation so sídlom v Singapure v utorok oznámila, že objednala od koncernu Airbus 20 lietadiel A320neo, pričom 12 z nich pre kolumbijskú leteckú spoločnosť Avianca.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov