Technológie

Každá piata centrálna banka chce do roku 2019 použiť blockchain technológiu
- 22. 9. 2017
Podľa novej štúdie Cambridge Centre for Alternative Finance sa centrálne banky začínajú vážnejšie zaujímať o technológiu blockchain. Každá piata uviedla, že v najbližších dvoch rokoch ju v nejakej forme nasadí. Takmer 40 % z nich tvrdí, že technológiu určite bude využívať do desiatich rokov.
Hrozba pre zavedený systém: Centrálne banky zatiaľ na kryptomeny pripravené nie sú
- 17. 9. 2017 - Názory čitateľov (5)
Centrálne banky bojujú s mnohými problémami, ku ktorým každú chvíľu pribudne nejaký nový. Nestačí, že musia korigovať svoju menovú politiku, meniť úrokové sadzby, aby sa im to celkom nevymklo z rúk, musia sa okrem toho jasne postaviť k otázke kryptomien. Ide o hit súčasnosti, už sa nedajú len tak ignorovať.
Hotovosť si nechajte: 4 dôvody, prečo ju odmietame prijať
- 16. 9. 2017 - Názory čitateľov (9)
Nemci sú vo vzťahu k hotovosti veľmi konzervatívny národ. Svoje mince a bankovky doslova milujú. Ale už aj v tejto krajine sa objavujú firmy, kde s hotovosťou nepochodíte. Bankovky a mince odmietajú, ale prečo? Je to vôbec legálne? Informácie priniesol server Frankfurter Allgemeine.
Počul som, že je to skvelá investícia: Severná Kórea verí Bitcoinom, avšak z iného dôvodu
- 12. 9. 2017 - Názory čitateľov (4)
Najnovší verejný činiteľ, ktorý naskočil na vlnu kryptomeny nie je nikto iný ako Kim Čong-un.
Konkurenčná vojna a ceny akcií: Dali by ste tisícku za smartfón?
- 12. 9. 2017 - Názory čitateľov (1)
Dvaja najväčší výrobcovia inteligentných telefónov, americký Apple a juhokórejský Samsung, sa snažia získať si prvenstvo tým, že ponúknu spotrebiteľovi nevídané technologické vymoženosti. Obaja ale vedia, že to musia urobiť tak, aby sa dokázali vtesnať do určitej cenovej hladiny.
Paris Hilton kontra Robert Shiller: Bublina, či budúcnosť?
- 11. 9. 2017 - Názory čitateľov (9)
Niektorí finanční odborníci si myslia, že kryptomeny sú len veľkou bublinou, ale špičkoví športovci, hudobníci aj celebrity nám odkazujú pravý opak. Svorne podporujú počiatočné ponuky mincí a tvrdia, že je to revolúcia na poli financií aj technológií.
Umelá inteligencia zvýši produktivitu aj spotrebu: Svetové HDP vďaka nej narastie o 15,7 bilióna USD
- 8. 9. 2017 - Názory čitateľov (1)
Vďaka umelej inteligencii sa do roku 2030 zvýši svetové HDP o 14 %, uvádza sa v najnovšej prognóze PwC. Bude to viac ako je dnešný produkt Číny a Indie dohromady. Polovica tohto nárastu bude výsledkom zvýšenej produktivity. Najväčší dopad bude na maloobchod, finančníctvo a zdravotníctvo.
Z maznáčika miliardár: Príbeh o tom, ako vystúpiť z tieňa úspešných rodičov
- 7. 9. 2017
Ben Lerer je dnes generálnym riaditeľom spoločnosti Group Nine, digitálnej holdingovej spoločnosti pre štyri značky: The Dodo, Seeker, Thrillist a NowThis. Jeho otec je spoluzakladateľom Huffington Post a sestra Izzie má vlastnú značku The Dodo. Pre ľudí, ktorí ho obviňujú, že je úspešný, pretože má úspešných rodičov, má niekoľko odkazov.
OVB spúšťa appku na hodnotenie práce sprostredkovateľov
- 6. 9. 2017
OVB Allfinanz Slovensko spustila aplikáciu na hodnotenie práce sprostredkovateľa. Od 1.9.2017 má každý klient možnosť po stretnutí ohodnotiť kvalitu práce svojho sprostredkovateľa.
Tuky majú vo výžive nezastupiteľnú úlohu
TASR - 5. 9. 2017
Tuky plnia v ľudskom organizme dôležité funkcie. Sú najdôležitejšou energetickou rezervou, tepelným izolátorom, pomáhajú vstrebávať vitamíny rozpustné v tukoch.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov