Technológie

Volebná noc na Wall Street: Nočné obchodovanie bude divokejšie než obvykle
- 09:29
Počas noci 3. novembra, v čase amerických prezidentských volieb, sa podľa technologicko-poradenskej firmy ITRS objemy obchodov pravdepodobne zvýšia až na osemnásobok svojej bežnej úrovne. Bude to skúška pre technológie veľkých bánk, informuje agentúra Bloomberg.
Home Credit vykázal za 1. polrok svoju doteraz najväčšiu stratu
- včera o 12:46
Pandémia nového koronavírusu, ktorá tento rok na jar zastavila ekonomiky na celom svete a poslala do karantény milióny ľudí, zasiahla tiež hlavné podnikanie najbohatšieho Čecha Petra Kellnera.
Súd zablokoval zákaz sťahovania TikToku v USA
- včera o 08:16 - Názory čitateľov (1)
Sociálna sieť na zdieľanie krátkych videí TikTok sa v poslednej chvíli dočasne vyhla zákazu sťahovania jej aplikácie v USA. Súd vo Washingtone totiž v nedeľu (27. 9.) vydal predbežné opatrenie, ktorým zablokoval nariadenie administratívy prezidenta Donalda Trumpa.
Šéf Spotify investuje viac ako miliardu eur z vlastného na podporu startupov v Európe
- 25. 9. 2020 - Názory čitateľov (3)
Generálny riaditeľ Spotify Daniel Ek uviedol, že chce v nasledujúcom desaťročí dosiahnuť „nový európsky sen,“  podobný tomu americkému.
Interné vyšetrovanie vo firme: Napomenutie, pokuta, ale aj prepustenie
- 25. 9. 2020
Nová právna regulácia a spoločenská klíma tak ovplyvnia podnikanie firiem a ich manažment.
TikTok požiadal súd, aby blokoval nariadenie, ktoré zakazuje aplikáciu v USA
- 24. 9. 2020
Sociálna sieť na zdieľanie krátkych videí TikTok v stredu požiadala súd vo Washingtone o predbežné opatrenie, ktorým by zablokoval nariadenie administratívy prezidenta Donalda Trumpa zakazujúce sťahovanie aplikácie v USA.
Trumpova administratíva od nedele zakáže v USA aplikácie WeChat a TikTok
- 18. 9. 2020
Administratíva prezidenta Donalda Trumpa od nedele (20. 9.) zakáže v USA sťahovanie aplikácií WeChat a TikTok, ktoré patria čínskym firmám.
Ericsson sa dohodol na kúpe americkej spoločnosti Cradlepoint
- 18. 9. 2020
Švédsky výrobca telekomunikačných zariadení Ericsson v piatok oznámil, že sa dohodol na kúpe americkej spoločnosti Cradlepoint, zameranej na bezdrôtové siete, za 1,1 miliardy USD (932,44 milióna eur).
Bublina? O opodstatnenom raste cien technologických akcií
- 17. 9. 2020
Vývoj cien akcií veľkých technologických spoločností pripomína dotcom bublinu. Nasdaq po roku 2000 odpísal vyše 80 %. Každé prirovnanie súčasného vývoja vyvoláva nervozitu, ak nie rovno paniku.
USA sa nepáči, že ByteDance chce väčšinový podiel v TikToku pri dohode s Oracle
- 17. 9. 2020
Návrh čínskej spoločnosti ByteDance, vlastníka aplikácie TikTok, aby sa americká softvérová firma Oracle stala technologickým partnerom aplikácie v USA, si vyžaduje súhlas čínskych a amerických predstaviteľov.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov