Technológie

Zaplatiť?
- včera o 12:45 - Názory čitateľov (2)
Otázku či hackerom po útoku ransomvérom zaplatiť, riešilo v ostatných 12 mesiacoch 15 % slovenských a českých organizácií.
Globálny prieskumu: Blockchain vo verejnom sektore je iba otázkou času
- 4. 8. 2020 - Názory čitateľov (1)
Implementácia digitálnych technológii do biznisu sa stáva pre mnohé firmy stále dostupnejšou. Jednou z nich je aj blockchain. Podľa výsledkov prieskumu spoločnosti BDO a občianskeho združenia PUBLICUM, až 57 % opýtaných verí, že technológiu blockchain bude používať do budúcna aj verejný sektor.
Koronakrízový balíček: Kúpte si elektrické auto, prispejeme až do 40 percent ceny!
- 4. 8. 2020 - Názory čitateľov (7)
Od začiatku roka do konca júla Nemci zaregistrovali 69 606 žiadostí o štátny príspevok na nákup elektromobilu, čo je medziročný nárast o 79 percent. Záujem o prémiu bol v júli najvyšší v histórii, uchádzalo sa o ňu až dvadsaťtisíc záujemcov. Informácie priniesol Frankfurter Allgemeine Zeitung.
Čistý zisk Sony v 1. kvartáli vzrástol o vyše 50 %
- 4. 8. 2020
Zisk japonského výrobcu elektroniky Sony v 1. kvartáli fiškálneho roka 2020/21 (do 31. marca 2021) výrazne stúpol. Dôvodom bol vysoký dopyt po hrách a herných konzolách počas koronakrízy.
Nezvyčajný štvrťrok: Amazon zdvojnásobil zisk, podobne aj Facebook
- 31. 7. 2020 - Názory čitateľov (1)
Facebook aj Amazon medziročne zdvojnásobili svoje zisky. Očakávania analytikov predčili aj výsledky Applu. Príjmy Alphabet, ktorý vlastní Google, naopak mierne klesali, predovšetkým kvôli oslabeniu trhu s reklamou.
Problémy sa blížia, varuje legenda, ktorá stávkou na krátko práve získala zhruba 100 miliónov dolárov
- 28. 7. 2020 - Názory čitateľov (3)
Tento trh sa stáva jednou z veľkých príležitostí všetkých čias staviť na krátko. Problémy sa blížia, neviem kedy prídu, ale prichádzajú.
Spoločnosť Grafobal plánuje výstavbu fotovoltaickej elektrárne z fondov EÚ
- 28. 7. 2020
Spoločnosť Grafobal so sídlom v Skalici predložila výzvu na predkladanie ponúk pre zákazky s nízkou hodnotou. Výzva sa týka výstavby fotovoltaickej elektrárne s maximálnym počtom 700 kusov fotovoltaických panelov, ktoré budú umiestené na strechách stávajúcich stavebných objektov.
Čo vidíme a čo nie: Ako sa čísla kvôli koronavírusu dostali do našich každodenných životov
- 28. 7. 2020 - Názory čitateľov (2)
Je nepravdepodobné, že by boli vedci, politici a široká verejnosť niekedy natoľko posadnutí číslami, ako je tomu dnes. Samozrejme, čísla sa týkajú počtu úmrtí a pacientov s COVID-19.
Elon Musk: Warren Buffett nemusí byť ten milý dedko, ako sa prezentuje na verejnosti
- 27. 7. 2020 - Názory čitateľov (19)
Warren Buffett sa vykresľuje ako láskavý starší človek, ale možno si úplne nezaslúži túto svoju povesť, vyjadril sa generálny riaditeľ Tesly Elon Musk v rozhovore pre New York Times.
SE už predložili orgánom projekt budúceho vykurovania hornej Nitry
- 27. 7. 2020
Slovenské elektrárne (SE) už predložili orgánom na posúdenie svoj zámer budúceho vykurovania miest na hornej Nitre v rámci transformácie regiónu po ukončení ťažby uhlia.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov