Technológie

Tržby Spotify v 2. kvartáli prekonali očakávania trhu
TASR - 13:46
Tržby švédskej firmy Spotify Technology, ktorá prevádzkuje populárnu hudobnú aplikáciu, v 2. kvartáli prekonali očakávania trhu.
Výsledky Alphabetu v 2. kvartáli prekonali očakávania trhu
TASR - 10:46
Výsledky amerického internetového koncernu Alphabet, ktorý je materskou spoločnosťou Google, v 2. kvartáli prekonali očakávania trhu a jeho akcia sa v poburzovom obchodovaní posilnila. Podporil ich viac než dvojtretinový nárast reklamných príjmov Google.
Zisk Apple zvýšil zisk takmer na dvojnásobok, podporil ho predaj iPhonov
TASR - 08:16
Americká spoločnosť Apple oznámila za 3. kvartál obchodného roka 2020/2021 rast zisku takmer na dvojnásobok, k čomu do veľkej miery prispeli výsledky v predaji iPhonov. Zisk aj tržby zároveň prekonali očakávania trhov.
Navrhovaný európsky zákon o AI môže stáť ekonomiku 31 miliárd eur
Návrh zákona na reguláciu umelej inteligencie v Európe by mohol v priebehu nasledujúcich piatich rokov v konečnom dôsledku stáť ekonomiku Európskej únie (EÚ) 31 miliárd eur. Vyplýva to zo správy amerického think-tanku Center for Data Innovation, ktorú zverejnil v nedeľu (25.7.) večer.
GM a Cruise žalujú Ford pre používanie názvu BlueCruise
TASR - 25. 7. 2021
Americký automobilový koncern General Motors (GM) a jeho dcérska spoločnosť Cruise vyvíjajúca robotické taxíky podali žalobu proti automobilke Ford Motor s cieľom zabrániť jej používať názov BlueCruise pre jeho technológiu automatizovanej jazdy.
Umelecký pohľad na menu v digitálnom svete 
- 25. 7. 2021 - Názory čitateľov (1)
Zberatelia si nekúpia automaticky fyzické umelecké dielo. Namiesto toho zaplatia za NFT 2000 USD a potom majú rok na rozhodnutie, či chcú digitálnu alebo fyzickú verziu. Keď si zberateľ vyberie jednu podobu, druhá bude zničená.
Generálny riaditeľ Volkswagen: Marža elektrických vozidiel sa vyrovná spaľovacím za 2 až 3 roky
- 23. 7. 2021 - Názory čitateľov (3)
Od vynúteného zavádzania elektromobilov vládami na celom svete sa čoraz častejšie objavuje otázka, kedy bude mať z ekonomického hľadiska zmysel elektrické vozidlá vyrábať.
Tokio 2020 bez divákov, miestni sponzori to ponesú ťažko
- 21. 7. 2021 - Názory čitateľov (2)
Po mnohých úvahách o tom, či bude na olympijské zápolenia povolený prístup divákom, situáciu uzavrel nový výnimočný stav v Japonsku. Tohtoročné olympijské hry nebudú mať domácich ani zahraničných divákov. Napriek tomu organizačný výbor Tokia 2020 pracuje naplno, aby sa odložené hry mohli odohrať ešte tento mesiac.
Kažimír: Hotovosť aj účty ostanú, no pribudne im súrodenec – digitálne euro
Hotovostné peniaze aj účty v bankách ostávajú, čoskoro však dostanú ďalšieho súrodenca, je ním digitálne euro. Tak okomentoval guvernér Národnej banky Slovenska (NBS) Peter Kažimír tohtotýždňové rozhodnutie Rady guvernérov Európskej centrálnej banky (ECB) spustiť výskumnú fázu projektu digitálneho eura.
Slovensko ma zastúpenie medzi TOP 40 najlepšími fintech firmami sveta
- 14. 7. 2021 - Názory čitateľov (1)
Tohtoročný rebríček sa vyznačuje omnoho výraznejším geografickým zásahom, jeho súčasťou sú fintech spoločnosti nielen z Veľkej Británie a iných častí Európy, ale aj zo Severnej Ameriky, Ázie, Stredného východu a Afriky. 
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov