Technológie

Milionárka vďaka topánkam, aké si nedokázala kúpiť
- 00:56
Austrálska podnikateľka Jodie Foxová už bola unavená z neustáleho neúspešného nakupovania topánok. Buď nemali jej veľkosť, alebo nevyhovovala farba, či štýl. Vyriešila to po svojom.
Kabinet schválil  bratislavskému Volkswagenu rozšírenie kapacít
SITA - včera o 11:46
Automobilka v októbri minulého roka ohlásila investíciu do nového logistického centra v Devínskej Novej Vsi v celkovej výške 147 miliónov eur.
Peňaženka budúcnosti: Čím a ako budeme platiť, keď zmizne hotovosť
- včera o 00:18 - Názory čitateľov (4)
V krajine, ktorá vynašla papierové peniaze, je bankoviek čoraz menej. Hotovosť potrebujete j čoraz menej. V Číne, kde majú alternatívny internet, nepoznajú Google ani Facebook, sa aj pre platby uchytili úplne iné spôsoby, iné mobilné aplikácie. Trend je ale nezvratný, on-line peňaženkám stačilo len pár rokov nato, aby úplne prevzali miesto hotovosti, informuje New York Times.
McKinsey: Roboti dokážu zvládnuť asi 30 % práce v bankách, ale zamestnanosť neohrozujú
- 21. 7. 2017
Asi tretina práce v bankách už môže byť automatizovaná vďaka technológiám. Vyplýva to zo správy spoločnosti McKinsey. To by mohla byť zlá správa pre milióny ľudí, ktorí pracujú vo finančnom sektore.
SOŠ v Púchove bude mať nové gumárenské dielne s modernými technológiami
TASR - 18. 7. 2017
Stredná odborná škola (SOŠ) v Púchove bude mať nové gumárenské dielne s modernými technológiami, novú fazónu dostane aj interiér školy.
PayPal ponúkne v Európe debetné karty
- 18. 7. 2017
Spoločnosti PayPal a Visa uzavreli dohodu o spolupráci pri poskytovaní platobných služieb na európskom kontinente. Firma PayPal, ktorá už bankovú licenciu v Európe má, bude môcť ponúkať debetné karty Visa s označením PayPal. Informoval o tom denník Financial Times.
Obchod, či špekulácia? Tajomní noví miliardári bohatnú vďaka kryptomenám
- 18. 7. 2017
Ďalší medializovaný príklad toho, ako sa dá rýchlo dosť k peknej sume peňazí. Anonymný obchodník, označený ničnehovoriacim kódom, dokázal zarobiť viac ako 200 miliónov dolárov za jediný mesiac. Aby sme boli presnejší, špekuláciami premenil 55 miliónov dolárov na 283 miliónov dolárov.
Analytici ING: Všetky nové automobily v Európe budú do roku 2035 elektrické
- 17. 7. 2017 - Názory čitateľov (6)
Spaľovací motor to má už zrátané. Nedávny prieskum holandskej banky ING určil rok 2035 za termín, kedy vozidlá poháňané batériami porazia tradičné benzínové motory.
Na Blockchaine prostitútky, či hovädzie steaky
- 17. 7. 2017
Za posledné týždne sa v krypto-svete nestalo nič zásadné, čo by výrazne hýbalo cenou či povesťou kryptomien smerom nahor, či nadol. Napriek tomu sa vyskytlo niekoľko udalostí, ktoré stojí za to spomenúť.
NSK vyčlenil z rezervného fondu 600.000 eur na techniku pre cestárov
TASR - 14. 7. 2017
Regionálna správa a údržba ciest (RSÚC) Nitra dostane od Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) finančný príspevok na nákup novej techniky.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov