Technológie

Mama na vyžiadanie: Nová forma ekonomiky robí z tínedžerov lenivcov
- 18. 11. 2017 - Názory čitateľov (2)
Ekonomika na vyžiadanie by sa mohla ľahko zmeniť na ekonomiku "matky na vyžiadanie". Upratovanie , pranie, vynášanie smetí. Cieľom je v podstate odstrániť všetky práce, ktoré ste kedysi ako dieťa neznášali, ale museli ste ich robiť. Mladí z generácie Y sa celkom radi zbavenie týchto nepopulárnych činností.
Spoločnosť ZF Slovakia v Leviciach rozšíri výrobu a prijme 400 ľudí
TASR - 16. 11. 2017 - Názory čitateľov (1)
Levický závod spoločnosti ZF Slovakia v priemyselnom parku Levice-Géňa rozširuje svoju výrobu, do roku 2022 poskytne zamestnanie približne 400 novým pracovníkov.
Združenie Silné regióny chce smerovať investičné stimuly do domácich zdrojov
TASR - 16. 11. 2017
Nové pravidlá prideľovania investičných stimulov, ktoré pripravuje vláda SR, by mali byť jasne formulované a v prvom rade musia podporovať domáci potenciál.
Na Slovensku začína fungovať prvá celonárodná sieť internetu vecí Sigfox
SITA - 14. 11. 2017 - Názory čitateľov (2)
Jediným slovenským mobilným operátorom siete určenej pre internet vecí na technológii Sigfox je firma SimpleCell Networks Slovakia.
SEVA víta nový balík EK zameraný na bezemisnú dopravu
TASR - 13. 11. 2017
Slovenská asociácia pre elektromobilitu (Slovak Electric Vehicle Association) víta dlhodobé smerovanie EÚ v znižovaní emisií v doprave.
Dobrý zárobok aj v budúcnosti: 10 povolaní, ktoré dnes ešte nepoznáme
- 12. 11. 2017 - Názory čitateľov (3)
Ako bude vyzerať trh práce o niekoľko rokov? Špecializovaných odborníkov z roka na rok ubúda a nároky sa budú zvyšovať. Aj vďaka nástupu nových pracovných úloh a nižším mzdám v niektorých odvetviach. Odborník na prácu v sociálnych médiách je momentálne v kurze, jeho práca ale v budúcnosti už bude delegovaná do odvetvia marketingu či produktového manažmentu. Vďaka sociálnym sieťam postupne stratíme schopnosť komunikovať priamo, čo si vyžiada vznik novej profesie, ktorá uľahčí nadväzovanie vzťahov.
Nástup automatizácie v nasledujúcich 10 rokoch dokáže pridať viac ako bilión dolárov do globálnej ekonomiky
- 10. 11. 2017 - Názory čitateľov (2)
Náhrada pracovnej sily automatizáciou je aktuálne veľmi diskutovanou témou, pretože mnohí veria, že ľudia v určitých jednoduchších profesiách sa už čoskoro nahradia robotmi alebo automatizovanými procesmi.
Hard fork sa odkladá, Bitcoin zaznamenal rekordný nárast
- 9. 11. 2017 - Názory čitateľov (1)
Bitcoin zaznamenal v stredu ďalší rekord na úrovni 8000 dolárov po tom, čo koalícia vývojárov a investorov pozastavila naplánovanú aktualizáciu softvéru, čo by viedlo k ďalšiemu rozdeleniu kryptomeny.
Bitcoin nie je dokonalý
- 9. 11. 2017 - Názory čitateľov (3)
Bitcoin preťal novú hranicu a pokoril cenu 7000 dolárov. Napriek tomu, že v najbližších týždňoch ho čakajú ťažké časy, bude sa opäť deliť.
Šéf Deutsche Bank priznal, že polovica jeho pracovníkov by mohla byť nahradená strojmi
- 8. 11. 2017
Generálny riaditeľ spoločnosti Deutsche Bank John Cryan už plánuje veľké prepúšťanie. Hlava nemeckého veriteľa si myslí, že roboty by mohli nahradiť veľkú časť pracovnej sily.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov