Technológie

Lagardeová: Táto kríza je akcelerátorom transformácie
- 10:27
Hospodárska kríza vyvolaná pandémiou Covid-19 povedie k zásadným zmenám svetovej ekonomiky, ktoré budú zahŕňať zvýšenie dôrazu na ekológiu a digitalizáciu a tiež transformáciu systému práce.
Riešenie sociálnych problémov: Členovia U2 investujú do írskeho technologického fondu
- 29. 6. 2020
David Howell Evans, známy ako „The Edge“ a Adam Clayton z rockovej skupiny U2, podporujú v Írsku nový technologický fond, ktorého cieľom je získať 100 miliónov eur.
Výkonní lídri na akciových trhoch: Pätica firiem je ťahúňom, nemusí to pre ne dopadnúť dobre
- 29. 6. 2020 - Názory čitateľov (2)
Päť najväčších technologických firiem má dnes bezprecedentný podiel na celkovom americkom trhu. Dokonca väčší, ako tomu bolo v závere internetovej bubliny v roku 2000. Dobre vieme, ako to dopadlo.
Prejavené emócie ako cenná komodita, ktorú zobchodujú aj bez nášho vedomia
- 29. 6. 2020 - Názory čitateľov (5)
Od začiatku pandémie COVID-19 sme sa ešte viac začali spoliehať na naše digitálne zariadenia. Pre používateľov systému Android je k dispozícii približne 2,57 milióna aplikácií a približne 1,84 milióna aplikácií pre používateľov Apple. Aplikácie sú nástroje na našich telefónoch alebo tabletoch, ktoré nám pomáhajú monitorovať, zaznamenávať a regulovať niektoré z najintímnejších aspektov nášho života, od spánku a menštruačného cyklu, po príjem potravy a financie.
Tajomstvo úspechu Quantumrock: Návratnosť 34 % s použitím umelej inteligencie a strojového učenia
- 25. 6. 2020
Nemecký hedžový fond dosiahol v roku 2020 zisk 34 % pomocou programu strojového učenia zameraného na trhy, kde sa vyžaduje rýchlosť. Ako uvádza agentúra Bloomberg, fond tvoria ľudia skôr z technologického odvetvia, než zo sveta financií, podobne ako v prípade najlukratívnejšieho hedžového fondu na svete, RenTec.
Miliónová investícia SSD má zabezpečiť na Považí menej výpadkov elektriny
- 22. 6. 2020
Viac ako 1,1 milióna eur investuje spoločnosť Stredoslovenská distribučná (SSD) do výmeny izolátorov veľmi vysokého napätia medzi Považskou Bystricou a Dubnicou nad Váhom.
Akciové trhy vzrástli o vyše 30 %. Týždeň vo svete
- 20. 6. 2020 - Názory čitateľov (2)
Ako veľmi môže byť akciový trh vzdialený od reálnej ekonomiky? Vývoj ceny akcií spoločnosti Tesla popiera investorské poučky. Hodnotoví investori sa chytajú za hlavu a tí, čo nakupovali, sa tešia...
Akcie Wirecard pokračujú v páde, v piatok ráno klesli o 21 %
- 19. 6. 2020
Akcie nemeckého spracovateľa platieb Wirecard zasiahnutého účtovným škandálom pokračovali v piatok ráno v strmom poklese. Kurz akcie krátko po začiatku obchodovania padol o vyše 21 % na 31,35 eura.
Bezosov list zamestnancom: Namiesto firemného voľna, máte možnosť vzdelávania sa
- 19. 6. 2020 - Názory čitateľov (2)
Technologické spoločnosti, ako napríklad Twitter, Square, Google,Facebook či Amazon sa rozhodli uctiť si tzv. Juneteenth, čo je pamätný deň konca otroctva pripadajúci na 19. júna.
Neochota USA rokovať o digitálnej dani zvyšuje riziko obchodnej vojny
- 18. 6. 2020
Šéf Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) Ángel Gurría varoval pred rizikom obchodnej vojny. Dôvodom je rozhodnutie USA prerušiť rokovania o globálnom riešení takzvanej digitálnej dane.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov