Technológie

Studená sprcha od Goldman Sachs: Kryptomeny, vrátane Bitcoinu, nie sú triedou aktív
- 29. 5. 2020 - Názory čitateľov (3)
Fanúšikovia kryptomien netrpezlivo očakávali vyhlásenie Goldman Sachs s predpokladom, že by to mohol byť dôvodom na investovanie do Bitcoinu. Nedočkali sa.
Padne hotovosť za obeť koronavírusu?
- 28. 5. 2020 - Názory čitateľov (17)
Prieskumy ukazujú, aký markantný nárast zaznamenali bezhotovostné platby od vypuknutia koronavírusu. Bankomaty by mohol nakoniec čakať osud telefónnych búdok.
Európe by s recesiou mohlo pomôcť Silicon Valley
- 25. 5. 2020 - Názory čitateľov (1)
Na boj proti koronakríze potrebujú vlády novú hotovosť. Ďalšou možnosťou na podporu svojich ekonomík by mohlo byť zdaňovanie technologických firiem. Francúzsko, Taliansko, Španielsko, Rakúsko a Spojené kráľovstvo už vypracovali plány na výber digitálnej dane.
Mastercard: V karanténe rekordne rástol záujem o on-line zážitky, tu je TOP 10
- 21. 5. 2020 - Názory čitateľov (2)
Poskytovatelia virtuálnych zážitkov, ako sú lekcie fitness, sledovanie TV a filmov alebo internetové vzdelávacie kurzy, zaznamenali počas obmedzenia pohybu rekordné počty predplatiteľov. Svoje výdavky za virtuálne zážitky zvýšil približne každý tretí Európan (30 %). Vyplýva to z aktuálneho prieskumu medzi európskymi spotrebiteľmi spoločnosti Mastercard.
Bezpečnejší nákup: Koronavírus môže spôsobiť revolúciu v informovaní spotrebiteľa
- 20. 5. 2020
Množiace sa škandály zvýšili záujem verejnosti o potravinový dodávateľský reťazec, spotrebitelia sa začali viac zaujímať aj o vplyve výroby potravín na životné prostredie. Stále však dostávajú málo informácií o potravinách nad rámec výživového obsahu a krajiny výroby. Pritom nie je až tak náročné sledovať cestu potravín od výroby až na tanier.  
Kroky USA proti Huawei spôsobia chaos v globálnom technologickom sektore
- 18. 5. 2020
Čínsky technologický gigant Huawei v pondelok označil najnovšie kroky USA, ktoré ho majú odrezať od dodávok polovodičov, za ničivý útok, ktorý spôsobí chaos v globálnom technologickom sektore a ďalších odvetviach.
Brand Finance: Toto je rebríček najsilnejších svetových značiek v sektore telekomunikačnej infraštruktúry
- 15. 5. 2020 - Názory čitateľov (2)
Telekomunikačný priemysel podľa výročnej správy britskej konzultačnej spoločnosti Brand Finance neutrpí v dôsledku svetovej pandémie Covid-19, najmä vďaka prebiehajúcej revolúcii práce z domu, ktorá podnietila dopyt po telekomunikačných službách.
Zisk Foxconn v 1. kvartáli prudko klesol
- 15. 5. 2020 - Názory čitateľov (1)
Taiwanský výrobca spotrebnej elektroniky Foxconn Technology Group zaznamenal v 1. štvrťroku strmý pokles čistého zisku, o 90 %.
Pohľad egyptského miliardára: Ropa vyletí na 100 dolárov a príležitosť kupovať letecké spoločnosti
- 6. 5. 2020 - Názory čitateľov (2)
Predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Orascom Investment Holding Naguib Sawiris dnes vidí príležitosti v oblasti leteckých spoločností, cestovného ruchu a internetu.
Koronavírus spôsobí financiám koncernu Thyssenkrupp vážny úder
- 3. 5. 2020
Nemecký priemyselný koncern Thyssenkrupp očakáva, že pandémia nového koronavírusu spôsobí nové finančné problémy, čo môže zmariť jeho nádeje, že predaj divízie výťahov prinesie potrebnú hotovosť.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov