Technológie

Mesto V.Krtíš rekonštruuje fontánu, nová bude mať 11 dýz a dve vodné delá
TASR - 22. 4. 2018
Vo Veľkom Krtíši rekonštruujú 25-ročnú fontánu na tamojšom námestí. Jej technológia sa za štvrťstoročie opotrebovala a stala sa nefunkčnou.
Soros aj Rockefeller podľahli kryptomenám, nadišiel čas zaujať pozíciu?
- 14. 4. 2018
Stále viac tradičných inštitucionálnych investorov vstupuje do kryptomien, čo to môže znamenať? Mnohí by radi videli ceny na opojných úrovniach z roka 2017, ale v súčasnosti ani tie najpopulárnejšie tokeny ako je Bitcoin, Ethereum a Ripple nemajú potrebný vietor vo svojich plachtách.
Kto vlastní naše údaje: Za sprístupnenie súkromia by nám mali platiť
- 13. 4. 2018
Podstatou škandálu Facebook / Cambridge Analytica nie je spôsob, akým sa zneužívajú naše osobné údaje. Problémom je, kto ich vlastní.
Banky novej technológii neveria: Problém menom krypto má pred sebou 4 obrovské prekážky
- 12. 4. 2018
Meny ako bitcoin, či technológia blockchain, nemajú ešte dostatok dôvery, aby sa mohli masívnejšie presadiť. Myslia si to analytici banky Barclays, ktorý to napísali vo svojej ročnej správe za rok 2018 Equity Gilt.
SkyToll a CzechToll vítajú rozhodnutie českého ministerstva o víťazstve v tendri
TASR - 11. 4. 2018
SkyToll spolu so spoločnosťou CzechToll zo skupiny PPF vítajú rozhodnutie českého ministerstva dopravy o víťazstve v tendri na prevádzkovateľa nového mýtneho systému v Českej republike.
GDPR: Zmeňte postrach na výhodu oproti konkurencii
PR článok - 10. 4. 2018
Prečítajte si, ako môžete aj vďaka tejto „megaadministratíve“ získať náskok pred ostatnými.
Americké technologické firmy odkázali Trumpovi, že clá nefungujú
TASR - 9. 4. 2018
Americké technologické firmy v pondelok vyzvali administratívu prezidenta Donalda Trumpa, aby využila tlak, nie trestné clá, a tým sa snažila prinútiť Čínu zmeniť neférové obchodné praktiky.
Ak chcete, aby vaše dieťa v dospelosti dobre zarábalo, malo by sa čo najviac hrať
- 9. 4. 2018 - Názory čitateľov (2)
Budovanie imaginárnych miest z kociek pomáha deťom pestovať tvorivosť, rozvíjať emocionálnu inteligenciu a budovať empatiu, ktorá robotom zatiaľ chýba.
Hackeri ukradli bankám miliardu, lup údajne preprali kryptomenou
- 5. 4. 2018 - Názory čitateľov (3)
Vládni regulátori dlhodobejšie upozorňujú, že bitcoiny sa využívajú na nezákonné účely. Teraz majú konkrétny príklad, ktorý byť sa dal použiť aj ako hollywoodsky scenár. Podľa správy Europolu ukradol počítačový gang viac ako miliardu eur od viac ako 100 finančných inštitúcií v 40 krajinách. Na maskovanie stopy použili kryptomeny.
Zisk čínskeho výrobcu smatfónov Huawei stúpol o vyše 28 %
SITA - 30. 3. 2018
Firma za minulý rok vykázala zisk 47,5 mld. jüanov, na trh dodala 153 mil. smartfónov značiek Huawei a Honor a tržby za ich predaj sa zvýšili o 39,1 %.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov