Technológie

O čistotu mesta sa bude starať nová technika
- 22. 10. 2020
O čistotu v Zlatých Moravciach sa budú starať nové stroje. Technické služby mesta získali do výbavy nový nakladač i umývacie vozidlo.
Slováci sa najviac boja o peniaze: Poistenie kybernetických rizík je dnes nutnosť
- 21. 10. 2020 - Názory čitateľov (2)
Počas koronakrízy sa pokusy o získanie a zneužitie osobných údajov zintenzívnili. Podvodníci sa napríklad cez falošné e-shopy na predaj respirátorov a ochranných pomôcok alebo cez facebookové súťaže snažili dostať k prístupovým heslám k bankovým účtom či platobným kartám. Podľa Národnej banky Slovenska je dokonca pravdepodobnosť kybernetického útoku vyššia ako riziko výskytu poistnej udalosti, akou je napríklad klasická dopravná nehoda. Ponúkame niekoľko rád, ako sa pred týmito prípadmi chrániť.
Čínski superboháči zarobili v roku 2020 rekordných 1,5 bilióna USD
- 20. 10. 2020
Čínski superboháči zarobili v roku 2020 rekordných 1,5 bilióna USD (1,27 bilióna eur), čo je viac ako za uplynulých päť rokov dohromady. Pomohol im rozmach elektronického obchodu a hier počas blokády na zabránenie šírenia nového koronavírusu. Ukázala to v utorok najnovšia tzv. Hurunova správa.
Pandémia podvodníkov nezastavila, svoje postupy a spôsoby útokov menia
- 20. 10. 2020
Podvodníci sa aj počas pandémie pod rôznymi zámienkami snažia od ľudí vylákať osobné údaje či prístupové kódy do internetového bankovníctva, alebo citlivé údaje k platobným kartám.
Prehrávame všetci. Správne riešenie pri korone nie je. Týždeň vo svete
- 17. 10. 2020 - Názory čitateľov (2)
Ani po viac ako šiestich mesiacoch nás pandémia COVID-19 neopúšťa. Druhá vlna sa naplno rozširuje v hlavných svetových ekonomikách, ktoré nechcú prijímať tvrdé reštriktívne opatrenia, pretože vedia, aké škody napáchali v prvej vlne...
EK chce sprísniť reguláciu veľkých internetových koncernov
- 12. 10. 2020
Európska komisia (EK) pripravuje zoznam približne 20 veľkých internetových koncernov, ktoré by mali podliehať novej a oveľa prísnejšej regulácii. Cieľom tohto kroku je obmedzenie ich nadmernej trhovej sily, uviedol britský denník Financial Times (FT) s odvolaním sa na zdroje blízke záležitosti.
OECD predlžuje rokovania o globálnej reforme zdaňovania firiem
- 12. 10. 2020
Členovia Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) sa v piatok (9. 10.) dohodli na pokračovaní rokovaní o globálnej digitálnej dani. Novým cieľom je dosiahnutie dohody do polovice roka 2021. OECD v pondelok varovala, že stroskotanie rokovaní o nových globálnych pravidlách zdaňovania firiem môže stáť svetovú ekonomiku viac než 1 % hrubého domáceho produktu (HDP).
Energetici v Hradci vybudovali nové vedenie a postavili trafostanicu
- 12. 10. 2020
Prievidzská mestská časť Hradec by sa mala v dohľadnej budúcnosti rozrásť o nové domy. Do doposiaľ nezastavanej oblasti už energetici dotiahli elektrickú sieť, do zeme vložili takmer kilometer nového vedenia vysokého aj nízkeho napätia.
Čína rozdáva peniaze v jednom z najväčších verejných testov
- 12. 10. 2020
Minulý týždeň vláda v Šen-čen pripravila lotériu, aby rozdala digitálnu menu v celkovej hodnote 10 miliónov juanov (asi 1,5 milióna dolárov). Výhercovia si teraz môžu stiahnuť aplikáciu digitálneho renminbi, získať digitálny jüan a peniaze minúť u viac ako 3 000 obchodníkov v konkrétnej štvrti sub-provinčného mesta.
Výskumníci odhalili doteraz neznámu kyberskupinu, kradne vládne dokumenty
- 6. 10. 2020
Výskumníci bezpečnostnej spoločnosti ESET narazili na doteraz neznámu kyberskupinu, ktorá v Európe kradne vládne dokumenty od roku 2011. Skupina XDSpy dokázala skompromitovať niekoľko vládnych inštitúcií aj súkromných spoločností v niekoľkých krajinách východnej Európy a Balkánu. Ako však zdôraznila spoločnosť, k úniku dát zo Slovenska alebo z Česka podľa dostupných informácií nedošlo.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov