Technológie

Ďalšie čínske mesto testuje digitálnu menu, rozdá poukazy za vyše 6 miliónov dolárov
- včera o 09:03 - Názory čitateľov (2)
Rozsah je oveľa väčší ako v Pekingu začiatkom tohto mesiaca, ktorého cieľom bolo rozdeliť zhruba 1,5 milióna dolárov na 50 000 žiadateľov.
Na kolenách: Odvetvie zimných športov pandémia zložila, pomôcť by mohli technológie
- včera o 00:19 - Názory čitateľov (5)
Všetko to šliapalo celkom dobre. Prognóza pre odvetvie bola výborná na pozadí najväčšieho rozmachu zimných športov v histórii pred olympiádou v Pekingu v roku 2022. Sezóna 2018/2019 bola najúspešnejšia za posledných 20 rokov, rovnako sa darilo európskemu aj americkému trhu. Potom však zasiahla pandémia.
Najvýkonnejšia ázijská ekonomika za rok 2020 by mohla tento rok rásť ešte rýchlejšie
- 23. 2. 2021
Sú za tým dva faktory, veľmi silný dopyt po technologických výrobkoch na celom svete a relatívne úspešný boj proti Covid-19.
Trendy v obchodovaní: Umelá inteligencia nevie nič o investovaní
- 23. 2. 2021 - Názory čitateľov (1)
Nemožno poprieť, že rok 2020 bol mimoriadne náročným rokom. Málokto ale vie, že sľubované  výnosy neodkázali splniť ani slávni manažéri investícií. Museli priznať, že ich aktívne riadené investičné modely zlyhali a že sa snažia ich vylepšiť. Ide však len o ilúziu zmien, skôr je to taktika založená na nádeji, že klienti zostanú zo zotrvačnosti, alebo jednoducho sa na nich usmeje šťastie. Existuje však aj iná možnosť. Umelá inteligencia.
Globálny predaj smartfónov v roku 2020 klesol o 12,5 %
- 22. 2. 2021
Predaj smartfónov v poslednom kvartáli minulého roka klesol o viac než 5 %. Najväčším výrobcom sa po 4 rokoch stal Apple.
Používame čoraz menej hotovosti, centrálne banky sa preto uberajú k digitálnym menám
- 20. 2. 2021 - Názory čitateľov (2)
Centrálne banky zintenzívňujú prácu na digitálnych menách a investori to berú na vedomie.
Pokles ceny akcií Tesla o viac ako 2,4 %: Bezos je opäť najbohatší na svete
- 17. 2. 2021
Musk odovzdal titul najbohatšieho človeka na svete Bezosovi rovnako rýchlo, ako sa v rebríčku vyšvihol do jeho čela. Bezos bol do minulého mesiaca najbohatším človekom od roku 2017.
Do roku 2025 využije 5G sieť len tretina zariadení v Európe
- 17. 2. 2021
Do roku 2025 bude využívať sieť piatej generácie (5G) len tretina zariadení v Európe. Zhruba polovica bude stále na 4G sieti. Vyplýva to zo štúdie advokátskej spoločnosti CMS. Advokáti tiež upozornili, že telekomunikačné firmy budú musieť vyriešiť náročné právne problémy spojené s požiadavkami na vysoké investície do 5G sietí.
Svetová inovácia pre obchodníkov: Ako funguje platobný terminál v mobile
- 16. 2. 2021 - Názory čitateľov (2)
Mobilná aplikácia, ktorá premení smartfón na platobný terminál. Obchodníci na Slovensku patria medzi prvých v Európe, ktorí takúto aplikáciu budú môcť využívať. Inovácia pomáha najmä malým obchodníkom umožniť klientom platiť za tovar či služby bezhotovostne. Súčasne počas aktuálnej pandémie prispieva k bezpečnému bankovaniu, nakoľko urýchľuje platenie a minimalizuje kontakt s hotovosťou.
Francúzsko vyzýva EÚ na nový plán na výrobu elektronických súčiastok
- 15. 2. 2021 - Názory čitateľov (1)
Francúzsky minister financií Bruno Le Maire v pondelok vyzval Európsku úniu (EÚ) na nový plán na výrobu elektronických súčiastok na zníženie závislosti od ázijských dodávateľov.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov