Rodina

Keď deti dedia: 17 najbohatších ľudí v Európe
- 12. 5. 2017 - Názory čitateľov (1)
Sunday Times nedávno zverejnil svoj zoznam boháčov Sunday Times Rich List, zdá sa, že britskí miliardári profitovali z "Brexit Boomu", z čoho vyplýva, že najväčšie európske šťastie treba hľadať inde na kontinente. Na zozname dominujú majitelia známych módnych domov, supermarketov aj výrobcovia z Francúzska, Nemecka, Talianska.
Dve storočia, štyri grafy: Vývoj k lepšiemu je neodškriepiteľný
- 11. 5. 2017 - Názory čitateľov (1)
Štyri kľúčové oblasti, v ktorých sa svet, v ktorom žijeme, zmenil k lepšiemu za ostatných 200 rokov.
Nová ekonomická štúdia: Poradie narodenia dokáže ovplyvniť neskoršiu kariéru
- 21. 4. 2017 - Názory čitateľov (4)
Po celé desaťročia skúmali psychológovia a sociológovia spôsoby, akým dokáže poradie narodenia dieťaťa ovplyvniť ich osobnosť. Možno to bude znieť prekvapivo, ale viac sa tejto otázke venujú ekonómovia. Najmä pokiaľ ide o to, ako dokáže poradie narodenia ovplyvniť zručnosti rozvíjajúce sa v detstve a profesionálne rozhodnutia, ktoré urobia neskôr.
Najdrahšie sú blond: Biznis s ľudskými vlasmi prekvitá, chudoba núti predávať všetko
- 12. 4. 2017 - Názory čitateľov (1)
Ukrajina začína byť veľmi príťažlivá pre obchodníkov s ľudskými vlasmi. Obchádzajú dediny a chudobné mestské štvrte a vyhľadávajú ženy a dievčatá vo finančnej núdzi. Vlasy putujú na Západ, kde ženy často neváhajú platiť vysoké sumy za predĺženie vlastnej hrivy.
Skutočný príbeh: Milionár, ktorý predal svoju firmu, aby mohol pomôcť problémovej mládeži
- 10. 4. 2017 - Názory čitateľov (3)
Deti úspešnejšie prejdú do dospelosti, ak majú svoj vzor. Keď Paul Muratore svojich priateľov oboznámil so svojim plánom, povedali mu, že je blázon.
Chudoba mizne zo sveta, rastie príjmová nerovnosť
- 4. 4. 2017 - Názory čitateľov (1)
Svetová banka uvádza, že v roku 1981 žilo v extrémnej chudobe 42 percent svetovej populácie. V roku 2013 to už bolo len 10 percent. Svetová banka očakáva ďalší pokles. Informoval o tom server The Economist.
Skutočný príbeh: Miliardár, ktorý si pýtal úrok aj z výkupného
- 3. 4. 2017 - Názory čitateľov (4)
J. Paul Getty bol svojho času najbohatším mužom na svete. Stál na čele rodinnej ropnej spoločnosti. A bol aj legendárne lakomý. Na svojom londýnskom statku si nechal nainštalovať telefón na žetóny, aby náhodou zamestnanci netelefonovali na je ho účet. Najviac sa ale „preslávil“ vďaka únosu svojho vnuka.
Kultúra konzumu: Nakupujeme, aby sme zlepšili svoj imidž, ale to neznamená, že sme povrchní
- 29. 3. 2017
Žena podáva strašný výkon pri rannom tenise, ale ako odborníčka na víno, sa už teší na popoludňajší nákup do svojej zbierky. Študent obchodnej akadémie ledva skončil školu, ale rozhodol sa pre kúpu mimoriadne drahého obleku. Muž sa po dovolenke postavil na osobnú váhu a zamračene sa rozhodol zakúpiť si permanentku do posilňovne. Čo majú všetci spoločné?
Jablko ďaleko od stromu: Čo by ste mali urobiť, aby ste svoje finančné zlozvyky nepreniesli na svoje deti
- 28. 3. 2017
Deti rodičov, ktorí v živote vyhlásila osobný bankrot, majú sklon nešetriť, ale získané peniaze okamžite oplieskať a očakávať od svojich rodičov, že im kúpia všetko, čo chcú. Vyplýva to z prieskumu T. Rowe Price. Našťastie, aj keď už máte za sebou nejaké finančné prešľapy, môžete svoje deti usmerniť, aby sa podobným chybám vyhli.
Legálna polygamia: Za mnohoženstvo by mali mať muži daňové úľavy
- 22. 3. 2017 - Názory čitateľov (7)
Mali by sme finančne motivovať mužov, aby si brali viac žien naraz, navrhuje iracká poslankyňa. Kontroverzný návrh prichádza v nadväznosti na nedávne právne predpisy zakazujúce alkohol, pripomína server Independent.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov