Podnikanie

Giving Pledge: Ten, kto má najviac, zatiaľ nepodpísal
- 16. 11. 2018
Jeff Bezos je najbohatší muž v sektore technológií, v USA aj vo svete. A ak budú pokračovať súčasné trendy, bude ešte oveľa bohatší. Za posledných 12 mesiacov zdvojnásobil svoje čisté imanie, a to v takej miere, čo ho posúva niekam úplne inde od akéhokoľvek iného miliardára. Niektoré výpočty naznačujú, že jeho bohatstvo sa môže zvýšiť na 260 miliónov dolárov za jediný deň, čo by do konca roka 2018 znamenalo len o niečo menej ako 200 miliárd dolárov.
Rizikové prostredie: Viac než 22 tisíc slovenských firiem ohrozuje jej najbližšie okolie
- 14. 11. 2018
Zhruba každú dvanástu slovenskú firmu môže ohroziť okolie, s ktorým je ekonomicky spätá. Zistenie priniesla poradenská spoločnosť Bisnode, ktorá skúmala rizikové okolie našich firiem. Analýza ukázala, že s rastúcimi tržbami riziko klesá.
Spoločnosť SAP kupuje marketingovú firmu Qualtrics za 8 mld. USD
SITA - 12. 11. 2018
Spoločnosť Qualtrics sa špecializuje na online prieskumy medzi zákazníkmi a zamestnancami veľkých korporácií
Obete namiesto víťazov: Keď sa vládne pomocou exekutívnych dekrétov a Twitteru
- 12. 11. 2018 - Názory čitateľov (5)
Množia sa obete obchodnej vojny, ktorú rozpútal Trump a chcel ňou pôvodne spraviť Ameriku opäť veľkou. V jeho predstavách sa po vytrestaní Číňanov mali pracovné miesta opäť vrátiť do USA a obyvatelia oceliarskych, baníckych a priemyselných miest mali pocítiť ekonomický pokrok. Zatiaľ to však všade, kam sa pozrieme, vyzerá práve opačne.
Opatrenia NBS už čiastočne poznamenali vývoj cien bytov a domov
Hoci ceny bývania majú stúpajúcu tendenciu, ich rast sa podľa Across Private Investments spomaľuje.
Tesla mení predsedu predstavenstva, na Muskovo miesto si sadne žena
- 8. 11. 2018 - Názory čitateľov (1)
Robyn Denholmová, v súčasnosti finančná riaditeľka austrálskeho telekomunikačného operátora Telstra, nahradí Elona Muska na jeho stoličke. Ale až po tom, čo je uplynie šesťmesačné výpovedné obdobie. Informácie priniesla agentúra Reuters.
Študenti nemajú automaticky nárok na dávku nemocenské
TASR - 6. 11. 2018
Študenti vo všeobecnosti nemajú nárok na dávku nemocenské, pretože v čase štúdia nie sú nemocensky poistení, štát za nich poistné na tieto účely neplatí.
Európsky komisár: Obchodná vojna je neprijateľná, je načase, aby krajiny spolupracovali
- 6. 11. 2018
Európsky komisár pre zdravie a bezpečnosť potravín Vytenis Andriukaitis v utorok odsúdil protekcionizmus a obchodné vojny. Clá a jednostranné obchodné akcie by podľa neho nakoniec poškodili všetkých zúčastnených.
Podnikatelia sa musia každé dva týždne venovať zmenám v legislatíve
TASR - 5. 11. 2018
Združenie mladých podnikateľov Slovenska (ZMPS) sleduje meniacu sa legislatívu pri desiatich najdôležitejších zákonoch pre podnikateľov.
Najnovší investičný nápad Warrena Buffetta
- 5. 11. 2018
Warren Buffett, jeden z najslávnejších investorov na svete, nedávno prišiel s novým nápadom, kam umiestniť hotovosť svojej spoločnosti. Po prvýkrát od roku 2012 Berkshire Hathaway kúpil akcie... Berkshire Hathaway.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov