Podnikanie

Verejno-súkromné partnerstvo vyhĺbilo medzinárodný gigantický tunel za viac ako 5 miliárd eur
- 16. 12. 2017 - Názory čitateľov (2)
Aj na Slovensku sa čoraz častejšie spomínajú projekty PPP (verejno-súkromné partnerstvo), kde verejný sektor hľadá cesty, ako naplniť dopyt obyvateľstva a verejnosti po nejakej službe, no rozpočet, či deficit to verejnému sektoru nedovolí. Vtedy sa za určitých podmienok vedia vlády, samosprávy, regióny, proste verejné inštitúcie spojiť so súkromnými investormi a za určitú protihodnotu dosiahnuť dokončenie potrebných investícií. Takto sa začal napĺňať aj sen o prepojení Francúzska a Británie podmorským tunelom.
Nemáte peniaze na podnikanie? Žiadny problém, vyskúšajte týchto 5 možností
PR článok - 15. 12. 2017
V prípade, že chcete začať podnikať, môže vám toto úsilie zmariť niekoľko závažných problémov. Jedným z nich je aj obmedzený prísun financií. Ak máte v zálohe ale správnu kombináciu určitých zručností, znalostí, pracovnej etiky a marketingového know-how, malo by sa vám to podariť. My vám prezradíme, ako na to.
Letecký prepravca Niki ukončil lety, postihnúť to môže tisíce pasažierov
SITA - 14. 12. 2017
Nádeje na rýchlu záchranu prepravcu Niki, ktorý je dcérou zbankrotovanej spoločnosti Air Berlin, boli zmarené v stredu, keď Lufthansa stiahla ponuku na prevzatie firmy Niki.
Počet živnostníkov, ktorí platia minimálne poistné, sa znižuje
TASR - 12. 12. 2017
Podiel živnostníkov a ostatných samostatne zárobkovo činných osôb (SZČO), ktorí platia poistné do Sociálnej poisťovne (SP) z minimálneho vymeriavacieho základu, sa v posledných rokoch znižuje.
Slovensko zaznamenáva historicky najvyšší nárast počtu založených živností
SITA - 12. 12. 2017
Ako vyplýva z analýzy spoločnosti Bisnode, len v posledných dvanástich mesiacoch mesiacoch si Slováci založili 28 478 živností, kým v roku 2016 to bolo 20 089.
Príprava stavenísk, či zemné práce: Živnosti, ktoré Slováci zakladali tento rok najčastejšie
- 12. 12. 2017
Tento rok pribudlo na Slovensku viac ako osemtisíc živností, najviac v odbore stavebníctva. Vyplýva to z detailnej analýzy údajov o zakladaní nových oprávnení od roku 1990 od poradenskej spoločnosti Bisnode.
Hanba menom Made in China
- 8. 12. 2017 - Názory čitateľov (4)
Čínske spoločnosti zistili, že potrebujú zahraničného zákazníka, aby sa stali medzinárodnými značkami. Pochopili, že na dosiahnutie globálneho uznania budú potrebovať určitý čas.
Môžeme ich mať všetky: Technologické firmy majú dostatok peňazí na ovládnutie automobilového trhu
- 8. 12. 2017 - Názory čitateľov (1)
Technologické spoločnosti pri hľadaní ďalšieho trhu už roky hádžu očkom po automobilových spoločnostiach. Zistilo sa, že by si dokázali kúpiť väčšinu automobilového priemyslu. Vyplýva to z analýzy Sherpa Technology Group.
Nestlé kupuje firmu Atrium Innovations za 2,3 mld. USD
SITA - 6. 12. 2017
Kanadská spoločnosť Atrium Innovations, ktorá je výrobcom produktov zdravej výživy, za tento rok podľa odhadu vykáže tržby v sume takmer 700 mil. USD.
V znamení obrovskej obchodnej nerovnováhy: Prečo sa 45 % prepravných lodí plaví na prázdno
- 6. 12. 2017 - Názory čitateľov (3)
Predstavte si lodnú dopravu, ktorá prepravuje komodity z Austrálie do Číny a ďalšiu, ktorá prepravuje to isté, ale v opačnom smere. Obe cesty sú na vzdialenosť rovnaké, avšak tá prvá, z Austrálie do Číny, stojí v priemere o 33 % viac ako naopak.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov