Podnikanie

Mladí sa majú na čo tešiť: Čaká ich najväčšia príjmová priepasť, akú nezažila ešte žiadna generácia
- 00:08
V ekonomickej situácii, kedy percento najbohatších vlastní polovicu svetového bohatstva, prichádza analýza spoločnosti Credit Suisse s tým, že tzv. millennials budú v niekoľkých vyspelých ekonomikách pravdepodobne čeliť najväčšej príjmovej nerovnosti, akú kedy vôbec generácia zažila.
Miliardár Warren Buffett o láske a rešpekte: Toto je 6 ľudí, ktorí najviac ovplyvnili môj život
- 19. 11. 2017 - Názory čitateľov (8)
Legendárny investor a výkonný riaditeľ spoločnosti Berkshire Hathaway Warren Buffett pri každej príležitosti zdôrazňuje, nakoľko je dôležité, aby ste si správne vybrali, s kým budete tráviť denno denne svoj čas.
Podpísal novelu zákona o odpadoch, ktorá má pomôcť malým podnikateľom
TASR - 16. 11. 2017
Menší podnikatelia a živnostníci by mali byť v rámci odpadovej legislatívy oproti súčasnému stavu odbremenení od určitých povinností.
Zdieľanie bicyklov: Pred rokom to bol hit, dnes nevracajú zálohu
- 16. 11. 2017
Vzhľadom na mimoriadne nízke ceny, ktoré používatelia platia, obchodné modely používané firmami na zdieľanie bicyklov v dlhodobom horizonte viedli k pochybnostiam o ich udržateľnosti.
Prieskum: Európski finanční riaditelia očakávajú zvýšenie sadzieb v nasledujúcom roku
- 15. 11. 2017
Bank of England nedávno zvýšila úrokové sadzby prvýkrát za desať rokov. Podobným smerom sa pravdepodobne vyberú aj centrálne banky v niektorých najväčších európskych krajinách, myslia si finanční riaditelia firiem.
Peniaze, ktoré mohli ísť na školy, či nemocnice: Veľké firmy dávajú do daňových rajov 600 miliárd eur ročne
- 14. 11. 2017 - Názory čitateľov (1)
Nová analýza ekonómov Gabriela Zucmana, Thomasa Tørsløva a Ludviga Wiera ukazuje, že vyhýbanie sa daniam zo strany veľkých firiem vytvára miliardy, ktoré mohli ísť do štátnych pokladníc.
Som bohatý a to ma znepokojuje
- 9. 11. 2017 - Názory čitateľov (6)
Thomas Gallagher má 72 rokov a je multimilionár. Peňazí má viac ako dosť, ale stále sa obáva, či ich má skutočne toľko,koľko by mohol potrebovať. Hlavne ak by žil dlhšie, než predpokladá.
Bezmocný diktát vlády: Aj rok po zákaze použitia bankoviek čierny hotovostný trh prosperuje
- 8. 11. 2017 - Názory čitateľov (1)
V krajine, kde iba tri percentá firiem platili dane, sa hotovosti nedokážu vzdať. Indický premiér Modi je pod tlakom, aby vysvetlil, či jeho najkontroverznejšia politika vôbec stála za ekonomické utrpenia, ktoré so sebou priniesla.
Cenová politika na základe dopytu: Prečo by sme sa mali tešiť, keď musíme zaplatiť viac
- 8. 11. 2017 - Názory čitateľov (2)
Trhy fungujú najlepšie vtedy, keď sú vysoko cenené tovary a služby drahšie. A vo všeobecnosti s tým každý súhlasí. Dokážeme pochopiť, že krvavý kus steaku nemôže stáť toľko, čo hamburger zo sekanej, a že za letenku v prvej triede nemôžeme zaplatiť rovnakú sumu, ako keď poletíme v ekonomickej, kde sú sedadlá na seba natlačené čo najhustejšie. Ak by tieto veci stáli rovnako, dopyt by značne prevyšoval ponuku.
Štyria jazdci e-pocalypsy: Veľké technologické firmy sú hrozbou pre bankový sektor
- 6. 11. 2017 - Názory čitateľov (1)
Odborníci bijú na poplach. Tvrdia, že zatiaľ čo hrozba zo strany začínajúcich firiem je zvládnuteľná, čoraz náročnejšou sa stáva výzva od obrov, ako je Facebook a Amazon, ktoré sa postupne rozširujú aj do finančného sektora.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov