Podnikanie

J. Richter víta poukazy pre dôchodcov, ale v súvislosti so zdražovaním
TASR - včera o 14:16 - Názory čitateľov (2)
Exminister práce a poslanec Národnej rady (NR) SR nevylúčil podporu návrhu na zavedenie 500-eurovej poukážky pre dôchodcov.
I. Matovič zase vymýšľa koleso, mal by sa zamerať na ozajstné problémy
TASR - 23. 11. 2021 - Názory čitateľov (7)
Minister financií Igor Matovič (OĽANO) vo svojom "reštauračnom" daňovom balíku opäť vymýšľa už vynájdené koleso a predvádza nezmyselné marketingové piruety.
Dane SZČO a zamestnancov majú byť férové, DPH pre gastro má byť 10 %
TASR - 22. 11. 2021 - Názory čitateľov (5)
Účtujúce samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) by mali platiť o štvrtinu nižšie odvody ako zamestnanci, a to 29 %.
Chýbajúce poistenie je pri podnikaní priveľké riziko 
PR článok - 15. 11. 2021
Už viac ako rok trápi podnikateľov pandémia a s ňou spojené negatívne vplyvy na ich podnikanie, ako je nárast ceny materiálov či ich dlhodobý výpadok. Mnohí si však neuvedomujú, že kým pandémia podnikanie ochromí, chýbajúce alebo nevhodne zvolené poistenie ho môže zruinovať.
Klimatické zmeny ovplyvňujú aj firmy. Hrozia im súdne spory, či horšie financovanie
- 12. 11. 2021
Klimatické riziká sa v súvislosti s aktuálne prebiehajúcou 26. konferenciou OSN o zmene klímy a so silnejšími záväzkami spoločností znížiť svoju uhlíkovú stopu stávajú najvyššou prioritou. Vyplýva to zo záverov najnovšej Správy o klimatických rizikách medzinárodnej právnickej kancelárie CMS, ktorá sa zameriava na firemnú zodpovednosť, prípravu správ o vplyve fungovania firiem na klímu a z toho vyplývajúce riziká súdnych sporov.
ČSOB dosiahla za deväť mesiacov zisk 59,4 milióna eur
TASR - 12. 11. 2021
Československá obchodná banka (ČSOB) vykázala za prvých deväť mesiacov tohto roka zisk 59,4 milióna eur.
Grant Thornton: Overovanie účtov, nová povinnosť voči finančnej správe, je zbytočná záťaž pre firmy 
- 11. 11. 2021
V stredu 27.10. 2021 parlament schválil novelu daňového poriadku (zákon č. 563/2009), následne bol 8.11. zákon podpísaný prezidentkou SR, zatiaľ však nevyšiel v Zbierke zákonov SR. Napriek tomu novela firmám ukladá novú povinnosť oznámiť už do 30.11. bankové účty používané na podnikanie. 
Dun & Bradstreet: Viac ako stotisíc podnikateľov vykázalo za vlaňajšok stratu
- 9. 11. 2021 - Názory čitateľov (3)
Takmer polovica spoločností, ktoré za rok 2020 odovzdali daňové priznanie, v ňom vykázala nulový alebo záporný hospodársky výsledok. Ide pritom o tritisíc podnikateľov viac ako rok predtým, kedy boli čísla stratových firiem rekordne vysoké. Vyplýva to z analýzy nadnárodnej poradenskej spoločnosti Dun & Bradstreet, ktorá analyzuje obchodné dáta. 
Bez ohľadu na výsledok ankety, Musk zrejme predá časť svojich akcií v Tesle
- 8. 11. 2021 - Názory čitateľov (2)
Elon Musk zrejme predá desať percent svojich akcií v Tesle. Podvolí sa výsledku hlasovania užívateľov sociálnej siete twitter, ktorých sa na to opýtal v reakcii na kritiku, že neplatí svoj spravodlivý podiel na daniach. Informovala o tom agentúra Reuters. Ankety sa zúčastnilo 3,5 milióna užívateľov twittera. Za predaj akcií hlasovalo 57,9 percenta z nich.
České firmy kritizujú krok ČNB, podľa malých podnikov bolo rozhodnutie arogantné
TASR - 6. 11. 2021
Rozhodnutie Českej národnej banky (ČNB) v tomto týždni, ktorá na zrýchľujúcu sa infláciu reagovala zvýšením úrokovej sadzby o 1,25 percentuálneho bodu na 2,75 %, sa nepáči podnikateľom a exportérom.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov