Podnikanie

Rozdiely v odmeňovaní: Ženy dostávajú menej, nielen na výplatu
- 19. 9. 2018 - Názory čitateľov (1)
Napriek tomu, že plat je často jediný ukazovateľ úspechu zamestnanca, existuje aj možnosť, aby zamestnanec dostal podiel z finančnej hodnoty, ktorú pomáhajú vytvárať. Aj v takomto prípade sú ženy ukrátené.
Bisnode: Najhoršiu platobnú morálku majú firmy zo stavebníctva
- 17. 9. 2018 - Názory čitateľov (3)
Desiatky podnikateľských odvetví na Slovensku majú zhoršenú platobnú morálku. Najhoršie sú na tom s platením faktúr načas spoločnosti z oblasti stavebníctva, naopak, najlepšie sú na tom firmy z oblasti vzdelávania a sociálnej starostlivosti. Tie platia svoje faktúry dodávateľom dokonca o niekoľko dní v predstihu. Vyplýva to z databázy platobných informácií poradenskej spoločnosti Bisnode.
Priestor na zvýšenie platieb za ťažbu dreva v tomto roku nevidíme
TASR - 17. 9. 2018
Vedenie štátneho podniku Lesy SR sa dlhodobo usiluje o zlepšenie podmienok pre podnikateľov a živnostníkov, ktorí pracujú na ťažbe dreva a naposledy ich o tom ubezpečilo v týchto dňoch na spoločnom stretnutí.
Cestovka pre ultrabohatých: Čo ponúknuť tým, ktorí si dokážu kúpiť všetko
- 16. 9. 2018 - Názory čitateľov (6)
Geordie Mackay-Lewis a Jimmy Carroll sú bývalí kapitáni britskej armády. Spoločne založili firmu, ktorá sa zaoberá organizovaním zážitkových výletov pre superbohatú vrstvu. Záber majú naozaj široký, od výletov do odľahlých oblastí až po špionážne misie s odborníkmi na boj proti terorizmu.
Dlhodobý výhľad: Ani váš najodvážnejší časový horizont nie je dostatočne dlhý
- 15. 9. 2018 - Názory čitateľov (3)
Nikto presne nevie, ako sa Sam Zemurray dostal k nápadu s banánmi v roku 1893, ale vieme, že sa vďaka nim stal jedným z najbohatších mužov Ameriky.
Dve muchy jednou ranou: Pomôžme si navzájom a každý získa
- 13. 9. 2018
Majú len niečo pred tridsiatkou a milujú surfovanie. Pred troma rokmi sa vybrali za vlnami na Bali, kde videli pláže plné odpadkov. Dvaja priatelia sa vrátili domov s jasným podnikateľským nápadom a poriadnou výzvou. Vyčistíme svetové oceány.
Občianske združenia, neziskovky a nadácie dostanú na účty rekordnú sumu
Občianske združenia, neziskové organizácie či nadácie dostanú tento rok viac peňazí ako vlani. V roku 2017 získali zo zaplatenej dane právnických a fyzických osôb celkovo 64 miliónov eur.
Doplácame na to všetci: Globálne obchodné napätie zostane, bez ohľadu na to, kto povedie USA
- 12. 9. 2018
Tí, ktorí dúfajú, že obchodné napätie medzi USA a Čínou zmizne, keď prezident Donald Trump odíde z funkcie, by sa mali zamyslieť. Trumpov štýl je nekonvenčný, ale jeho obchodné útoky len odrážajú rozšírenú frustráciu a neistotu v Spojených štátoch nad globálnym obchodným systémom a pozíciou Číny a USA v ňom.
Slovenské firmy dlhujú štátu a poisťovniam 3 miliardy eur
Podľa analýzy Slovenskej informačnej a marketingovej spoločnosti (SIMS) predstavoval dlh vybraných slovenských firiem na daniach, sociálnom a zdravotnom poistení k 31. augustu tohto roka sumu vo výške 3,03 miliardy eur.
Stratég: Centrálne banky už nebudú kľúčovým motorom pre trhy, stanú sa ním politici
- 11. 9. 2018 - Názory čitateľov (1)
Christopher Wood, stratég z investičnej skupiny CLSA, uviedol, že centrálne banky boli v poslednom desaťročí hlavným motorom trhov. Robia všetko pre to, aby ich kroky boli úplne predvídateľné. Za posledných 12 až 18 mesiacov sa ale veci zmenili, kľúčové sú politiky.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov