Podnikanie

Prvý milión: Koľko času potrebovali najbohatší ľudia planéty kým ho zarobili
- včera o 01:57 - Názory čitateľov (1)
Milionárom sa človek nestane zo dňa na deň, pokiaľ nevyhrá, či nezdedí. Server visualcapitalist sa pozrel na najbohatších ľudí planéty, ktorí zbohatli vlastným pričinením.
Kritériá pre povinné audity účtovníctva firiem by sa mali zmierniť
- 21. 8. 2019
Audítori, daňoví poradcovia a aj Najvyšší kontrolný úrad SR tvrdia, že zmiernenie podmienok na povinný audit účtovných závierok firiem zhorší kvalitu účtovníctva v malých podnikoch. Ministerstvo financií argumentuje, že vyšlo v ústrety firmám.
Developer Immocap Group odkúpil podiel YIT v spoločnosti Trnavské mýto
- 21. 8. 2019
Developer Immocap Group odkúpil podiel firmy YIT Slovakia v spoločnosti Trnavské mýto. Obchod nadobudol účinnosť 20. augusta 2019. V rámci tejto transakcie YIT odkúpila od Immocap Group jej 60-percentný podiel v spoločnosti Konopná Residence. TASR o tom informovali v stredu mediálni zástupcovia oboch subjektov.
Čínsky výrobca smartfónov Xiaomi zvýšil kvartálne tržby o 15 %, trhy čakali viac
- 20. 8. 2019
Čínsky výrobca inteligentných telefónov Xiaomi oznámil za 2. štvrťrok rast tržieb o 15 %, zaostal však za očakávaniami trhov. Dôvodom je slabší záujem o jeho produkty na domácom trhu, v dôsledku čoho podiel firmy na čínskom trhu výrazne klesol, a to v prospech konkurenčnej spoločnosti Huawei.
Zisk čínskeho internetového gigantu Baidu prekonal očakávania
- 20. 8. 2019
Firma podnikajúca v oblasti internetového vyhľadávania v druhom kvartáli dosiahla zisk na akciu 10,11 jüanu, trh očakával 6,12 jüanu.
Starodávne ponímanie: Firmy už neslúžia svojim akcionárom a na maximalizovanie zisku
- 20. 8. 2019 - Názory čitateľov (1)
Generálni riaditelia takmer 200 spoločností uviedli, že hodnota pre akcionárov už nie je ich hlavným cieľom. Investovanie do zamestnancov, prinášanie hodnoty zákazníkom, etická spolupráca s dodávateľmi a podpora komunít sú teraz v popredí amerických obchodných cieľov.
Zisk čínskeho internetového gigantu Baidu v 2. kvartáli strmo klesol
- 20. 8. 2019
Čínsky internetový gigant Baidu vykázal za 2. štvrťrok strmý pokles čistého zisku a jeho tržby rástli najpomalšie za dva roky. Vedenie zároveň upozornilo, že kľúčové príjmy z reklamy zostávajú pod tlakom.
Čo sa stane s Boeingom po tragédiách s modelom 737 MAX?
- 20. 8. 2019 - Názory čitateľov (4)
Všetky letecké spoločnosti, ktoré majú vo svojom strojovom parku tento typ lietadla sa dostali do komplikovanej situácie, pretože ho museli nechať na zemi. Očakáva sa, nevzlietnu minimálne do novembra, no nie je isté či aj v roku 2020 nebudú tieto lietadlá stále povinne zaparkované.
Technologickým gigantom sa francúzska daň nepáči, podporujú prešetrenie
- 19. 8. 2019 - Názory čitateľov (4)
Globálne technologické spoločnosti sú často obviňované z hľadania spôsobov, ako sa vyhnúť daniam, a kritici tvrdia, že to robia tak, že platia väčšinu svojich daní v krajinách s nízkymi daňami, kde majú svoje ústredie. Európske sídlo spoločnosti Amazon je v Luxemburgu, zatiaľ čo sídlo spoločnosti Google je v Írsku, ale to nevyhnutne neodráža to, kde tieto firmy realizujú väčšinu svojho európskeho predaja.
Riadne neplatenie poistného môže živnostníčky pripraviť o materské
- 16. 8. 2019
Neplatenie poistného na sociálne poistenie včas a v správnej výške sa nemusí živnostníčkam vyplatiť.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov