Podnikanie

Na kolenách: Odvetvie zimných športov pandémia zložila, pomôcť by mohli technológie
- včera o 00:19 - Názory čitateľov (5)
Všetko to šliapalo celkom dobre. Prognóza pre odvetvie bola výborná na pozadí najväčšieho rozmachu zimných športov v histórii pred olympiádou v Pekingu v roku 2022. Sezóna 2018/2019 bola najúspešnejšia za posledných 20 rokov, rovnako sa darilo európskemu aj americkému trhu. Potom však zasiahla pandémia.
Pre pandémiu klesli tržby cestoviek až o 95 %, bojujú o prežitie so cťou
- 23. 2. 2021 - Názory čitateľov (1)
Následkom pandémie nového koronavírusu klesli tržby cestovných kancelárií o 90 - 95 % a bojujú o prežitie so cťou. Pre TASR to uviedol prezident Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr (SACKA) Roman Berkes. Podľa neho sa ukázalo, že tento segment je zdravý a životaschopný.
Penta sa dohodla so Smithfield Foods na predaji Mecom Group
- 22. 2. 2021 - Názory čitateľov (8)
Finančná skupina Penta sa dohodla na predaji spoločnosti Mecom Group, ktorá združuje mäsospracujúce podniky na Slovensku a v Maďarsku vrátane najväčšieho slovenského mäsokombinátu v Humennom. Kupujúcim je jeden z lídrov svetového biznisu s mäsom, americká spoločnosť Smithfield Foods. Informovala o tom PR špecialistka Penta Investments, s. r. o, Lenka Vargová.
Štyri z piatich gastroprevádzok podporu pre cestovný ruch stále nedostali
- 22. 2. 2021
Štyri z piatich gastroprevádzok podporu pre cestovný ruch stále nedostali. Informoval o tom výkonný riaditeľ Slovenského združenia výrobcov piva a sladu (SZVPS) Vladimír Machalík.
Renault zaznamenal vlani rekordnú stratu vyše 8 miliárd eur
- 19. 2. 2021
Francúzska automobilka Renault vykázala za minulý rok rekordnú stratu vyše 8 miliárd eur, pod čo sa podpísal najmä 1. polrok. Spoločnosť zároveň upozornila, že aj tento rok môže byť náročný, keďže už jeho začiatok sprevádzajú problémy s dodávkami čipov.
Pokles ceny akcií Tesla o viac ako 2,4 %: Bezos je opäť najbohatší na svete
- 17. 2. 2021
Musk odovzdal titul najbohatšieho človeka na svete Bezosovi rovnako rýchlo, ako sa v rebríčku vyšvihol do jeho čela. Bezos bol do minulého mesiaca najbohatším človekom od roku 2017.
Svetová inovácia pre obchodníkov: Ako funguje platobný terminál v mobile
- 16. 2. 2021 - Názory čitateľov (2)
Mobilná aplikácia, ktorá premení smartfón na platobný terminál. Obchodníci na Slovensku patria medzi prvých v Európe, ktorí takúto aplikáciu budú môcť využívať. Inovácia pomáha najmä malým obchodníkom umožniť klientom platiť za tovar či služby bezhotovostne. Súčasne počas aktuálnej pandémie prispieva k bezpečnému bankovaniu, nakoľko urýchľuje platenie a minimalizuje kontakt s hotovosťou.
Equinor uvažuje, že predá viac aktív v USA
- 15. 2. 2021
Nórska ropná spoločnosť Equinor uvažuje, že predá viac aktív v USA a odíde z niekoľkých ďalších krajín v rámci rozsiahlej reštrukturalizácie svojho globálneho podnikania. Jej cieľom je vrátiť sa k zisku po odpísaní amerických aktív v hodnote 25 miliárd USD (20,65 miliardy eur) v uplynulej dekáde.
Podnikateľské prostredie bolo vlani podľa prieskumu SOPK najhoršie od roku 2010
- 15. 2. 2021 - Názory čitateľov (1)
Firmy a živnostníci zhodnotili kvalitu podnikateľského prostredia v roku 2020 ako najhoršiu za poslednú dekádu.
Pandémia podnikanie ochromí, chýbajúce poistenie ho môže zruinovať
PR článok - 15. 2. 2021
Rozsiahly požiar alebo poškodenie kľúčových strojov môžu biznis bez poistenia zruinovať.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov