Podnikanie

Podnikatelia môžu žiadať ďalej o Prvú pomoc
- včera o 13:01
Obchody, reštaurácie, všetky služby a prevádzky, ktoré pre aktuálne opatrenia musia obmedziť činnosť alebo majú poklesy tržieb, môžu žiadať o príspevky v rámci programu "Prvá pomoc". Na sociálnej sieti na to upozornil minister práce Milan Krajniak (Sme rodina).
Vláda sa opatreniami pri lockdowne zbavuje zodpovednosti, tvrdia maloobchodníci
- včera o 10:31 - Názory čitateľov (5)
Slovenská vláda sa najnovšími opatreniami proti šíreniu ochorenia COVID-19 zbavuje zodpovednosti za akékoľvek kompenzácie mimo existujúcich schém. Upozornila na to v piatok Iniciatíva slovenských maloobchodníkov (ISKM) s tým, že všetky obchody síce môžu zostať otvorené, ale nemôžu obslúžiť žiadneho zákazníka. Výnimky zo zákazu vychádzania, ktorý platí od soboty (24. 10.), budú mať občania iba napríklad na nákupy potravín, drogérie či pohonných hmôt.
Vyše 50 % malých a stredných európskych podnikov sa obáva, že do roka nevydrží
- 22. 10. 2020
Viac než polovica malých a stredných európskych podnikov, ktoré zabezpečujú prácu pre približne dve tretiny pracujúcich Európanov, sa obáva, že v nasledujúcich 12 mesiacoch skončí. Ukázal to najnovší prieskum poradenskej spoločnosti McKinsey. Situácia môže byť pritom ešte horšia, keďže prieskum sa uskutočnil v auguste, teda pred terajším prudkým rastom počtu nakazených novým koronavírusom a opätovným prijímaním rozsiahlych obmedzení.
About You chystá vstup na burzu
- 22. 10. 2020
Nemecký internetový predajca módy dúfa, že ocenením akcií dosiahne trhovú hodnotu najmenej tri miliardy eur. Na svojom webe o tom s odkazom na zdroje oboznámené so situáciou informuje časopis Manager Magazin. Firma by sa tak pripojila k svojmu najväčšiemu rivalovi Zalando, ktorý rovnaký krok podnikol už v roku 2014.
Pandémia kaviarenskú kultúru neporazí
- 22. 10. 2020
Unikátny kaviarenský koncept môže expandovať aj v zložitých časoch. Duch pravej rodinnej cukrárne a gastronomický zážitok dokážu prevážiť nad neistotou a pocitmi strachu z pandémie.
Európske dlhopisy s vyšším rizikom: Investori hľadajú výnos i keď podmienky hrajú v prospech dlžníka
- 21. 10. 2020
Útlm hospodárskeho rastu spôsobený vypínaním ekonomík má za následok pokles rôznych ukazovateľov. Jedným z nich je aj úroveň úrokových sadzieb a výnosov. Investori do dlhopisov tak hľadajú častokrát aj za cenu vyššieho rizika vyššie výnosy svojich investícií.
Čínski superboháči zarobili v roku 2020 rekordných 1,5 bilióna USD
- 20. 10. 2020
Čínski superboháči zarobili v roku 2020 rekordných 1,5 bilióna USD (1,27 bilióna eur), čo je viac ako za uplynulých päť rokov dohromady. Pomohol im rozmach elektronického obchodu a hier počas blokády na zabránenie šírenia nového koronavírusu. Ukázala to v utorok najnovšia tzv. Hurunova správa.
Pandémia likviduje živnostníkov, najviac v stavebníctve a finančných službách
- 20. 10. 2020 - Názory čitateľov (5)
Za prvých sedem mesiacov tohto roka zrušilo svoje živnostenské podnikanie 28 248 Slovákov. Najviac pritom ubudlo živností v sektore stavebníctva a finančno-sprostredkovateľskej oblasti. Vyplýva to z dát poradenskej spoločnosti Bisnode, ktorá pravidelne analyzuje štatistiky o vzniknutých a zaniknutých živnostenských oprávneniach.
SP: Pracujúci dôchodca-živnostník nemá automaticky odvodovú úľavu...
- 19. 10. 2020
Vyjadrenie: SP: Pracujúci dôchodca-živnostník nemá automaticky odvodovú úľavu, platí to len pre vybrané dohodyBratislava 19.
SZČO s odkladom daňového priznania sa poistné posúdi k 1. februáru
- 19. 10. 2020
Samostatne zárobkovo činnej osobe (SZČO) s odkladom daňového priznania sa poistné do Sociálnej poisťovne (SP) posúdi k 1.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov