Podnikanie

Peniaze by mohli rásť všade vôkol: Dilema medzi ekonomikou a morálkou
- 24. 5. 2018 - Názory čitateľov (2)
Prechod na legálne pestovanie marihuany vyvolal zmiešané reakcie a rozsiahlu diskusiu medzi dvoma tábormi. Rovnako ako v mnohých ďalších krajinách, sa marihuana často spája s obchodovaním s drogami a zneužívaním návykových látok. Lenže v Zimbabwe už požiadalo 350 pestovateľov o udelenie licencie na pestovanie kanabisu v nádeji, že im to prinesie tučné príjmy.
Ponuka pre reštaurácie: Za necelých 500 eur vám napíšeme falošné recenzie
- 24. 5. 2018
Istá ruská marketingová agentúra prišla s novou službou. Vytvorí falošné kladné recenzie pre reštaurácie na TripAdvisor. Služba stojí 570 USD a jej cieľom je prilákať turistov počas Svetového pohára FIFA v Rusku.
Obchodnícke grify starej školy, ako získať viac nových klientov
PR článok - 22. 5. 2018
Pozrite sa, ako si nenechať príležitosť uzavrieť obchod vykĺznuť pomedzi prsty.
Ryanair predpovedá krach: Niektoré letecké spoločnosti neprežijú zimu kvôli zvýšeným cenám ropy
- 21. 5. 2018
Írska letecká spoločnosť Ryanair varovala, že zvýšené ceny ropy, a následne aj náklady na pohonné hmoty, pravdepodobne spôsobia, že niektorí z ich regionálnych konkurentov by mohli skrachovať začiatkom roka 2019.
Na povinnú elektronickú komunikáciu treba dať pozor aj pri odložených priznaniach
SITA - 20. 5. 2018
Po 1. júli už finančná správa daňové priznania v papierovej forme od fyzických osôb - podnikateľov akceptovať nebude.
Peniaze nám lietajú nad hlavou len nevieme komu patria: Vesmírna ťažba by z každého z nás urobila miliardára
- 17. 5. 2018 - Názory čitateľov (8)
Minerály, ktoré ležia v páse asteroidov medzi Marsom a Jupiterom, majú hodnotu približne 100 až 150 miliárd dolárov. Nie však celkovo, toľko by za ne mohol dostať každý jeden človek na Zemi. Rýchlo sa rozvíjajúce technológie zvyšujú pravdepodobnosť pristátia na asteroidoch, problémom je ale nedostatočná právna jednoznačnosť vlastníctva vesmírnych nerastných nálezísk.
Retail v revolučných zmenách: Je to skutočne apokalypsa, či len ďalšia príležitosť na uvedenie nových myšlienok do praxe?
- 16. 5. 2018 - Názory čitateľov (1)
Odvetvie maloobchodu, alebo retailu, je od konca 90. rokov v neustálom prerode a odohrávajú sa v ňom postupne a kontinuálne viaceré významné zmeny. Hnacími silami zmien sú na strane jednej konzumenti a na strane druhej moderné technológie, ktoré menia tradičné spôsoby fungovania v obchodoch.
Študenti nemusia oznamovať brigádu v zahraničí Sociálnej poisťovni
TASR - 15. 5. 2018
Študenti, ktorí plánujú brigádovať v zahraničí, zväčša nemajú povinnosti voči Sociálnej poisťovni (SP) a nemusia jej nič nahlasovať.
Online prístup k účtu poistenca už má takmer 60.000 ľudí
TASR - 15. 5. 2018
Bezplatný online prístup k Individuálnemu účtu poistenca má prostredníctvom tzv. grid karty už 58.812 poistencov Sociálnej poisťovne.
Prístup k individuálnemu účtu poistenca Sociálnej poisťovne už má takmer 60 tisíc osôb
SITA - 15. 5. 2018
Poistenci si tak môžu bez návštevy pobočky zistiť, či ich súčasný alebo bývalý zamestnávateľ prihlásil alebo odhlásil z registra Sociálnej poisťovne, ako aj výšku vymeriavacích základov, z ktorých mu mal povinnosť odviesť poistné na jednotlivé druhy sociálneho poistenia.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov