Podnikanie

Európsky platobný report: Slovenským podnikateľom najviac vadí postoj vládnych úradníkov
- včera o 11:20
Reprezentatívny celoeurópsky prieskum „Európsky platobný report“ (EPR) 2017 zahŕňa údaje od 10 468 európskych spoločností, z toho 257 zo Slovenska. Výsledné zistenia hovoria o medziročných zmenách v platobnej morálke a finančnom zdraví firiem pôsobiacich na európskom a slovenskom trhu.
George Clooney sa náhodne zaplietol do tequilového biznisu, firmu predali za miliardu dolárov
- včera o 10:41 - Názory čitateľov (1)
Najväčší svetový výrobca liehovín Diageo zaplatí až miliardu dolárov za prevzatie značky tequily Casamigos, ktorej spoluzakladateľom je americký herec George Clooney. Firma v stredu uviedla, že v prvej fáze zaplatí 700 miliónov dolárov, ďalších 300 miliónov dolárov v priebehu nasledujúcich desiatich rokov, ak značka dosiahne stanovené ciele.
Skutočný príbeh: Rodičia mu sľúbili, že ak bude milionárom, nemusí ísť na vysokú
- včera o 00:26 - Názory čitateľov (9)
Erik Finman prvý krát investoval do Bitcoinov v roku 2011, v tom čase sa hodnota kryptomeny pohybovala na 12 dolároch za token. Dnes má 403 Bitcoinov, v hodnote viac ako milión dolárov. K netradičnej investícii ho viedol celkom obyčajný sľub, ktorý dostal od svojich rodičov.
Slováci začínajú uprednostňovať založenie spoločnosti pred živnosťami
Za posledné tri roky počet založených živností klesol o 12,5 %.
Konečne môžeme v EÚ volať, písať a dátovať ako doma
- 15. 6. 2017 - Názory čitateľov (6)
Po niekoľkých rokoch regulácie roamingových poplatkov začalo v dvadsiatich ôsmich členských krajinách EÚ a troch krajinách EHP platiť nové pravidlo. Roaming končí. Skutočne?
Zbohom únia: Britom sa predraží odpad, malé firmy doplatia na slabšiu libru
- 13. 6. 2017
Združenie britských spoločností pre nakladanie s odpadmi má obavy z Brexitu. Jej členovia totiž posielajú každoročne približne 3 milióny ton odpadu na likvidáciu do európskych zariadení a s poklesom libry sa ich kontrakty denominované v eurách zbytočne predražujú.
Miliardová akvizícia: Western Digital musel zdvihnúť ponuku za čipovú divíziu Toshiby
- 12. 6. 2017
Americká spoločnosť Western Digital plánuje zvýšiť ponuku na čipovú divíziu firmy Toshiba na najmenej dva bilióny jenov. S odvolaním sa na informovaný zdroj to cez víkend uviedla agentúra Reuters.
Sociálna poisťovňa oznámi živnostníkom výšku ich poistného do 21. júla 2017
Finančné riaditeľstvo SR je povinné oznámiť Sociálnej poisťovni údaje potrebné pre výpočet poistného SZČO najneskôr do 31. mája 2017.
Do spoločnosti AeroMobil vstupuje ďalší investor
SITA - 9. 6. 2017
Po vstupe investora Patrika Hessela do spoločnosti AeroMobil, firma najnovšie potvrdila vstup európskeho kapitálového investora Martina S. Hauge.
Prečo nie je dobré rozkmotriť sa s Katarom: Patrí mu polovica sveta!
- 9. 6. 2017 - Názory čitateľov (5)
S Katarom súisiace udalosti sú dôležité nielen z politického hľadiska, ale z nemalej miery sa dotýkajú aj firemného sektora. Malá krajina je hospodárskou veľmocou, prostredníctvom štátneho investičného fondu má pozíciu v mnohých nadnárodných spoločnostiach.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov