Podnikanie

Dopravné údaje naznačujú, že ekonomika Slovenska pomaly oživuje
- včera o 13:03 - Názory čitateľov (1)
Doprava ako predstihový indikátor vývoja ekonomiky začína pomaly rásť. Na Slovensku bol pokles dopravy výrazne horší ako v ČR a oživenie je zatiaľ extrémne slabé.
Ako a kde zistiť informácie o vašej platobnej histórii
- včera o 09:23 - Názory čitateľov (1)
Môže sa stať, že pri vybavovaní žiadosti o pôžičku či úver na nové auto je vaša žiadosť zamietnutá a vy neviete prečo. Stačí sa párkrát opakovane oneskoriť so zaplatením vyúčtovania, nezadať trvalý príkaz pri zmene banky či pozabudnúť, že ste niekedy v minulosti ručili za pôžičku kamarátovi a stávate sa nevedomým dlžníkom. Poradíme vám, ako a kde zistiť informácie o vašej platobnej histórii.
Kto sa správa zodpovedne, vyhráva: 9 dôvodov prečo to platí aj na finančnom trhu
- včera o 00:40 - Názory čitateľov (1)
Spoločensky zodpovedné investovanie nie je nič nové. Výzvy, aby hospodárske transakcie zahŕňali otázky životného prostredia, spoločnosti alebo správy vecí verejných, siahajú hlboko do minulosti. Zaujímavé je, že tomuto druhu investovania sa darilo aj po finančnej kríze v roku 2008 a rovnako aj uprostred pandémie Covid-19.
Ako sa na budúcnosť po pandémii pripravujú podnikateľské esá v stavebníctve
PR článok - 22. 5. 2020
Ako sa na budúcnosť po koronakríze pripravujú skúsení podnikatelia a manažéri Milan Dubec, Oto Hornáček, Pavol Kollár, Martin Kováč a Milan Murcko.
Technológie valcujú tradície: Majú sa milovníci cigár obávať budúcnosti?
- 22. 5. 2020 - Názory čitateľov (4)
Ich obľúbená tabaková pochutina, ktorej najlepšie kúsky pochádzajú zo slnečnej Kuby, mení významnú časť majiteľov. Britský globálny hráč Imperial Brands predáva svoje podiely vo výrobe a distribúcii exkluzívnych cigár investorom.
Nový koronavírus ukončil prevádzku deviatich A380 aerolínií Air France
- 21. 5. 2020
Deväť obrích airbusov A380 leteckej spoločnosti Air France, ktoré boli spolu s ďalšími strojmi uzemnené v dôsledku pandémie nového koronavírusu, už nevzlietne. Oznámila to tento týždeň spoločnosť Air France-KLM.
Bývalý hlavný ekonóm Goldman Sachs: Kroky na stimuláciu čínskej ekonomiky boli doteraz slabé
- 21. 5. 2020
Čína, v porovnaní s mnohými inými krajinami, dodatočne len veľmi slabo podporila svoju ekonomiku. Tvrdí to Jim O'Neill, bývalý hlavný ekonóm Goldman Sachs.
Reštaurácie a hotely avizujú, že budú potrebovať dlhodobú pomoc
- 19. 5. 2020 - Názory čitateľov (2)
Slovenskí podnikatelia v cestovnom ruchu vítajú štvrtú fázu uvoľňovania opatrení v SR. Poukázali tiež na to, že Európska komisia (EK) zverejnila odporúčania pre členské štáty Európskej únie (EÚ) na oživenie podnikania v oblasti turizmu a dopravy. Dúfajú, že tieto odporúčania budú čoskoro realizované aj na Slovensku.
USA sú najatraktívnejšou krajinou sveta pre investície do obnoviteľných zdrojov
- 19. 5. 2020
Spojené štáty predbehli tento rok Čínu a stali sa najatraktívnejšou krajinou na svete pre investície do obnoviteľných zdrojov energie. Ukázala to v utorok štúdia poradenskej spoločnosti EY, podľa ktorej sa globálne odvetvie čistej energie napriek pandémii nového koronavírusu rýchlo odrazí smerom nahor.
Kmotrík: Mesto Bratislava som uprednostnil pred veľkou nadnárodnou firmou
- 19. 5. 2020 - Názory čitateľov (2)
Cena za predaj 49-percentného podielu v spoločnosti Infra Services, ktorá je dcérskou firmou Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS), je pre hlavné mesto veľmi priaznivá. Vo svojom vyhlásení pre TASR to uviedol podnikateľ Ivan Kmotrík, ktorého Grafobal Group development (GGD) je menšinovým akcionárom v Infra Services. Tento podiel chce aktuálne odkúpiť BVS za 10,5 milióna eur na podnet hlavného mesta, ktoré je majoritným akcionárom vodární.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov