Podnikanie

Ďaňové priznanie SZČO je základom pre výpočet povinného sociálneho poistenia
TASR - 16. 3. 2018
Na správne vyplnenie daňového priznania k dani z príjmov fyzickej osoby typu B za rok 2017 by si mali dať živnostníci pozor.
Colliers International: Kľúčovými hráčmi v strednej a východnej Európe zostanú lokálni investori
- 16. 3. 2018
Zvýšenie počtu miestnych investorov považujeme za dlhodobé pozitívum pre investičné trhy s nehnuteľnosťami v strednej a východnej Európe. Tvrdí to medzinárodná konzultačná spoločnosť Colliers International vo svojej najnovšej správe o vyhliadkach investičného trhu v regióne strednej a východnej Európy.
Ako sa darí najväčšiemu prevádzkovateľovi letísk na európskom kontinente?
- 16. 3. 2018
Skupina Fraport prevádzkuje viacero medzinárodných letísk. Väčšinu jej akcií vlastní komunálny, či verejný sektor. Predpoklady pre rok 2018 hovoria o viac ako 10 % celkovom náraste počtu pasažierov oproti minulému roku. Nie všetko je však úplne ružové.
Korporátny Veľký brat: Korupcia je všade, pomôžu ju zastaviť dáta?
- 15. 3. 2018 - Názory čitateľov (1)
Daňové podvody, emisné úpravy, falošné účty v bankách. S neetickým správaním sa firiem pomôže softvér zapojený do podnikovej digitálnej infraštruktúry. Od e-mailu až po register zmlúv sleduje a vyhodnocuje gigabajty údajov, nielen o zamestnancoch spoločnosti ale aj o transakciách. Počítačové algoritmy hľadajú každé podozrivé správanie.
Máme tu dlhový problém úplne nového druhu
- 14. 3. 2018 - Názory čitateľov (3)
Príjmy domácností nerastú dostatočne rýchlo, pretože klesajúce investície vedú k väčšiemu prepúšťaniu zamestnancov. Z matematického hľadiska dochádza k realokácii bohatstva, ale z ekonomického hľadiska vzniká vážny problém.
Zákon o praní špinavých peňazí sa týka viac ako pol milióna firiem
- 14. 3. 2018 - Názory čitateľov (1)
Od štvrtka 15.3.2018 nadobudne účinnosť novela zákona o ochrane pred legalizáciou príjmov z trestnej činnosti a financovaním terorizmu, ktorú Slovensko prijalo na základe smernice Európskeho parlamentu. Zákon, ktorý upravuje práva a povinnosti tzv. povinnej osoby, sa týka viac ako 500 000 firiem. Prípadné sankcie za jeho porušenie sa môžu vyšplhať až do výšky 5 000 000 eur.
Reakcia na zlý nápad: EÚ by mohla spojiť svoje sily s krajinami mimo Európy, aby zasiahla proti americkému zvýšeniu ciel
- 13. 3. 2018
Európska únia by sa mala zjednotiť aby mohla zvážiť reakciu na zavedené americké sadzby na vývoz ocele a hliníka. Odveta by sa mala zrodiť spolu s národmi z krajín mimo Európy, informoval francúzsky minister ekonomiky financií.
Oblek vymenil za montérky: Kedysi spravoval 40 miliárd dolárov, dnes má dve farmy
- 8. 3. 2018 - Názory čitateľov (2)
Nie je to nič nezvyčajné, prečítať si to o tom ako rozlietaní profesionáli po čase dali prednosť pokojnejšiemu zamestnaniu. Čo ale nie je celkom bežné, že človek, ktorý spravuje aktíva vo výške 40 miliárd dolárov, sa rozhodne, že by sa chcel venovať farmárčeniu na anglickom vidieku.
Odveta EÚ: Americké tričká, motocykle aj whisky sú na zozname tovaru so zvýšeným clom
- 6. 3. 2018 - Názory čitateľov (1)
Minulý týždeň prezident Donald Trump oznámil, že USA zvýši dovozné clá na hliník a oceľ a zvýši daň z dovozu pre európskych výrobcov automobilov. V pondelok sa však obavy zmiernili, Trump navrhol cez tweet, že by mohol znížiť sadzby, ak by bola podpísaná "nová a spravodlivá" dohoda NAFTA.
Peniaze a vplyv Rockefellerovcov: Nových klientov bude lákať Greg Fleming
- 6. 3. 2018
Veterán z Wall Street Greg Fleming je generálnym riaditeľom novej investičnej spoločnosti rodiny Rockefellerovcov, spoločnosti Rockefeller Capital Management. Fleming sa spolieha na meno Rockefeller, aby pomohol pri rastu firmy z 18,5 miliárd dolárov spravovaných aktív na 100 miliárd dolárov.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov