Podnikanie

Padla hlava najväčšieho výrobcu cementu: Firma platila za ochranu ozbrojencom v Sýrii
- včera o 10:27 - Názory čitateľov (2)
Šéf najväčšieho výrobcu cementu LafargeHolcim Eric Olsen odchádza z funkcie kvôli vyšetrovaniu dohôd s ozbrojenými skupinami v Sýrii. Fabrika v Sýrii v rokoch 2013 a 2014 údajne platila tamojšom ozbrojeným skupinám za ochranu.
V prvom kvartáli tohto roka vyhlásili 58 konkurzov
Okrem toho súdy v prvom štvrťroku 2017 povolili 24 reštrukturalizácií, čo je v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka nárast o 60 percent.
Trend poklesu konkurzov pokračoval, reštrukturalizácie medziročne vzrástli
TASR - 21. 4. 2017
V prvom štvrťroku 2017 bolo na Slovensku vyhlásených 58 konkurzov, čo v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka so 66 vyhlásenými konkurzmi predstavuje pokles o 12,12 %.
Lacná transplantácia vlasov: Najrýchlejšie rastúci biznis Turecka prekvitá aj kvôli vojne
- 17. 4. 2017 - Názory čitateľov (2)
Stačí prechádzka námestím Taksim, v centre moderného Istanbulu, aby ste na nich narazili. Skupiny mužov s hlavami zavinutými v obväzoch alebo jasnými červenými značkami.
Z bezdomovcov podnikatelia: Robia len to, čo ich baví
- 14. 4. 2017 - Názory čitateľov (2)
Nezvyčajný start-up v Barcelone má pomôcť bezdomovcom založiť si vlastné podnikanie na základe svojich schopností. Ako informuje deutsche welle, nápad je celkom úspešný.
Obecný podnik vo Veľkých Revištiach je zameraný na stavebnú činnosť
TASR - 13. 4. 2017
Obecný podnik vo Veľkých Revištiach v Sobranskom okrese je zameraný na stavebnú činnosť. Pôvodne mal zahŕňať zberný dvor pre biologicky rozložiteľné odpady a ich následné využitie pre poľnohospodárske účely, výrobu betónovej dlažby, poskytovanie komunálnych služieb a samozásobiteľskú rastlinnú výrobu.
Najhoršie riadený japonský koncern súčasnosti: Akciám Toshiby hrozí, že budú stiahnuté z burzy
- 11. 4. 2017
Japonský koncern Toshiba oznámil obrovské straty. Dole ju ťahá bankrot americkej jadrovej divízie Westinghouse a nutnosť odpisov za miliardy dolárov.
Skutočný príbeh: Milionár, ktorý predal svoju firmu, aby mohol pomôcť problémovej mládeži
- 10. 4. 2017 - Názory čitateľov (3)
Deti úspešnejšie prejdú do dospelosti, ak majú svoj vzor. Keď Paul Muratore svojich priateľov oboznámil so svojim plánom, povedali mu, že je blázon.
Šéf Amazonu chce predajom akcií financovať cesty do vesmíru
- 7. 4. 2017
Šéf firmy Amazon Jeff Bezos chce od budúceho roka ponúkať turistické lety do vesmíru so svojou vesmírnou cestovnou spoločnosťou Blue Origin. Aby ich mohol financovať, ročne odpredá akcie Amazonu za jednu miliardu dolárov. Bezos to uviedol na vesmírnej konferencii v Colorado Springs.
Kde za koľko: Príjmová nerovnosť rastie, už aj v rámci firiem
- 6. 4. 2017
Nerovnosť rastie aj medzi firmami, čo znamená, že tie najlepšie platiace spoločnosti dokážu zvýšiť výplaty pre svojich zamestnancov o mnoho viac, než tie zle platiace podniky.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov