Podnikanie

Počet živnostníkov platiacich minimálne poistné sa znižuje
TASR - včera o 11:16 - Názory čitateľov (4)
Počet živnostníkov a ostatných samostatne zárobkovo činných osôb (SZČO) platiacich poistné do Sociálnej poisťovne z minimálneho vymeriavacieho základu sa v posledných rokoch znižuje.
Váhostav sa ide súdiť s Úradom pre verejné obstarávanie
SITA - včera o 10:31 - Názory čitateľov (1)
Stavebná firma totiž nesúhlasí s pokutou vo výške 20 tisíc eur, ktorú dostala za nepriznanie skutočných vlastníkov.
Firma s hodnotou 3,7 miliardy dolárov: Uber sa do cenovej vojny v Rusku nepúšťa, chystá fúziu s miestnou taxislužbou
- včera o 01:09
Americký Uber a ruský Yandex sa rozhodli spojiť svoje sily a vytvoriť jednu z najväčších on-line taxislužieb na svete. Jej hodnota bude 3,7 miliardy dolárov.
Životný príbeh: Ako sa z bezdomovca s rakovinou stal úspešný predajca umenia
- včera o 00:27
V roku 1994 ležal Peter Loughrey na nemocničnom lôžku. Jeho telo bolo prepohjené s rôznymi prístrojmi pomocou trubičiek. Liečil sa na zriedkavú formu rakoviny, šance na prežitie mal mizivé. Životný príbeh úspešného umeleckého podnikateľa je oveľa ponurejší, než by ste čakali.
Ivan Štefanec: Vymáhanie nezaplatených faktúr sa musí zjednodušiť
Slovenská vláda by mala podľa slovenského europoslanca Ivana Štefanca (KDH, EĽS) urýchlene prijať legislatívu, ktorá umožní slovenským firmám jednoduchšie vymáhanie nezaplatených faktúr.
SZČO majú voči Sociálnej poisťovni od 1.7. zmenené odvodové povinnosti
TASR - 19. 7. 2017
Od roku 2015 Sociálna poisťovňa živnostníkom a ostatným samostatne zárobkovo činným osobám (SZČO) oznamuje vznik a trvanie povinného sociálneho poistenia, jeho zánik, ako aj vymeriavacie základy na platenie poistného.
Ceny, ktoré vás usadia: Prehľad služieb v krajine, kde zdieľaná ekonomika skutočne funguje
- 19. 7. 2017 - Názory čitateľov (3)
Transakcie za viac ako 500 miliárd dolárov. To je číslo za minulý rok v rámci čínskej zdieľanej ekonomiky, do ktorej je zapojených 600 miliónov ľudí. Do roku 2020 by mohla predstavovať 10 percent HDP Číny.
Kvartálny zisk výrobcu motocyklov Harley-Davidson klesol takmer o 8 %
TASR - 18. 7. 2017
Americký výrobca motocyklov Harley-Davidson oznámil za 2. štvrťrok pokles zisku takmer o 8 %, prekonal však odhady ekonómov. V oblasti tržieb ale za odhadmi analytikov zaostal. Spoločnosť zároveň oznámila, že znižuje svoj odhad vývozu na tento rok. Ako dôvod uviedla nepriaznivú situáciu na domácom trhu v 2. kvartáli.
Štúdia: Pozitívny trend sa končí, insolventných firiem bude pribúdať
- 17. 7. 2017 - Názory čitateľov (1)
Euler Hermes, spoločnosť z oblasti poistenia pohľadávok, mapovala ukazovateľ insolvencie v 43 krajinách po celom svete. Výsledky štúdie ukazujú, že platobná neschopnosť firiem bude v aktuálnom roku klesať už len veľmi pomaly
O pekárske remeslo je veľmi slabý záujem
Ľudia si dostatok chleba necenia. Dôvodom je, že spoločnosť sa má podstatne lepšie ako v minulosti. Vážnosť pekárskeho remesla tak ustupuje.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov