Podnikanie

O dočasnú ochranu by firmy mohli požiadať aj v budúcom roku
- včera o 13:46 - Názory čitateľov (1)
Malý konkurz či neformálna reštrukturalizácia, ktorej súčasťou je aj dočasná ochrana pred veriteľmi, sú súčasťou návrhu zákona o dočasnej ochrane životaschopných podnikov, ktorý v pondelok predstavila ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí). Účinné by mohli byť od začiatku budúceho roka a plynulo by tak nadviazali na dnes platnú dočasnú ochranu podnikateľov.
Návrh na jednorazovú daň: Jeff Bezos aj Elon Musk by museli zaplatiť desiatky miliárd dolárov
- 7. 8. 2020 - Názory čitateľov (5)
Šlo by o jednorazovú 60 % daň z bohatstva zarobeného miliardármi od začiatku pandémie. Nikto s čistým imaním nižším ako 1 miliarda dolárov, by túto daň neplatil.
Bezos predal akcie Amazonu za viac ako 3 miliardy dolárov
- 6. 8. 2020 - Názory čitateľov (4)
Šéf spoločnosti Amazon Jeff Bezos tento týždeň predal akcie vo svojej spoločnosti v hodnote viac ako 3,1 miliardy dolárov, podľa údajov predložených komisiou pre cenné papiere a burzu, ktorú citoval OpenInsider.
Lufthansa vykázala za 2. kvartál stratu
- 6. 8. 2020
Nemecký letecký gigant Lufthansa vykázal za 2. štvrťrok 2020 stratu. Dôvodom bol kolaps leteckej dopravy pre pandémiu nového koronavírusu. A neočakáva, že sa dopyt po leteckej doprave vráti na úroveň pred krízou pred rokom 2024.
Stránka pomahameludom.sk dosiahla za 3 mesiace 2 milióny zobrazení
- 5. 8. 2020
Internetovú stránku pomahameludom.sk, ktorú Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR spustilo 6.
Slováci predbehli Rusov, v Českej republike ovládajú historicky najviac firiem
- 5. 8. 2020 - Názory čitateľov (1)
Slováci v českých firmách ovládajú kapitál vo výške bezmála 1,1 miliardy eur.
Svet maloobchodu sa mení: Pre jedného je to koniec podnikania, pre druhého príležitosť
- 5. 8. 2020 - Názory čitateľov (3)
Pojem retailový “Armageddon” na jednej strane znamená koniec podnikania pre mnohé kamenné prevádzky. Tento fakt je podložený celým radom zatvorených, skrachovaných, či zrušených predajní. Na druhej strane sa nájdu spoločnosti, ktoré práve v tom „chaose“ vidia príležitosť na expanziu.
Čistý zisk Sony v 1. kvartáli vzrástol o vyše 50 %
- 4. 8. 2020
Zisk japonského výrobcu elektroniky Sony v 1. kvartáli fiškálneho roka 2020/21 (do 31. marca 2021) výrazne stúpol. Dôvodom bol vysoký dopyt po hrách a herných konzolách počas koronakrízy.
Jediný graf: Francúzsko zostáva najzávislejším štátom sveta od jadrovej energie
- 3. 8. 2020 - Názory čitateľov (6)
Francúzi ale chcú byť zelenší Už ohlásili niekoľko opatrení zameraných na zvýšenie ekologickosti hospodárstva, napríklad zákaz vonkajších ohrievačov v baroch a reštauráciách, či presadzovanie účinnejších systémov vykurovania domácností. Najdôležitejšie však je, ako poznamenáva portál statista, že krajina si stanovila cieľ znížiť do roku 2035 podiel jadrovej energie na výrobe elektriny zo súčasných 70 percent na 50 percent.
Nezvyčajný štvrťrok: Amazon zdvojnásobil zisk, podobne aj Facebook
- 31. 7. 2020 - Názory čitateľov (1)
Facebook aj Amazon medziročne zdvojnásobili svoje zisky. Očakávania analytikov predčili aj výsledky Applu. Príjmy Alphabet, ktorý vlastní Google, naopak mierne klesali, predovšetkým kvôli oslabeniu trhu s reklamou.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov