Podnikanie

Investovať do toho, čo poznáte, je nebezpečnejší nápad, než si myslíte
- včera o 00:46 - Názory čitateľov (2)
Jedna z najčastejších finančných rád, s ktorými sa môžete stretnúť, je, že by ste mali "investovať do toho, čo poznáte". Táto rada je založená na filozofii slávnych investorov, ako je aj Warren Buffett, ktorý pripisuje dosiahnutý úspech svojmu "okruhu kompetencií". Avšak mnohí investori často nesprávne interpretujú a nesprávne aplikujú túto filozofiu.
Je tak bohatý, že by si mohol kúpiť niekoľko svetových akciových trhov
- včera o 00:33 - Názory čitateľov (1)
Tento týždeň čisté imanie zakladateľa spoločnosti Amazon, Jeffa Bezosa, dosiahlo 150 miliárd dolárov. Bill Gates, druhý najbohatší človek planéty má podľa Forbes majetok v hodnote 94 miliárd dolárov. Bezos sa prvýkrát objavil na zozname Forbes v roku 1998 s majetkom vo výške 1,6 miliardy dolárov.
Sociálna poisťovňa rozosiela oznámenia s novou výškou poistného
K 1. júlu sa prehodnocuje vznik a zánik povinného poistenia, vymeriavací základ a výška poistného pre samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO), ktorú treba v nasledujúcich mesiacoch platiť.
Alibaba čelí oveľa väčšej hrozbe než je obchodná vojna
- 18. 7. 2018 - Názory čitateľov (1)
Väčšina finančných spravodajských médií sa sústreďuje na zvýšenú rétoriku ohľadom zvyšovania ciel a dopad, ktorý bude mať na čínske firmy. Avšak aj taký obor ako je Alibaba sa bude musieť vyrovnať s oveľa väčšou hrozbou na domácom trhu.
Vďaka ti Trump! Obchodná dohoda medzi EÚ a Japonskom odstraňuje clá
- 17. 7. 2018 - Názory čitateľov (1)
Dnes v Tokiu podpisujú Európska únia a Japonsko najväčšiu obchodnú dohodu v histórii týchto krajín, čím sa odstráni takmer všetky clá. Donald Trump, hoci nevedomky, pomohol tejto veci.
SP rozosiela živnostníkom oznámenia s novou výškou poistného
SITA - 17. 7. 2018
Poistné v novej výške zaplatia prvýkrát za mesiac júl, teda do 8. augusta
Malé podniky na Slovensku tvoria väčšinu pracovných miest
Malé podniky zamestnávajú na Slovensku viac než polovicu ľudí. Podiel miest tvorených najmenšími firmami je tak piaty najvyšší v Európskej únii (EÚ), hneď po Taliansku (66 %), Portugalsku (62 %), Španielsku (60 %) a Lotyšsku (58 %).
Európa potrebuje nižšie dane, nie vyššie výdavky
- 14. 7. 2018 - Názory čitateľov (11)
Francúzsky prezident Emmanuel Macron a nemecká kancelárka Angela Merkelová vo svojom spoločnom vyhlásení predložili niekoľko návrhov, medzi inými aj o rozpočte. Napriek politickému vplyvu francúzsko-nemeckej aliancie však nenašli pochopenie iných členských krajín.
Obchodná vojna trápi Wall Street, index Dow odráža obavy investorov
- 12. 7. 2018 - Názory čitateľov (1)
Zvýšené ceny, ochromené dodávateľské reťazce. Investori sa obávajú, že kroky prezidenta Donalda Trumpa predstavujú hrozbu pre rast globálnej ekonomiky. Vývoj indexu Dow je toho dôkazom.
Povinnosťou SZČO je oznámiť Sociálnej poisťovni prerušenie živnosti
TASR - 11. 7. 2018
Kým pri ukončení živnosti nie je samostatne zárobkovo činná osoba (SZČO) povinná túto skutočnosť oznámiť Sociálnej poisťovni, pretože jej povinné poistenie zaniká dňom, od ktorého nie je oprávnená na výkon alebo prevádzkovanie činnosti, pri pozastavení činnosti isté povinnosti má.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov