Podnikanie

Mimoriadna udalosť a ziskuchtiví podnikavci
- 14. 9. 2019 - Názory čitateľov (2)
Po prírodnej katastrofe väčšina ľudí odsúdi výsledný nárast cien potravín, balenej vody, či iného základného tovaru. Obviňujú z umelého zvyšovania cien predajcov. Odborníci a politici požadujú presadenie predpisov a nariadení, ktoré by im to zakazovali. Ekonómovia ale argumentujú dôvodmi na zvýšenie cien, podľa nich navyše regulácia zhorší nedostatok, zníži kvalitu výrobkov a podporí korupciu. Doplatia na to samotní ľudia, ktorým majú nariadenia pomôcť.
SZČO môže za určitých podmienok zaniknúť povinnosť platiť poistné
- 13. 9. 2019
Samostatne zárobkovo činnej osobe (SZČO), ktorá podnikanie alebo inú samostatnú zárobkovú činnosť nevykonáva na základe oprávnenia, môže za určitých podmienok zaniknúť povinnosť platiť poistné na nemocenské a dôchodkové poistenie aj vtedy, ak na základe daňového priznania za predchádzajúci kalendárny rok prekročila hranicu príjmu určujúcu vznik tejto povinnosti.
Rastúci trh s donáškovými službami: Tmavé kuchyne pre zdieľanú jazdu
- 10. 9. 2019
Estónsky Bolt spúšťa vo svojej domovskej krajine rozvoz jedál na objednávku. Podobne ako jeho rival UBER sa tak rozširuje jeho pole pôsobnosti aj mimo zdieľané jazdy.
Európske firmy sedia na kope hotovosti
- 6. 9. 2019 - Názory čitateľov (1)
Firmy v celej Európe, na Strednom východe a v Afrike vlastnili ku koncu roka 2018 hotovosť takmer 1,1 bilióna eur, čo je o 15 % viac ako 941 miliárd eur, ktoré mali vo svojich súvahách o rok skôr. Firmy odkladajú investície kvôli rastúcej neistote ohľadom hospodárskeho výhľadu.
Pracujúci dôchodca živnostník nemá automaticky odvodovú úľavu
- 5. 9. 2019
Dôchodca, ktorý má status živnostníka alebo inej samostatne zárobkovej osoby (SZČO) a po priznaní dôchodku vykonáva zárobkovú činnosť len ako SZČO, nemá možnosť uplatniť si výnimku z platenia poistného pri príjme do 200 eur.
Multi-level marketing je legálna pyramída, odpor však naďalej rastie
- 25. 8. 2019 - Názory čitateľov (4)
Od multi-level marketingu sa odvracajú nespokojní zákazníci, viac sa oň začínajú zaujímať regulátori a nevôľa rastie aj zo strany bývalých verbátorov. Ale tieto podniky, ktoré boli prirovnávané k legálnej pyramídovej hre, nanešťastie aj tak úplne nezmiznú.
Prvý milión: Koľko času potrebovali najbohatší ľudia planéty kým ho zarobili
- 23. 8. 2019 - Názory čitateľov (3)
Milionárom sa človek nestane zo dňa na deň, pokiaľ nevyhrá, či nezdedí. Server visualcapitalist sa pozrel na najbohatších ľudí planéty, ktorí zbohatli vlastným pričinením.
Kritériá pre povinné audity účtovníctva firiem by sa mali zmierniť
- 21. 8. 2019
Audítori, daňoví poradcovia a aj Najvyšší kontrolný úrad SR tvrdia, že zmiernenie podmienok na povinný audit účtovných závierok firiem zhorší kvalitu účtovníctva v malých podnikoch. Ministerstvo financií argumentuje, že vyšlo v ústrety firmám.
Developer Immocap Group odkúpil podiel YIT v spoločnosti Trnavské mýto
- 21. 8. 2019
Developer Immocap Group odkúpil podiel firmy YIT Slovakia v spoločnosti Trnavské mýto. Obchod nadobudol účinnosť 20. augusta 2019. V rámci tejto transakcie YIT odkúpila od Immocap Group jej 60-percentný podiel v spoločnosti Konopná Residence. TASR o tom informovali v stredu mediálni zástupcovia oboch subjektov.
Čínsky výrobca smartfónov Xiaomi zvýšil kvartálne tržby o 15 %, trhy čakali viac
- 20. 8. 2019
Čínsky výrobca inteligentných telefónov Xiaomi oznámil za 2. štvrťrok rast tržieb o 15 %, zaostal však za očakávaniami trhov. Dôvodom je slabší záujem o jeho produkty na domácom trhu, v dôsledku čoho podiel firmy na čínskom trhu výrazne klesol, a to v prospech konkurenčnej spoločnosti Huawei.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov