Mzdy, Nezamestnanosť

Prognostici mierne zvýšili prepovede vývoja inflácie aj rastu ekonomiky
TASR - včera o 16:31
Profesionálni prognostici očakávajú, že tempo rastu spotrebiteľských cien v eurozóne sa bude zvyšovať rýchlejšie, než sa predpokladalo, ukázal prieskum Európskej centrálnej banky (ECB).
Čo robí z Nemecka najlepšiu ekonomiku sveta?
- včera o 11:40 - Názory čitateľov (7)
Nemecko má štedrý sociálny systém, silné odbory a regulácia ekonomiky nie je práve nízka. Stačí to na získanie veľkej konkurenčnej výhody? Podľa článku ekonómov Christiana Dustmann, Bernda Fitzenbergera, Uta Schönberga and Alexandra Spitz-Oenera tkvie sila nemeckej ekonomiky najmä v exporte.
Výhľad japonskej ekonomiky zostáva pozitívny
SITA - včera o 10:31
Podľa japonskej centrálnej banky rast tretej najväčšej svetovej ekonomiky podporí zotavený export a verejné výdavky.
Úskalie zdieľanej ekonomiky: Podliezanie mzdy a slabá ochrana pracovníkov
- včera o 00:25 - Názory čitateľov (3)
Oxfordský profesor hovorí o nákladoch a výhodách digitálnej práce na voľnej nohe. Výsledok je deprimujúci, nevýhody zatiaľ prevažujú. Ukázalo sa, že problém je v globálnom trhu.
Počet žiadostí o podporu v USA vzrástol na najvyššiu úroveň za 4 týždne
TASR - 27. 4. 2017
Počet Američanov, ktorí v uplynulom týždni požiadali o podporu v nezamestnanosti, vzrástol a dostal sa na najvyššiu úroveň za štyri týždne.
Miera nezamestnanosti v Španielsku sa v 1. štvrťroku mierne zvýšila
TASR - 27. 4. 2017
Miera nezamestnanosti v Španielsku sa v 1. štvrťroku tohto roka mierne zvýšila. Došlo tak k prerušeniu celkového pozitívneho trendu znižovania nezamestnanosti v krajine v uplynulých rokoch.
Brigádnici v zahraničí by si mali priniesť potvrdenie o poistení
V tomto období sa mnoho občanov nachádza v krajinách Európskej únie, kam odišli za prácou na rôzne sezónne práce a brigády.
Počet nezamestnaných vo Francúzsku v marci vzrástol na 3,51 milióna
Nezamestnanosť vo Francúzsku sa v marci opäť zvýšila. Na konci minulého mesiaca bolo v krajine hlásených 3,51 milióna ľudí bez práce.
Lacnejší a spoľahlivejší zdroj ako ENO Slovensko nemá
Prievidza 26. apríla (TASR)- Lacnejší, spoľahlivejší a lepšie regulovateľný zdroj ako tepelnú elektráreň na báze domáceho hnedého uhlia Slovenská republika v súčasnosti nemá.
Nemecká vláda očakáva vyšší rast ekonomiky tento aj budúci rok
TASR - 26. 4. 2017
Nemecká vláda dnes revidovala odhad rastu nemeckej ekonomiky v tomto aj budúcom roku smerom nahor. Dôvodom je priaznivá situácia na trhu práce a solídny domáci dopyt, ktoré dokážu kompenzovať vplyv globálnych neistôt na najväčšiu ekonomiku Európskej únie.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov