Mobilné telefóny, Internet

Do roku 2021 prejde televízne vysielanie v ČR na nový štandard DVB-T2
TASR - 19. 7. 2017
Klienti mobilných operátorov v Česku sa dočkajú širších práv, zvýšia sa právomoci Českého telekomunikačného úradu a okrem toho aj pokuty operátorom.
4ka počas leta zahusťuje sieť v mestách a priľahlých obciach
TASR - 17. 7. 2017
4ka pokračuje v budovaní svojej najmodernejšej LTE siete na celom Slovensku. Prioritou štvrtého mobilného operátora je počas leta zahusťovanie už vybudovanej siete vo veľkých mestách a pokrývanie a zahusťovanie priľahlých obcí a miest.
Revolúcia v doprave: Uber v MHD aj na vode, v Chorvátsku aj ako výletná plavba
- 3. 7. 2017
Zdieľaná ekonomika naberá na popularite, najčastejšie v podobe služieb na prepravu. Uber naštval taxikárov, koncept sa aktuálne presúva na vodu aj do metskej hromadnej dopravy.
Slováci by radi išli na dovolenku za 3 000 Eur… Môže im v tom pomôcť vyhľadávač
PR článok - 26. 6. 2017
Vyhľadávače sú niečo, čo dnes berieme ako samozrejmosť. Je to náš hlavný zdroj informácií na internete. Vedeli ste však, že prvý sa objavil už v 60-tych rokoch? Že vyhľadávač vás môže špehovať? Alebo to, že vám môže dokonca zaplatiť, resp. venovať exotickú dovolenku v hodnote 3 000 €? Čítajte a dozviete sa viac.
Miliardár, ktorému ide karta: Ovládol tri megatrendy 21. storočia, na jeho bohatstvo mu prispejeme všetci
- 26. 6. 2017 - Názory čitateľov (4)
Jeffovi Bezosovi sa podarilo dostať pod seba takmer všetky megatrendy, ktorými žije väčšina populácie.
Jack Ma rozmýšľa globálne: Falšovaný tovar je rakovinou Alibaby
- 22. 6. 2017 - Názory čitateľov (1)
Obchodný magnát mení nielen svoj slovník, v januári 2017 spoločnosť podala žalobu v Číne proti dvom predajcom falošných hodiniek značky Swarovski.
Konečne môžeme v EÚ volať, písať a dátovať ako doma
- 15. 6. 2017 - Názory čitateľov (6)
Po niekoľkých rokoch regulácie roamingových poplatkov začalo v dvadsiatich ôsmich členských krajinách EÚ a troch krajinách EHP platiť nové pravidlo. Roaming končí. Skutočne?
E-shopy vo svete likvidujú kamenné predajne, na Slovensku je trend opačný
- 14. 6. 2017 - Názory čitateľov (3)
Zatiaľ čo vo svete známe značky rušia svoje kamenné predajne kvôli e-shopom, na Slovensku si internetoví predajcovia otvárajú vlastné kamenné prevádzky a showroomy. Slováci totiž potrebujú objednaný tovar vidieť a vyskúšať. Túto možnosť im e-shopy nemôžu odoprieť.
Vysoké dividendy sú lákavé, ale dokážete sa na nich popáliť
- 8. 6. 2017
Vysoká dividenda nie je vždy zárukou solídnych výnosov v budúcnosti. Niekedy dokonca vysoká dividenda môže naznačovať, že daná firma nemá ideálne vedenie.
Investovať do Bitcoinov? Chce to pevné nervy, môžete prísť o všetko
- 1. 6. 2017 - Názory čitateľov (1)
Kurz Bitcoinu v posledných týždňoch zaznamenal prevratný rast, ktorý prilákal pozornosť aj tých, ktorí sa digitálnej mene doteraz z princípu vyhýbali. Vysoká volatilita obchodovania a relatívne náročná problematika fungovania, sú len dva dôvody, prečo sa kryptomena spravidla neodporúča ako investičný prostriedok.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov