Makroekonomika

Ekonomika USA je silná a Fed možno zváži rýchlejšiu redukciu aktív
TASR - 14:16
Prezident atlantského Fedu Raphael Bostic verí, že dynamika americkej ekonomiky je dostatočná na prekonanie aj najnovšej pandemickej situácie a je možné, že americká centrálna banka zváži zrýchlenie tempa redukcie nákupu aktív.
Ceny domov a bytov v Česku ďalej rastú, v Prahe už narážajú na strop
TASR - 12:31
Predajné ceny bytov, ale najmä rodinných domov v Česku zaznamenali v 3. kvartáli výrazný rast. Poukázali na to údaje z realitného trhu.
Ceny iPhonov od Apple v Turecku stúpajú napriek čiernemu piatku
TASR - 26. 11. 2021
Namiesto zliav na čierny piatok čelili spotrebitelia v Turecku prudkému zvýšeniu cien produktov Apple po tom, čo hodnota líry tento týždeň dosiahla nové rekordné minimá.
ECB pravdepodobne zastaví ďalšie tzv. pandemické nákupy dlhopisov
TASR - 26. 11. 2021
Európska centrálna banka (ECB) pravdepodobne od začiatku budúceho roka zastaví ďalšie nákupy dlhopisov v rámci svojho programu podpory z obdobia pandémie.
Jednorazový príplatok k dôchodku neprešiel, plénum odmietlo návrh
TASR - 26. 11. 2021 - Názory čitateľov (5)
Nárok poberateľov dôchodkových dávok na výplatu jednorazového príplatku k dôchodkovej dávke v roku 2022 sa nezavedie. Plénum Národnej rady (NR) SR v piatok odmietlo návrh zákona o sociálnom poistení, ktorý predložili nezaradení poslanci pôsobiaci v Hlase-SD. Rovnako plénum neprijalo ani novelu zákona o konkurze a reštrukturalizácii z ich dielne.
Ako zmierniť inflačný tlak: Poľsko zníži niektoré dane a domácnostiam poskytne finančnú podporu
TASR - 25. 11. 2021 - Názory čitateľov (5)
Poľsko zníži daň z benzínu, plynu a elektriny a poskytne domácnostiam hotovostné platby v rámci programu v hodnote až 10 miliárd zlotých (2,14 miliardy eur). Cieľom programu je pomôcť Poliakom vyrovnať sa s vysokou infláciou, uviedol vo štvrtok na tlačovej konferencii premiér Mateusz Morawiecki.
IEA nalieha na OPEC+, aby podnikla kroky na zníženie cien ropy
TASR - 24. 11. 2021
Šéf Medzinárodnej agentúry pre energetiku (IEA) Fatih Birol v stredu vyzval najväčších producentov ropy z aliancie OPEC+, aby prijali opatrenia, ktoré pomôžu znížiť ceny komodity na "rozumnú úroveň".
Iracionálny experiment: Turci si už nedokážu zaplatiť nájom, ani kúpiť iPhony v oficiálnych obchodoch
- 24. 11. 2021 - Názory čitateľov (9)
Apple dočasne zastavil online predaj niektorých svojich zariadení v oficiálnych obchodoch v  Turecku  po tom, čo tamojšia mena v utorok klesla voči doláru o 15 percent.
Rast americkej ekonomiky sa v 3. štvrťroku spomalil menej, než naznačil odhad
TASR - 24. 11. 2021
Rast americkej ekonomiky sa v 3. štvrťroku spomalil menej, ako naznačil predbežný odhad. Prispeli k tomu o niečo vyššie osobné výdavky.
Turecká líra sa v utorok prepadla až o 15 %
TASR - 23. 11. 2021
Turecká líra sa v utorok prepadla až o 15 % a zaznamenala druhý najhorší deň vo svojej histórii. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan totiž v pondelok (22.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov