Grécko

Minister S. Gabriel žiada pre Grécko zníženie dlhového bremena
TASR - včera o 13:46
Nemecký minister zahraničných vecí Sigmar Gabriel žiadal pred dnešným rokovaním ministrov financií eurozóny, aby rozhodli o znížení dlhového bremena pre Grécko.
Dohoda o európskej dani z finančných transakcií je vraj na dosah,tvrdí Schelling
TASR - 21. 5. 2017
Dohoda o európskej dani z finančných transakcií je už na dosah. Vyhlásil to dnes rakúsky minister financií Hans Jörg Schelling, podľa ktorého dohodu podporili ďalšie krajiny a nová francúzska vláda dokončuje jej revíziu.
Tržby gréckych priemyselných firiem v marci medziročne stúpli o štvrtinu
SITA - 19. 5. 2017
Marcové tržby gréckych priemyselných podnikov na domácom trhu medziročne vzrástli o 14,1 percenta a tržby za export sa zväčšili o 38,1 percenta.
Investície v regióne SVE vlani klesli kvôli chýbajúcim eurofondom
TASR - 17. 5. 2017
Verejné investície v regióne strednej a východnej Európy (SVE) vlani výrazne klesli. Dôvodom boli najmä chýbajúce eurofondy.
Ekonomika eurozóny aj celej EÚ v prvom štvrťroku medzikvartálne vzrástla o 0,5 %
SITA - 16. 5. 2017
Medziročne ekonomika eurozóny počas januára až marca posilnila o 1,7 % a hospodárstvo celej Európskej únie stúplo o 2 %.
Výhľad gréckych bánk zostáva podľa agentúry Moody’s stabilný
SITA - 15. 5. 2017
Medzinárodná ratingová agentúra Moody’s v horizonte rokov 2017 a 2018 predpokladá čiastočné zlepšenie ziskovosti aj kvality úverov, podiel nesplácaných pôžičiek na celkovom úverovom portfóliu gréckych bánk však zostane veľmi vysoký.
Grécka ekonomika aj v prvých troch mesiacoch tohto roka klesla
TASR - 15. 5. 2017
Grécka ekonomika aj v prvých troch mesiacoch tohto roka klesla, už druhý kvartál po sebe, ale menej ako v predchádzajúcom 4.
Grécka ekonomika v prvom štvrťroku oslabila
SITA - 15. 5. 2017
Medzikvartálne sa hospodárstvo krajiny podľa predbežných sezónne a kalendárne upravených údajov zmenšilo o 0,1 % a medziročne o 0,5 %.
Strata TUI Group za október až marec medziročne klesla
SITA - 15. 5. 2017
Firma za svoj prvý polrok vykázala na porovnateľnom základe zníženie základnej straty pred úrokmi, zdanením a odpismi pri stálych výmenných kurzoch o 6,3 percenta na sumu 193,3 mil. eur.
Slováci sú pri platení faktúr horší než je priemer východnej Európy
Podľa reprezentatívnej EOS štúdie European Payment Practices za rok 2016 má deficity platobnej morálky 28 % prípadov z celkového objemu vystavených pohľadávok, východoeurópsky priemer sa pohybuje na úrovni 23 %.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov