Európska únia

Kurz eura klesol na 1,2237 USD/EUR
TASR - 17. 1. 2018
Posilňovanie spoločnej európskej meny sa predbežne zastavilo. Ešte v noci na stredu kurz eura vzrástol na 3-ročné maximum 1,2323 USD/EUR, popoludní potom dočasne padol pod hranicu 1,22 USD/EUR.
Nemecká centrálna banka zaradí jüan do svojich devízových rezerv
Nemecká centrálna banka zaradí čínsky jüan do svojho koša devízových rezerv. Uviedol to v pondelok počas Ázijského finančného fóra Andreas Dombret z Bundesbanky.
Výhľad na tento rok: 9 potenciálnych nebezpečenstiev, ktoré dokážu vykoľajiť nastúpené trendy
- 14. 1. 2018
Pomaly je za nami už druhý týždeň nového roku a zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by nás čakali nejaké zásadnejšie zmeny. Čert ale nikdy nespí a preto analytici vypichli niekoľko tém, ktoré by mohli v tomto roku zamiešať karty. Od Brexitu cez kryptomeny až po vývoj cien nehnuteľností, či geopolitické riziko.
Od zajtra zmena: Už žiadna pokuta za platbu kartou
- 12. 1. 2018 - Názory čitateľov (2)
V sobotu nadobúda účinnosť nová smernica Európskej únie, ktorá zakazuje obchodníkom účtovať si poplatok navyše, ak zákazník platí bežnou platobnou kartou. Poplatky môžu obchodníci účtovať ďalej treba u kariet Diners Club alebo American Express a u komerčných kariet vydávaných podnikateľom.
Miera úspor domácností eurozóny sa v 3. štvrťroku medzikvartálne nezmenila
SITA - 12. 1. 2018
Počas júla až septembra bola miera úspor domácností v eurozóne rovnako ako v predošlom kvartáli na úrovni 12 %
Francúzska inflácia v decembri stagnovala na úrovni 1,2 %
TASR - 12. 1. 2018
Medziročné tempo rastu francúzskych spotrebiteľských cien na konci vlaňajška stagnovalo a zostáva hlboko pod inflačným cieľom Európskej centrálnej banky (ECB).
Musíme udržať krok s USA a Čínou: Európa plánuje minúť miliardu na superpočítače
- 12. 1. 2018 - Názory čitateľov (2)
Žiaden z desiatich najrýchlejších superpočítačov sveta sa v súčasnosti nenachádza v Európe. Európska komisia to chce zmeniť tým, že investuje 486 miliónov eur do vysoko výkonných počítačov, pričom dúfa, že členské štáty prispejú ďalšími 500 miliónmi eur.
Euro posilnilo: Spoločná mena reaguje na možné ukončenie podpornej misie ECB
- 11. 1. 2018 - Názory čitateľov (1)
Investori už pravdepodobne vzali na vedomie, že ECB sa pripravuje na ukončenie svojho programu nákupu dlhopisov vo výške 2,55 bilióna eur, ktorý je kľúčovým prvkom jej stimulačnej politiky za posledné tri roky. Nákup dlhopisov má podporiť poskytovanie úverov a pôžičiek a pomôcť odstrániť hrozbu deflácie a zabezpečiť rast aký tu bol pred dlhovou krízou.
Kurz eura vzrástol na 1,1980 USD/EUR
TASR - 10. 1. 2018
Spoločná európska mena v stredu profitovala z oslabenia amerického dolára. Euro sa neskoro popoludní predávalo po 1,1980 USD, keď predtým sa jeho kurz dočasne dostal nad hranicu 1,20 USD/EUR.
Kam mieri švédska koruna? Riksbank naznačila, že zvýši sadzby skôr než ECB
- 10. 1. 2018
Švédska centrálna banka predbehne ECB a zvýšiť sadzby o niečo skôr, hovorí guvernér Riksbank Ingves
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov