Európska únia

Príjmy domácností v eurozóne v štvrtom kvartáli klesli
SITA - včera o 12:16
V záverečnom štvrťroku vlaňajška sa príjmy domácností eurozóny reálne znížili o 0,2 %
Čo robí z Nemecka najlepšiu ekonomiku sveta?
- včera o 11:40 - Názory čitateľov (7)
Nemecko má štedrý sociálny systém, silné odbory a regulácia ekonomiky nie je práve nízka. Stačí to na získanie veľkej konkurenčnej výhody? Podľa článku ekonómov Christiana Dustmann, Bernda Fitzenbergera, Uta Schönberga and Alexandra Spitz-Oenera tkvie sila nemeckej ekonomiky najmä v exporte.
ECB v apríli ponechala sadzby bez zmeny: O menovej politike nerozhodujeme podľa toho, čo sa práve deje v politike
- 27. 4. 2017
Európska centrálna banka na svojom aprílovom zasadnutí ponechala úrokové sadzby bez zmeny. Základná sadzba tak zostáva na 0 %, refinančná na 0,25 % a depozitná na -0,4 %. Rozhodnutie ponechať úrokové sadzby bezo zmeny sa všeobecne očakávalo.
Analytici: Macronovo víťazstvo ešte neznamená, že Draghi pristúpi k uťahovaniu monetárnej politiky
- 26. 4. 2017
Po holandských všeobecných voľbách a prvom kole francúzskych prezidentských volieb sa v eurozóne začala strácať politická neistota. Avšak podľa analytikov je ešte príliš skoro na to, aby centrálna banka zvážila zvýšenie sadzieb.
Krugman: Eurozóna je nefunkčný omyl, ale Le Penová to nezachráni
- 26. 4. 2017 - Názory čitateľov (14)
Za pár dní je tu druhé kolo prezidentských volieb vo Francúzsku. Panujú obavy, že ich výsledkom bude ďalší trumpovský šok. V centre obáv stojí najmä ohrozenie spoločného európskeho projektu, ktoré predstavujú protieurópski politici. Nahrávajú im dlhodobé problémy eurozóny a podľa mojich priateľov vo Francúzsku sa Le Penová dokonca snaží využiť kritiku eura zo strany známych ekonómov pre svoj prospech. Lenže táto kritika rozhodne neznamená, že jej politika je správna.
Banky v eurozóne mierne sprísňujú kritériá pre firemné úvery
TASR - 25. 4. 2017
Banky v eurozóne mierne sprísňujú firmám prístup k úverom v aktuálnom 2. kvartáli roka. Ale objem úverov aj tak stále rastie vďaka veľmi nízkym úrokom.
Deutsche Bank: Prestaňme sa zameriavať na Francúzsko, obrovským riziko pre EÚ je Taliansko
- 24. 4. 2017 - Názory čitateľov (4)
Trhy by sa dnes mali prestať sústrediť na riziko "Frexitu", keď sa centrista Emmanuel Macron dostal do druhého kola hlasovania vo francúzskych voľbách a viac sa zamerať na ďalšie problémy, ktorým čelí európsky kontinent. Odporúča to Deutsche Bank vo svojej správe klientom.
Víťazstvo Macrona: Svetové trhy po francúzskych voľbách poskočili, zlato kleslo
- 24. 4. 2017 - Názory čitateľov (2)
Globálne rizikové aktíva odštartovali nový obchodný týždeň na pevnom základe po tom, ako sa podarilo Emmanuelovi Macronovi získať najvyšší počet hlasov medzi kandidátmi v prvom kole francúzskych prezidentských volieb.
Nemecko pri nízkom úročení dlhov usporilo na výdavkoch 145,7 miliardy eur
TASR - 21. 4. 2017
Nemecká spolková vláda vďaka nízkemu úročeniu štátnych dlhopisov v posledných deviatich rokoch vynaložila na úroky o 145,7 miliardy eur menej, než plánovala.
Na vlastnú päsť tvrdo aj pragmaticky: S čím idú do rokovania o Brexite krajiny únie
- 20. 4. 2017 - Názory čitateľov (3)
Aktiváciou článku 50 Lisabonskej zmluvy to všetko ešte len začalo. Teraz už zostáva len presadiť záujmy dvadsiatich siedmich zostávajúcich členov EÚ proti záujmom Veľkej Británie.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov