Bežný účet

Banky rozširujú ponuky online produktov, prispôsobujú sa digitalizácii
TASR - včera o 13:01
Spotrebitelia v dôsledku pandémie fungujú a nakupujú vo väčšej miere on-line. Presmerovanie nákupu spotrebného tovaru z kamenných obchodov do e-shopov malo za následok zvýšenie podielu on-line platieb. Tejto situácii sa pritom prispôsobujú aj samotné banky a rozširujú svoje ponuky on-line produktov. Centrálna banka predpokladá, že sa platby budú ešte viac presúvať do digitálu.
Z bežných účtov sa strácajú peniaze. Prečo je to tak?
PR článok - 26. 7. 2021
Vládnymi opatreniami sužovaná ekonomika spôsobila rast cien takmer všetkého, od potravín po pohonné hmoty. Všetko je drahšie a tak si za svoje peniaze kúpime menej výrobkov. Pred zhruba rokom sme za 50 litrov nafty zaplatili 50 eur, dnes by to bolo takmer 59,50 eur. Odborníci bijú na poplach, keďže pätina peňazí z bežných účtov stratí o desať rokov hodnotu. Dôvodom, prečo sa tak deje, je inflácia.
Zlý kapitalizmus a rast inflácie: Ekonomiky fiat mien sú postavené na klamstvách
- 26. 7. 2021 - Názory čitateľov (25)
Občas sa oplatí urobiť krok späť, aby ste získali širší pohľad na vec. Ak to urobíte, všimnete si skutočnosť, že žijeme v dobe fiat mien, sveta, v ktorom v podstate všetko nesie odtlačky ich prstov: ekonomický a finančný systém, politika, dokonca aj kultúrne normy, hodnoty a morálka ľudí neuniknú pred širšími dôsledkami fiat mien.
Polovica Slovákov počas pandémie nesiahla na svoje úspory, väčšina nechce ani naďalej
- 20. 7. 2021 - Názory čitateľov (4)
Dve tretiny ľudí ani nehodlajú z našetrených peňazí v najbližšom čase výraznejšie utrácať. Čakajú, ako sa situácia vyvinie. Štyria z desiatich očakávajú  zlepšenie svojej finančnej situácie. Naopak, jej zhoršenia sa obáva 22 percent. Najväčšie obavy pritom majú zo zdražovania energií a rastu daní. Vyplýva to z prieskumu pre spoločnosť Home Credit. 
Polovica Slovákov počas pandémie nesiahla na svoje úspory
Polovica Slovákov počas pandémie nesiahla na svoje úspory, väčšina nechce ani naďalej. Dve tretiny ľudí nemajú v úmysle z našetrených peňazí v najbližšej dobe výraznejšie utrácať.
Ak partneri riešia financie za pochodu, nastáva chaos
TASR - 20. 7. 2021
Spoločné peniaze sa netýkajú iba manželských párov, ale všetkých partnerov žijúcich v jednej domácnosti.
Inflácia prekračuje bankové úroky už piaty rok po sebe
TASR - 3. 7. 2021
Slovenské domácnosti majú vyše 60 % finančného majetku uloženého v bankách. Rast cien tovarov a služieb je zároveň podstatne vyšší ako úrokové sadzby nielen na bežných účtoch, ale aj na termínovaných vkladoch.
ING bude zákazníkom účtovať poplatky za uloženie peňazí
Banková skupina ING sa pre záporné úroky rozhodla sprísniť podmienky vkladov. Noví aj existujúci zákazníci budú pri vkladoch nad 50.000 eur platiť ročný poplatok 0,5 %.
Sporenie v kryptobanke: Až desaťnásobne vyšší úrok než v tradičnej banke, ale za akú cenu?
- 22. 6. 2021 - Názory čitateľov (6)
Ktorá tradičná banka vám dnes ponúka ročný percentuálny výnos až 12 %. Popredné krypto banky ako BlockFi a Nexo takýmto úročením priťahujú veľkú pozornosť. Avšak ešte predtým, ako sa rozhodnete previesť svoje ťažko zarobené úspory, je potrebné si uvedomiť niekoľko dôležitých vecí.
Veľký prieskum 11-tich bánk: Menej papiera či plastov a ekologická banka roka
- 1. 6. 2021 - Názory čitateľov (6)
Čím menej papiera popíšeme a plastov vytvoríme, tým zdravšie prostredie pre nás všetkých. Dnes si tento ekologický trend s dôrazom na udržateľnosť uvedomujú aj banky. Podporujú zelené projekty a iniciatívy, vysádzajú stromčeky, minimalizujú tlačenú reklamu, avizujú zelené financovanie a investovanie alebo zavádzajú eko princípy do bankových produktov. 
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov