Bežný účet

Nemecký export aj import v máji vzrástol
TASR - 10. 7. 2017
Nemecký export aj import v máji vzrástol viac, ako predpovedali ekonómovia. Ukázali do údaje, ktoré dnes zverejnil spolkový štatistický úrad Destatis.
Kde koľko: Poplatky bánk za platby v obchodoch a výbery z bankomatov v zahraničí
- 30. 6. 2017 - Názory čitateľov (2)
Pred cestou si skontrolujte zloženie svojho balíka služieb k bežnému účtu. Ak sú v ňom zahrnuté platby kartou, zvyčajne nezaplatíte nič nad rámec pravidelného mesačného poplatku. Rovnako to platí aj pre poplatky za výbery z bankomatov v zahraničí.
Prieskum: Tretina Slovákov nekontroluje pravidelne svoje bankové poplatky k účtu
- 28. 6. 2017
Väčšina Slovákov platí mesačne za účet jednotky, niektorí ale aj desiatky eur. Tretina kontroluje poplatky na účte len občas alebo vôbec.
Akciové trhy v utorok skončili v červenom
Forexpro.sk - 20. 6. 2017
V utorok sa vyhlasoval index cien nehnuteľností v Austrálii, ktorý si pripisuje 2,2 % v prvom kvartáli roka, čo je súlad s predpokladom analytikov.
Zákon padajúceho h*vna: Kvôli ECB banky zavádzajú pri vkladoch záporné úroky
- 12. 6. 2017 - Názory čitateľov (9)
Nemecké banky začali pre svojich klientov zavádzať záporné sadzby. Podľa nemeckého denníka Handelsblatt sa už záporné sadzby aktívnych zostatkov stávajú pravidlom. Mnoho Nemcov tento vývoj zaskočil. Takmer všetky banky si síce už niekoľko rokov účtujú odmeny od veľkých a firemných klientov, avšak zároveň dlho vraveli, že súkromných sporiteľov sa záporné úroky týkať nebudú.
Slovenská ekonomika podľa OECD v tomto roku vzrastie o 3,3 %
SITA - 7. 6. 2017
V budúcom roku Organizácia pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj očakáva zrýchlenie rastu slovenského hospodárstva na úroveň 4,1 %.
Banková únia v praxi: Prečo Európania nejdú tam, kde sú pre nich výhodnejšie podmienky?
- 25. 5. 2017 - Názory čitateľov (1)
V posledných rokoch sa dosiahol veľký pokrok v snahe zlepšiť finančnú integritu eurozóny. Zatiaľ čo banková únia má podporiť stabilitu, trhy zostávajú roztrieštené a spotrebitelia nedosiahnu na plody, ktoré by znamenali výhodnejšie podmienky.
Stošestnásťročnej Mexičanke odmietla banka otvoriť účet, presiahla vekový limit
- 28. 4. 2017 - Názory čitateľov (2)
Prvýkrát v živote si Mexičanka María Felixová chcela otvoriť bankový účet vo svojich 116 rokoch, lebo podľa nového zákona nemôže iným spôsobom dostávať dôchodok. Od banky dostala nečakanú odpoveď. Kvôli vysokému veku jej nevyhovie.
Prebytok zahraničného obchodu Nemecka vo februári mierne stúpol
SITA - 7. 4. 2017
Krajina vo februári vyviezla tovary za 102,3 mld. eur a hodnota jej dovozu bola 82,4 mld. eur. Prebytok vo februári medziročne mierne stúpol, a to na 19,9 mld. eur z úrovne 19,8 mld. eur.
Viac ako 90 % mladých a dospelých Slovákov využíva bankové služby
SITA - 4. 4. 2017
Najbežnejším bankovým produktom, ktorý Slováci využívajú, je bežný účet. Podľa prieskumu GfK malo bežný účet v niektorej banke 90 % klientov.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov