Bežný účet

Rast peňažnej zásoby v eurozóne sa v októbri zrýchlil
- 26. 11. 2020
Rast peňažnej zásoby v eurozóne sa minulý mesiac zrýchlil, zatiaľ čo úvery súkromnému sektoru rástli stabilným tempom.
Nakupujeme zbytočnosti, takmer polovica následne putuje do odpadu
- 25. 11. 2020 - Názory čitateľov (1)
Priemerný Slovák minie na zbytočnosti približne 65 eur mesačne. Podľa najnovších údajov Európskeho štatistického úradu Eurostat vlani minuli Slováci desiatky eur „navyše“ na rôzne nepotrebné elektronické vychytávky, oblečenie či kozmetiku. Až 40 % z toho, čo nakúpime, vyhodíme.
Natixis: Európa nie je Japonsko, záporné výnosy tu akceptovať nikto nebude
- 16. 11. 2020
Vo v celej eurozóne je pravdepodobné, že dlhodobé reálne sadzby zostanú ešte dlho negatívne. Ako môžu v takejto situácii reagovať sporitelia?
Kreditka či povolené prečerpanie: Dobrá rezerva do tašky sa ľahko môže zmeniť na drahý úver
- 27. 10. 2020
Kreditná karta a povolené prečerpanie by mali byť  povinnou výbavou k úverom. Slováci však pri ich splácaní veľmi často zlyhávajú.
Veľké porovnanie poplatkov a podmienok za účty v bankách
- 19. 10. 2020 - Názory čitateľov (10)
Analytici portálu Finančná hitparáda vytvorili jednoduchý ukazovateľ, ktorý klientom okamžite vizuálne poradí, ktorá banka ponúka balík služieb k bežnému účtu zadarmo a to úplne bez podmienok, prípadne s jednou podmienkou, ktorá je ľahko splniteľná. Stačí sa len orientovať na základe farby. Ako na semafore.
Len štyria z desiatich rodičov pravidelne deťom kontrolujú účet
- 7. 10. 2020
Viac ako polovica rodičov (54 %) už založila svojim deťom bankový účet a chcú tak potomkov viesť k zodpovednému hospodáreniu s peniazmi a finančnej gramotnosti. Len štyria z desiatich z nich však pravidelne deťom kontrolujú pohyb na účte. Ukázal to orientačný prieskum UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, ktorý pre banku uskutočnila výskumná agentúra Ipsos. Zúčastnilo sa na ňom 880 respondentov.
Finančnú rezervu si vytvárajte na účte bez platobnej karty
- 18. 8. 2020 - Názory čitateľov (5)
Finančnú rezervu treba "skladovať" na konte, ku ktorému neexistuje platobná karta, radí riaditeľka pre investície a zlato v spoločnosti FinGo.sk Lucia Luptáková.
TOP banky podľa rôznych kritérií: Každá je dobrá v niečom inom
- 14. 8. 2020 - Názory čitateľov (3)
Zákazník získava lepšie podmienky vďaka silnej medzibankovej konkurencii bánk na našom trhu. Aj menšie banky sú často vyzývateľom a spúšťačom poklesov úrokových sadzieb a lepších podmienok, na ktoré celý trh reaguje. Preto by bola pre klientov veľká škoda, ak by niektoré menšie banky museli pre zásahy politikov ukončiť pôsobenie na našom trhu.
Päť tipov: Ako má vyzerať správa osobných financií počas koronavírusu
- 4. 8. 2020 - Názory čitateľov (2)
Koronavírus vytvára finančný stres. Zamestnancom hrozí výpoveď, malé firmy zanikajú. Ak patríte k tým šťastlivcom, na príjem ktorých zatiaľ korona dopad nemala, možno ste zistili, že vaše výdavky klesli, v dôsledku čoho ste mohli byť schopní splácať dlhy a dokonca aj ušetriť.
Dopad pandémie na peniaze: V čase koronavírusu výrazne vzrástol záujem Slovákov o porovnávanie finančných produktov
- 1. 6. 2020 - Názory čitateľov (1)
Mesiac apríl sa návštevnosťou a záujmom o porovnanie finančných produktov zaradil medzi najsilnejšie mesiace za posledných 10 rokov, odkedy portál Finančná Hitparáda začal na Slovensku on-line porovnávať bankové produkty. Finančné produkty porovnávalo o 200 % viac klientov, ako v rovnakom období minulého roka. Silný záujem pretrváva naďalej aj v mesiaci máj.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov