Bežný účet

Dôchodca: Namiesto seniorského účtu bežný bezplatný
- 2. 10. 2019 - Názory čitateľov (1)
Niektoré banky nemajú v ponuke špecializované účty pre seniorov, pretože majú bez poplatku alebo s nízkym poplatkom bežné účty, ktoré si môžu zriadiť aj seniori.
Most-Híd chce vyššie štátne dôchodky pre sporiteľov v druhom pilieri
- 1. 10. 2019
Sporiteľ, ktorý zarábal počas kariéry priemernú mzdu a odpracoval 42 rokov, je pri výpočte dôchodku ukrátený o približne 13 eur mesačne, teda viac ako 150 eur ročne, tvrdia poslanci za Most-Híd.
Dánsky precedens: Ešte viac ľudí zaplatí za to, že má v banke peniaze
- 25. 9. 2019 - Názory čitateľov (7)
Nízke úrokové sadzby obvykle podporujú k vyšším spotrebiteľským výdavkom. Pôžičky sú lacnejšie a sporenie už nie je tak príťažlivé. V Dánsku viedli záporné sadzby k prudkému rastu refinancovania hypoték, tiež ale k rekordným nárastom spotrebiteľských vkladov. Ani po zavedení negatívnych sadzieb nie je dané, že ľudia budú míňať viac.
Rast dopytu po kobalte môže KDR pomôcť k vyššiemu ratingu
- 10. 9. 2019 - Názory čitateľov (1)
Dopyt po kovoch, ktoré sa používajú pri výrobe batérií pre elektrické vozidlá, by sa mohol zvýšiť až šesťnásobne, ak by podiel elektromobilov na cestách do polovice roku 2020 dosiahol 8 %.
EÚ neverí USA ohľadne Boeingu
- 5. 9. 2019
Absolútna správa: Správy ohľadne Boeing naznačujú, že budúci mesiac by mohol Boeing dostať povolenie od federálneho leteckého úradu v USA na ich stroj 737 Max, ktorý bol celosvetovo uzemnený po dvoch nešťastných nehodách.
Bavorský premiér: Drobní sporitelia by nemali mať negatívne úročené vklady
- 22. 8. 2019 - Názory čitateľov (2)
Bavorský premiér Markus Söder (CSU) chce v spolkovej rade navrhnúť zákon, ktorý by súkromným bankovým inštitúciám zakázal trestať spotrebiteľa negatívnymi úroky za vklady do 100 tisíc eur. Informoval o tom server denníka Frankfurter Allgemeine Zeitung.
Slováci nespravujú podľa finančníkov svoj majetok veľmi efektívne
- 19. 8. 2019 - Názory čitateľov (10)
Slováci by si podľa finančných odborníkov mali viac všímať nástroje, v ktorých držia úspory.
Prebytok bežného účtu platobnej bilancie eurozóny v júni klesol
- 19. 8. 2019
Prebytok bežného účtu platobnej bilancie eurozóny sa v júni 2019 v porovnaní s májom znížil, keďže prebytok zahraničného obchodu, služieb aj finančné príjmy klesli.
Koniec obchodnej vojny v nedohľadne
- 6. 8. 2019
Absolútna správa: Čína upozorňuje USA na pokojné jednanie pretože si mysli, že USA svojimi vyhláseniami spôsobí veľké škody na finančných trhoch.
Grécko zaznamenalo v máji prebytok bežného účtu platobnej bilancie 301 mil. eur
- 19. 7. 2019 - Názory čitateľov (1)
Grécko zaznamenalo v máji vysoký prebytok platobnej bilancie. Hlavným dôvodom bolo zlepšenie bilancie primárnych príjmov z dôvodu nižších čistých platieb za úroky a dividendy, uviedla grécka centrálna banka.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov