Bežný účet

Najdôležitejšie správy TASR zo slovenskej ekonomiky
- 17. 4. 2021
Tlačová agentúra Slovenskej republiky prináša redakčný výber najdôležitejších správ zo slovenskej ekonomiky, vydaných v ekonomickom servise TASR v 15.
Finančná správa spustí pre klientov saldokonto daňových záväzkov a pohľadávok
- 12. 4. 2021
Finančná správa (FS) SR posilňuje elektronickú komunikáciu s klientmi a vo štvrtok (15. 4.) spustí prezeranie údajov osobného účtu, tzv.
Ako nenaletieť: Najčastejšie triky internetových podvodníkov
- 9. 3. 2021 - Názory čitateľov (1)
Internetoví útočníci počas pandémie nespia, práve naopak, nárast počtu online nákupov zneužívajú na to, aby podvodne od ľudí vylákali citlivé údaje k elektronickému bankovníctvu, či z platobných kariet, a následne sa dostali aj k peniazom klientov. Slovenská sporiteľňa pripravila prehľad aktuálne najčastejších podvodov, ktoré sa na Slovensku dejú, spolu s užitočnými radami, ako nenaletieť podvodníkom.
Rast úverov firmám v eurozóne sa v januári spomalil
- 25. 2. 2021
Rast firemných úverov v eurozóne sa minulý mesiac spomalil, ale stále si udržuje vysoké tempo, aj keď blok opäť zápasí s poklesom ekonomiky a banky sprísnili prístup k úverom.
Prieskum: Spotrebitelia od digitálneho bankovníctva očakávajú väčšiu transparentnosť a lepšiu kontrolu nad svojimi výdavkami
- 1. 2. 2021 - Názory čitateľov (2)
Mastercard má nové riešenie pre digitálne bankovníctvo, zákazníci získajú detailnejšie informácie o uskutočnených transakciách. Výpis platieb bude doplnený napríklad o názov a logo obchodu či miesto nákupu.
Prieskum: Pre Slovákov je pri výbere banky najdôležitejšia výška mesačného poplatku za bežný účet
- 21. 1. 2021 - Názory čitateľov (12)
Za najkľúčovejší faktor pri rozhodovaní, ktorú banku si vyberú, ju považujú takmer tri štvrtiny z nich (73 %). Respondenti na svojej banke najviac oceňujú najmä to, že nemá žiadne alebo má len nízke poplatky za vedenie účtu (31 %). Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus, ktorý zrealizovala pre mBank.
Finančná dospelosť: Niektorí ľudia zostanú deťmi do smrti, hoci by to dokázali zmeniť
- 18. 12. 2020 - Názory čitateľov (16)
Opýtajte sa 10 ľudí na definíciu "finančnej dospelosti" a dostanete 10 rôznych odpovedí. Možno je to prvá práca na plný úväzok, kúpa nehnuteľnosti alebo podanie prvého daňového priznania. Sú to konkrétne momenty, ktoré signalizujú zrelosť a nezávislosť.
Fitch potvrdila Malte úverový rating A+ so stabilným výhľadom
- 7. 12. 2020
Agentúra Fitch Ratings v piatok (4. 12.) potvrdila Malte úverový rating v cudzej mene na úrovni A+ so stabilným výhľadom. V odôvodnení uviedla, že Malta má vysokú úroveň príjmu na obyvateľa, pozíciu veľkého externého veriteľa a je členom eurozóny.
Rast peňažnej zásoby v eurozóne sa v októbri zrýchlil
- 26. 11. 2020
Rast peňažnej zásoby v eurozóne sa minulý mesiac zrýchlil, zatiaľ čo úvery súkromnému sektoru rástli stabilným tempom.
Nakupujeme zbytočnosti, takmer polovica následne putuje do odpadu
- 25. 11. 2020 - Názory čitateľov (1)
Priemerný Slovák minie na zbytočnosti približne 65 eur mesačne. Podľa najnovších údajov Európskeho štatistického úradu Eurostat vlani minuli Slováci desiatky eur „navyše“ na rôzne nepotrebné elektronické vychytávky, oblečenie či kozmetiku. Až 40 % z toho, čo nakúpime, vyhodíme.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov