Bežný účet

Inflácia sa bude zrýchľovať ďalej, zlom príde zrejme v apríli
Mesačná inflácia za december 2021 vzrástla na 5,8 %, najviac ju ťahali rastúce ceny potravín, stavebných materiálov a najnovšie aj zdražujúce sa noviny.
MMF varuje rozvojové krajiny pred „ekonomickými turbulenciami“
TASR - 10. 1. 2022
Rozvíjajúce sa ekonomiky sa musia pripraviť na zvýšenie úrokových sadzieb v USA. Upozornil na to v pondelok Medzinárodný menový fond (MMF).
FS spúšťa od januára obojsmernú elektronickú komunikáciu za všetky druhy daní
TASR - 21. 12. 2021
Finančná správa (FS) SR spúšťa od 1. januára budúceho roka obojsmernú elektronickú komunikáciu za všetky druhy daní.
Finančná správa: Duálne doručovanie dokumentov sa končí
TASR - 10. 12. 2021 - Názory čitateľov (1)
Finančná správa upozorňuje daňovníkov, že 12. decembra ukončí duálne doručovanie elektronických úradných dokumentov (EÚD) za spotrebné dane. Po tomto dátume ich bude doručovať len do elektronickej schránky na Ústrednom portáli verejnej správy (ÚPVS). Doručovanie na Portál finančnej správy (PFS) končí.
České banky sťahujú miliardy do ČNB po zvýšení jej úrokov
Komerčné banky v Česku presúvajú vo veľkom peniaze do Českej národnej banky (ČNB). Dôvodom masívneho prílevu sú stávky na trvalý rast úrokových sadzieb centrálnej banky.
SBA: Okamžité platby majú potenciál nahradiť hotovosť
TASR - 17. 11. 2021 - Názory čitateľov (3)
Okamžité platby majú potenciál nahradiť hotovosť. V ich prípade sú peniaze k dispozícii na účte príjemcu do niekoľkých sekúnd, službu je možné realizovať kedykoľvek a kdekoľvek. Informovala o tom Slovenská banková asociácia (SBA).
Tri príčiny poklesu kúpnej sily
- 16. 11. 2021
Hlavný ekonóm francúzskej investičnej banky Natixis Patrick Artus upozorňuje na tri rozdielne problémy, ktoré stoja za poklesom kúpnej sily obyvateľstva. Každý z nich má svoje špecifické riešenie a príčiny.
Guvernér maďarskej centrálnej banky varuje pred rizikami dvojitého deficitu
TASR - 16. 11. 2021
Maďarská ekonomika sa v tomto roku rýchlo zotavuje zo šoku spôsobeného pandémiou nového koronavírusu, súčasťou však je návrat dvojitého deficitu.
Najhoršie investície: Kde sa skrývajú vaši peňazožrúti a ako sa ich zbavíte
- 15. 11. 2021
Aj vy sa vyhovárate, že si nemôžete sporiť a investovať, lebo na to skrátka nemáte? A to aj napriek tomu, že minimálna výška príspevku je 10 eur mesačne?
Grant Thornton: Overovanie účtov, nová povinnosť voči finančnej správe, je zbytočná záťaž pre firmy 
- 11. 11. 2021
V stredu 27.10. 2021 parlament schválil novelu daňového poriadku (zákon č. 563/2009), následne bol 8.11. zákon podpísaný prezidentkou SR, zatiaľ však nevyšiel v Zbierke zákonov SR. Napriek tomu novela firmám ukladá novú povinnosť oznámiť už do 30.11. bankové účty používané na podnikanie. 
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov