Bežný účet

Eurozóna zaznamenala v januári prebytok bežného účtu
TASR - 22. 3. 2018
Eurozóna zaznamenala v januári 2018 prebytok bežného účtu, zatiaľ čo vlani v rovnakom období vykázala deficit.
FED zvýšil sadzby
Forexpro.sk - 21. 3. 2018
V Európe bola zverejnená obchodná bilancia Španielska, ktorá zaznamenala prehĺbenie deficitu za január o 3,94 miliardy eur.
Dr. Skaza: Blockchain nemá v oblasti financií potenciál zmeniť zabehnuté
- 6. 3. 2018
Blockchain je jednou z najviac preceňovaných technológií vôbec, hovorí ekonóm Nouriel Roubini, známy ako "Dr Doom" pre svoje pesimistické ekonomické vyhliadky.
Prebytok bežného účtu platobnej bilancie eurozóny v decembri klesol
TASR - 19. 2. 2018
Prebytok bežného účtu platobnej bilancie eurozóny v poslednom mesiaci minulého roka klesol. Vyplýva to z údajov Európskej centrálnej banky (ECB).
Ak chcete byť bohatí, musíte rozmýšľať fraktálne
- 15. 2. 2018 - Názory čitateľov (11)
Fraktál je geometrický objekt, ktorý zobrazuje symetriu v rôznych mierkach. Ak by sme fraktál vizuálne zväčšili, uvidíme vzor, ​​ktorý je podobný tomu pôvodnému, väčšiemu objektu. Táto vlastnosť sa tiež nazýva sebepodobnosť. Fraktály sa nachádzajú takmer všade v prírode. Ale ako na nich môžeme zbohatnúť?
Nezrovnalosti na osobnom účte v 2. pilieri je možné si overiť
TASR - 8. 2. 2018
Občania, ktorí nájdu nezrovnalosti vo výpisoch, ktoré im v súčasnosti posielajú dôchodkové správcovské spoločnosti spolu s informáciou o nasporených prostriedkoch, majú možnosť overiť si priamo v Sociálnej poisťovni dôvod nepostupovania príspevkov poisťovne na ich osobný účet.
Schodok bežného účtu platobnej bilancie Francúzska sa vo 4. kvartáli prehĺbil
TASR - 7. 2. 2018
Bežný účet platobnej bilancie Francúzska pokračoval v deficite aj v poslednom štvrťroku minulého roka, pričom schodok sa ešte prehĺbil.
Lepší život: Mali by sme uprednostňovať vyšší zárobok, alebo vyššie úspory?
- 25. 1. 2018 - Názory čitateľov (3)
Odpoveď závisí od toho, koho sa pýtate. Vo všeobecnosti sú ženy viac zamerané na zvyšovanie svojich úspor, zatiaľ čo muži sú viac zameraní na zvýšenie svojho príjmu. Vyplýva to zo štúdie LendingTree.
Prebytok bežného účtu platobnej bilancie eurozóny sa v novembri zvýšil
TASR - 19. 1. 2018
Prebytok bežného účtu platobnej bilancie eurozóny sa v novembri zvýšil po dvoch mesiacoch poklesu. Ukázali to najnovšie údaje Európskej centrálnej banky (ECB).
Viac peňazí v roku 2018: Týchto 10 vecí môžete urobiť už v januári
- 13. 1. 2018 - Názory čitateľov (3)
Január je ideálny mesiac kedy si zostaviť osobné finančné predsavzatia pre rok 2018. Aby ste dostali svoje peniaze pod lepšiu kontrolu, tu je 10 rád od analytika Mariána Búlika z OVB Allfinanz Slovensko.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov