Benzín

Cena ropy Brent prvýkrát v tomto roku prekonala 75 USD za barel
- 12:01
Cena ropy Brent vzrástla nad 75 USD za barel (159 litrov), prvýkrát v tomto roku. Dôvodom je sprísnenie sankcií voči Iránu zo strany USA, ktoré oznámili, že od mája končia s poskytovaním výnimiek na dovoz iránskej ropy.
Správnou technikou jazdy sa dá ušetriť nemálo paliva
Cenu paliva šofér ovplyvniť nevie, jeho spotrebu ale áno. A to dosť zásadne. Najmä v súčasnosti je to dosť aktuálne, keďže ceny pohonných látok postupne stúpajú.
Akciový trh v USA klesol, na energetický sektor zatlačili nižšie ceny ropy
- 09:46
Tri hlavné burzové indexy klesli zhodne o 0,2 %. Index S&P 500 uzatvoril na hodnote 2 927,25 bodu, Dow Jones na 26 597,05 bodu a Nasdaq na 8 102,01 bodu.
Ľahká americká ropa zlacnela, keďže zásoby ropy v USA stúpli
- 09:01
Svetové komoditné trhy - ropa, zlato
Ceny ropy sa vo štvrtok ráno veľmi nezmenili
- 08:16
Ceny ropy sa vo štvrtok ráno veľmi nezmenili. Vývoj na trhu ovplyvnila rekordná produkcia a nárast zásob ropy v USA na jednej strane, a zároveň sprísnenie sankcií USA proti Iránu a obmedzenie ťažby členov Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) na strane druhej.
Súboj ropných spoločností
- včera o 20:00
Vedúci index v Japonsku, ktorý predpovedá chod ekonomiky vzrástol za február prvýkrát za 9 mesiacov.
Bielorusko pozastavilo vývoz ľahkých ropných produktov
- včera o 13:46
Bielorusko pozastavilo vývoz ľahkých ropných produktov na Ukrajinu, do Poľska a pobaltských štátov. Informovala o tom v utorok (23.
Postupy pri nakladaní s núdzovými zásobami ropy sa upravia
- včera o 12:01
Postupy pri nakladaní s núdzovými zásobami ropy sa upravia. Vyplýva to z návrhu novely zákona o núdzových zásobách ropy a ropných výrobkov a o riešení stavu ropnej núdze, ktorú v stredu schválil vládny kabinet.
Americké akcie na nových rekordoch
- 23. 4. 2019
Po vyhlásení Spojených štátov ohľadom dovozu iránskej ropy cena Brentu vzrástla až na 74,70 USD, čo je najvyššia cena od novembra 2018.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov