Svetová osobná preprava klesne tento rok o 66 %
- 20:01
Medzinárodné združenie pre leteckú dopravu (IATA) zhoršilo prognózu vývoja osobnej leteckej dopravy v tomto roku, napriek miernemu zlepšeniu situácie v letných mesiacoch.
Ceny ropy prudko klesli, cena Brentu skĺzla pod hranicu 41 USD za barel
- 18:01
Ceny ropy zaznamenali v utorok pokles zhruba o 4 %, pričom cena Brentu skĺzla pod hranicu 41 USD a cena WTI pod hranicu 39 USD za barel (159 litrov).
Rast cien domov v USA sa v júli zrýchlil
- 16:46
Ceny domov v USA pokračovali v júli v raste, pričom tempo rastu sa ešte zrýchlilo. Poukázal na to vývoj indexu cien domov S&P CoreLogic Case-Shiller pre 20 metropolitných oblastí zverejnený v utorok.
Finančnú výpomoc štátu chce mesto Trnava použiť na MHD
Mesto Trnava chce využiť finančnú výpomoc štátu pre výpadok z podielových daní na refundáciu výdavkov v súvislosti s poskytovaním služieb mestskej hromadnej dopravy (MHD).
Deficit USA v obchode s tovarom v auguste vzrástol
- 16:16
Deficit Spojených štátov v obchode s tovarom sa v auguste zvýšil takmer na 83 miliárd USD, keď tempo rastu dovozu prekonalo rast vývozu.
Zotavovanie eurozóny z tzv. koronakrízy sa vo 4. štvrťroku spomalí
- 16:01
Zotavovanie eurozóny z krízy, ktorú spôsobila pandémia nového koronavírusu, sa podľa renomovaných výskumných ústavov z Nemecka, Švajčiarska a Talianska vo 4.
Spotrebiteľské ceny v Nemecku v septembri klesli
- 15:31
Spotrebiteľské ceny v Nemecku v septembri medziročne klesli. Dôvodom však bolo najmä zníženie dane z pridanej hodnoty (DPH).
Britské banky schválili v auguste vyše 84.000 hypoték, najviac za 13 rokov
- 15:16
Britské banky schválili minulý mesiac viac než 84.000 hypotekárnych úverov, najviac takmer za 13 rokov.
Nezamestnanosť v Maďarsku koncom augusta klesla, prvýkrát v tomto roku
- 14:46
Nezamestnanosť v Maďarsku zaznamenala ku koncu augusta pokles, prvýkrát v tomto roku. Uviedol to v utorok maďarský štatistický úrad.
Odbory sú proti plánom znižovania nákladov v Renaulte
Štyri francúzske odborové zväzy, ktoré zastupujú zamestnancov automobilky Renault, sú proti jej plánom znižovania nákladov.
Strana 1 z 10Staršie