I. Brocková s prezidentkou Slovensko-rakúskej obchodnej komory...
- 18:01
Vyjadrenie: I. Brocková s prezidentkou Slovensko-rakúskej obchodnej komory: Rakúsko nie je len naším susedom, ale aj strategickým hospodárskym partnerom Bratislava 6.
Svetové ceny potravín v apríli vzrástli
- 17:16
Svetové ceny potravín v apríli vzrástli, už 11. mesiac po sebe, a dosiahli najvyššiu úroveň od mája 2014.
Česká národná banka kľúčové úrokové sadzby nezmenila
- 16:31
Česká národná banka (ČNB) podľa očakávania na svojom májovom zasadnutí kľúčové úrokové sadzby nezmenila po tom, ako sa inflácia v marci mierne zvýšila na 2,3 % z takmer 16-mesačného minima 2,1 % vo februári.
Obavy SPPK zo zlyhania J. Mičovského nie sú absolútne na mieste
- 16:16
Obavy z toho, že pri plnení ďalších úloh šéf Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský (OĽANO) opäť zlyhá, "nie sú absolútne na mieste".
ÚMS očakáva návrhy riešenia záväzku vlády v oblasti dane z nehnuteľností
- 16:01
V rámci ohlásenej daňovej a odvodovej reformy očakáva Únia miest Slovenska (ÚMS), že dokument dodrží priority programového vyhlásenia vlády, bude stabilizovať dlh v pomere k vývoju HDP a smerovať bude k vyrovnanému hospodáreniu štátu.
MPRV SR: Spoločne o budúcnosti ošípaných na Slovensku
- 16:01
Sektor ošípaných je v ohrození. Nákaza afrického moru ošípaných (AMO) má výrazne negatívny dopad na toto dôležité odvetvie živočíšnej výroby.
Produktivita práce v USA v 1. kvartáli vzrástla
- 16:01
Produktivita práce v USA v 1. kvartáli 2021 "ožila" a stúpla, čo stlačilo rast mzdových nákladov. Ale tieto údaje stále výrazne skresľuje pandémia ochorenia COVID-19.
Počet nových žiadostí o podporu v USA opäť klesol
- 15:31
Počet prvých žiadostí o podporu v nezamestnanosti v USA minulý týždeň opäť klesol, už štvrtýkrát po sebe a viac, ako ekonómovia odhadovali.
Stavebná legislatíva vstupuje do pripomienkového konania
- 15:01
Návrh zákona o územnom plánovaní a návrh zákona o výstavbe vstupujú do medzirezortného pripomienkového konania (MPK).
Počet zahraničných turistov v Španielsku v marci opäť klesol
- 14:46
Počet zahraničných turistov v Španielsku v marci opäť klesol, už 13. mesiac po sebe. Dôvodom bolo pokračovanie blokád a cestovných obmedzení na zastavenie šírenia nového koronavírusu.
Strana 1 z 10Staršie