Ekonomická nostalgia: Lepšie už bolo, budúcnosť je bezútešná
- 00:41
Desať rokov po finančnej kríze výskumníci Pew požiadali ľudí v 27 krajinách, ktoré zastupujú dve tretiny svetového HDP, aby sa vyjadrili o tom, ako vidia budúcnosť svojej domácej ekonomiky. Výsledky sú zúfalé.
Stovka víťazí: Proti možnej kríze sa bránime úsporou pod matracom
- 00:30
Vo svete kryptomien a mobilných platieb sa hotovosť stala populárnejšou než kedykoľvek predtým. Môže za to aj stodolárová bankovka.
Americká výška nezamestnanosti zaznamenáva ďalší pokles
Forexpro.sk - včera o 20:05
Aj napriek tomu, že ázijské trhy dnes boli otvorené, nezverejnili žiadne dôležitejšie makroekonomické údaje.
BCPB - Oznam
SITA - včera o 19:46
BRATISLAVA 20. septembra (SITA) -Upozornenie pre emitentov:Burza cenných papierov v Bratislave, a.s. (BCPB) upozorňuje emitentov cenných papierov umiestnených na trhoch BCPB na blížiaci sa termín (30.9.2018) pre splnenie zákonnej informačnej povinnosti emitentov za prvý polrok 2018.
Praha posilnila, trhy v Budapešti a vo Varšave klesli
SITA - včera o 18:01
Český index PX si pripísal 0,48 % a uzavrel na úrovni 1 103,64 bodu, maďarský BUX si pohoršil o 0,69 % na 36 134,33 bodu a poľský WIG20 oslabil o 0,02 % na 2 258,63 bodu.
Výdavky a príjmy domácností v TSK vzrástli vlani najviac na Slovensku
TASR - včera o 17:31
Domácnostiam v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) stúpli v minulom roku príjmy o štyri percentá, výdavky o tri percentá.
Wall Street prelamuje rekordy
TASR - včera o 17:01 - Názory čitateľov (2)
Wall Street prelamuje rekordy. Dôvodom je zníženie obáv z obchodnej vojny. Kľúčový Dow Jones Industrial Average po otvorení prekonal svoje doterajšie maximum z januára 26.616,71 bodu.
Nálada spotrebiteľov v eurozóne sa v septembri výrazne zhoršila
TASR - včera o 17:01 - Názory čitateľov (1)
Nálada spotrebiteľov v eurozóne v septembri prudko klesla a bola najhoršia za 15 mesiacov. Index spotrebiteľskej dôvery pre eurozónu padol v septembri na -2,9 bodu z -1,9 bodu v auguste, uviedla Európska komisia (EK) vo svojom prvom odhade.
Lloyds Banking Group založí tretiu dcérsku spoločnosť v EÚ v Luxembursku
TASR - včera o 16:31
Britská banková skupina Lloyds Banking Group sa chystá založiť tretiu dcérsku spoločnosť v Európskej únii (EÚ), a to v Luxembursku, aby mohla poskytovať služby dlhoročným zákazníkom svojej poisťovacej divízie aj po brexite.
Rok po nadobudnutí platnosti CETA môžu byť európski exportéri spokojní
TASR - včera o 16:16 - Názory čitateľov (1)
Európska komisia (EK) pripomenula, že v piatok 21. septembra uplynie prvé výročie od nadobudnutia provizórnej platnosti Komplexnej hospodárskej a obchodnej dohody medzi EÚ a Kanadou (CETA).
Strana 1 z 10Staršie