Čo prináša novela exekučného poriadku: Ako si požičať peniaze bez rizika
- 00:19
Zmeny v licencovaní nebankových subjektov, sprísnenie podmienok požičiavania peňazí od bánk a tiež nový Exekučný poriadok, platný od apríla tohto roku. Ako si dnes požičať peniaze bez vysokého rizika?
Európsky automobilový priemysel sa po brexite obáva zdražovania
TASR - včera o 13:31
Európsky automobilový priemysel sa po vystúpení Británie z Európskej únie (EÚ) obáva nárastu nákladov.
Skrachovala First NBC, ide o najväčší pokrízový bankový krach v USA
TASR - včera o 10:16 - Názory čitateľov (1)
V uplynulom týždni americké regulačné úrady uzavreli finančný inštitút First NBC Bank. Ide o štvrtý krach federálne poistenej banky v tomto roku a vôbec najväčší bankový krach v USA od finančnej krízy.
Nedeľná chvíľka teórie: Chudoba vám zmení mozog, veci vidíte čiernobielo
- včera o 00:26 - Názory čitateľov (3)
Chudoba vytvára prekážky v rozvoji pocitu kontroly nad vlastným životom. S využitím pochopenia fungovania ľudského mozgu sa dajú dosiahnuť trvalé zmeny, vymaniť sa z chudoby. Potrebujete ale odbornú pomoc.
Erste Group po kúpe investičnej divízie Citibank bude prepúšťať
TASR - 29. 4. 2017
Rakúska banková Erste Group bude vo svojej maďarskej dcére prepúšťať. Erste Group kúpila v Maďarsku od Citibank investičnú divíziu KAG a začlení ju do svojej štruktúry, čím vznikne prebytok zamestnancov.
ÖAMTC kritizuje, že dividenda Asfinagu nejde na diaľnice, ale do rozpočtu
Rakúsky autoklub ÖAMTC a organizácia Team Stronach kritizujú, že dividenda prevádzkovateľa diaľnic Asfinag vo výške 100 miliónov eur skončí vo všeobecnom spolkovom rozpočte namiesto toho, aby sa použila na účelovú investíciu do dopravy.
V prvých troch mesiacoch boli vyhlásené súťaže na práce za 807 mil. eur
TASR - 29. 4. 2017
Od januára do marca tohto roka vyhlásili investori na Slovensku 601 verejných obstarávaní na stavebné práce za 807 miliónov eur.
Obyvatelia Venezuely zvádzajú každý deň boj o prežitie
Hlavné mesto Venezuely Caracas tento mesiac zasiahli masové protivládne demonštrácie. Ale životné podmienky jeho obyvateľov sa nezlepšili, naopak po takmer mesiaci protestov sú ešte horšie a neistejšie ako v minulosti.
Les Échos: Sankcie Západu urobili z Ruska poľnohospodársku superveľmoc
- 29. 4. 2017 - Názory čitateľov (23)
Potravinové embargo, zavedené Moskvou ako odpoveď na západné sankcie v roku 2014, sa priaznivo odrazilo na ruskom poľnohospodárstve, píše Les Échos. Počas niekoľkých rokov dokázalo Rusko zvýšiť úrodu a dostať sa na popredné miesto vo vývoze radu obilnín, uvádza francúzsky denník.
Euro alebo zlatý štandard?
- 29. 4. 2017 - Názory čitateľov (5)
Ak si niekto stále myslí, že euro je dobrý nápad, nemal by mať mnoho dôvodov proti zavedeniu zlatého štandardu. Namiesto toho, aby mali svoj menový blok Európa, Spojené štáty, Čína, Japonsko a ďalšie krajiny, môžeme zaviesť jeden svetový štandard.
Strana 1 z 10Staršie