Názory čitateľov


Názory k článku:
Šetrite ako pesimista, investujte ako optimista

14. 9. 2020   anonym
Ak bude otrok v kolonii EU, setrit ako pesimista, optimizmus ho prejde okamzite po investovani.
14. 9. 2020   X20
Asi si nežil za komunistov, keď si pripadáš ako otrok. Zájdi si do Severnej Kórei a potom básni o otroctve. Alebo to bude len obyčajná neschopnosť?
14. 9. 2020   anonym
X20 nedroguj za komunistov si dostal v bake 4 percenta v cistom rocne tak nedristaj inflacia de facto nulova..
14. 9. 2020   Dig
Ha ha ale ti tvoji komunisti mali aj prepočet meny a to už nebolo take veselé.
14. 9. 2020   anonym
Dig daj si obklad a nedristaj ..
14. 9. 2020   apoliticky
Dig...komunisti mali peniaze kryte zlatom !...a tie zapadne meny boli nadhodnotene !...Ukazkovo sa to prejavilo pri vstupe do EU a ukazkovo sa to prejavuje teraz !!!...ze ceny v eurach su ako kedysi v korunach !! ...takze s kapitalizmom to nie je take ,,vesele,,...
17. 9. 2020   anonym
To hej.
.
Skúsim tak po komunisticky:
- Dakedy si mal príjem 1000Kčs a mlieko stálo 2 koruny.
- Dnes máš príjem 1000€ a mlieko stojí 0,5€
Ten rozdiel určite spôsobilo zlato.
15. 9. 2020   kamas12
dovolím si len tíško pripomenúť na skrytú infláciu v režime, o ktorej nikto nemal gule verejne písať a ani nesmel. Tabu, dogma.
fĺaša ozaj dobrého alkoholu vybavila veci aj nemožné ;) > to bolo PLATIDLO!
Ináč tie komunistické papierky stáli za houbes.
Do Maďarska sme tlačili forinty v ponožkách aby nám ich colníci nezobrali, Marky v DDR detto. A hneď po prevrate v rakúsku? škoda reči, mali sme hajzlák v peňaženkách.
Barter Barter to je komunisticka hlinená ekonomika a systém. Darmo dostanem 4% úrokov z nekovertibilnej meny čo platí len na území toho jedného štátu.
ale vedeli sme fungovať aj vtedy, tvrdý alkohol ani zlato sa nekazí
amen
bite ma
15. 9. 2020   kamas12
ešte krátka definícia.:
skrytá inflácia je keď ceny tovarov v nominále nestúpajú
ale sú nahrádzané tovarom z nižšou kvalitou
14. 9. 2020   apoliticky
X20...a ty si bol v Severnej Korei...ze si taky mudry ?! ...jaaaaj ty si cital clanky dennika N a pozeral TV Narkozu...uz chapem...
14. 9. 2020   @@@
oki...ale je potrebne napisať aj b
.....neexistuje žiadna bezodna studnica penazi kde na tom zbohatnu všetci ...toto všetko je utopia ktora sa pretlača mediami ....za všetkym niečo stooji aj ked vo vela pripadov za niečim stoji inflacia ale centralne banky ktore zasahuju do systemu tak ako teraz len aby udržali aktiva na vysokych hodnotach a nafukovali tak akciovy trh čomu mnohi uverili ale treba sa držať reality čoo mnohi dnes odmietaju lebo si myslia že ECB ale FED ak bude chcieť tak nakoniec nakupi všetky zlyhane akcie alebo ine aktiva .....ano aj to FED a ECB by to mohli urobiť ale opať ludia si neuvedomuju že nakoniec ich realita dobehne a na konci to bude ako v nejakej loterii par štastlivcov čo vyhrali a ktory budu prezentovať niečo ako super spôsob na zarovenie si a ten zvyšok čo stratili na tom ale tito sa už do medii nedostavaju tak ako bill gates ale čo tie tisicky čo v tom čase ako bill robili to iste ale nevyšlo im to o tych media nepišu a na takych ako bill alebo dalši su ich tisicky....tisicky bezvyznamnych ludi pre media ...tisiciky až miliony ludi ktory pridu o vyznamnu čast svojich penazi aby na opačnej strane bola hrstka ktora na tom obrovsky profituju na ich ukor
14. 9. 2020   fero z BA
pre bežného ficovoliča je to niečo nepredstaviteľné, vidno to aj teraz, kedy jedna "chrípka" a zníženie ekonomickej aktivity privádza množstvo ľudí a firiem do neriešiteľnej situácie. Žiadnu pomoc by som neposkytoval, inak sa ľudia nenaučia konať zodpovedne
14. 9. 2020   vlado
"úžasné"
14. 9. 2020   vlado
chrípka určite nie, skôr bezprecedentné obmedzenie ekon. aktivít štátom..
14. 9. 2020   anonym
ferko matelko navstiv psychyiatriu v rakusku..
14. 9. 2020   Dig
Musim súhlasiť. Dokonca ma šokovalo, akých podnikateľov my tu máme, keď sa 1, 2, 3 mesiace nedarí už naťahujú ruku, aby ich štát podporil a sami nemajú žiadny plán, najväčším šokom ale pre mňa bolo, že niekto si na drzovku podniká na úver a o problémoch v ekonomike ani neuvažuje.Toto je asi novodobý model ako búchať prachy.
18. 9. 2020   hoax
firmy by mali vediet pracovat s dlhom .. dlh ti pridá kapitál a ak vies s kapitalom pracovat a dokazes vytvorit vyssie zhodnotenie ako ako ťa stojí ten dlh .. mas z toho prospech.. (preto by mali firmy mat aj zdravý dlh) je to v principe ako s hypotekou pre fyzicku osobu ..
18. 9. 2020   hoax
druhá vec je že tý podnikatelia .. ten štát platia celé roky .. a ak boli zavretý pretože covid ..a príkaz išiel zo štátu tak sú v práve ..
14. 9. 2020   Michal
Dobrý článok! (Mohlo by byť aj viac takých)
1/1