Názory čitateľov


Názory k článku:
Milióny Európanov sa rútia do dlhovej pasce, varuje Bloomberg

24. 8. 2020   Hollow Point
Súhrnný dlh USA prekročil 24 000 000 000 000,- USD.
Je to okolo 130% HDP.
Od II. svetovej vojny do rozpadu ZSSR bol bezmála nulový - za Obamu narastal o tisíc miliárd ročne.
Za Trumpa ho už jednoducho zakázali zverejňovať.
Čo neznamená, že miliardár Bloomberg nemá pravdu.
A iste aj spáva pokojne, lebo ozbrojené zložky USA už majú hlavne svojej výzbroje najnovšie otočené dovnútra krajiny.
Preto môže spokojne spávať aj Taliban aj Kim-Čong-Un.
Teda ak sa znova neprežral a nemá hnačku, obstipáciu, alebo inú kómu ;)
10. 8. 2020   anonym
Miliony europanov, sa staraju o miliony pristahovalcov, co sice jedia, ale nepracuju.
Dlhova pasca, je dosledok prikryvania sa prilis hrubou a drahou perinou.
V koloniach EU, ako RBM, alebo Slovakistan, mame najma na uver byvanie a rozmohol sa tu vlastne taky nesvar, ze vatsina ludskych zdrojov, sa uz davno stala na miesto nizssej strednej triedy, vyssou strednou chudobou, energetickou chudobou, hypotekarnymi otrokmi, pracujucou chudobou, alebo skratka chudobou zadlzenou.
Zadlzeny su aj ludske zdroje, co nemaju ziaden dlh, alebo hypoteku, pretoze musia neustale platit nieco, co nechcu, ale musia, aby system fungoval a su neustale presviedcany, ze ich praca z nizkou pridanou hodnotou, je to najlepsie, alebo jedine mozne, co ich nakrmi a preziju.
V skutocnosti ale prezitie, znamena monozit sa a to sa v skutocnosti nedeje, takze dozivame, vymierame a mozno aj skapiname, bez ohladu na vysku dlhu, alebo nizkej mzdy. Aj nizke mzdy a vysoke dane, su vlastne dlh, pretoze peniaze ktore nezarobili ludske zdroje pocas svojho aktivneho zivota, budu chybat v systeme vyplacania pasivneho prijmu.
Takze o nasu dlhovu pascu a pripadny statny bankrot, sa uspesne pokusa aj stat, obcania a ich majetok, ci uz zatazeny dlhom, alebo uz "vlastneny" je vlastne zastavou a istinou, ze dlh bude splateny, aj keby mali z ludskych zdrojov, vyrabat mydlo.
10. 8. 2020   Dig
som rad ze k menovanym nepatrim ale odserem si to rovnako asi.
13. 8. 2020   eXtrem
anonym presne ako pises. Ja sa riadim heslom prikrivaj sa perinou na aku mas. Nic viac. Cas vyplnujem zmysluplne. Nevytvaram si nadmerne a hlupe vydavky. Nehram sa na bohaca ako pises co sa vacsina hra. Nekonzumujem. Kupujem iba veci co nutne potrebujem k praci a podnikaniu. Setrim a hlavne pouzivam zdravy rozum a vsetko si do bodky preratam. Aby som zbytocne nevyhadzoval peniaze. Zijem ako pred 100 rokmi. A je mi fajn. Kazdy den v prirode.
10. 8. 2020   P.F.D.
Jsem přesvědčen, na základě historických zkušeností s "řešením" v obdobných záležitostech, týkajících se problému státu, že dojde vždy nakonec k situaci, že si budou muset zmínění postižení pomoci sami. Stát totiž dává vždy od podobných věcí ruce pryč, protože se rozhoduje způsobem rozdíl výdaje a zisku. Z tohoto řešení vždy kouká jen výdaj. A v případě, že se dotyčný dostává do potíží, to státu vlastně vyhovuje, protože může prodat jeho pracovní sílu panu podnikateli laciněji. Podnikatel samozřejmě rád sáhne po nedostatkových pracovnících, a vezme zavděk tím, že takový zaměstnanec nedržkuje, nekritizuje, nevšímá si zlodějin managementu, ale pěkně potichu pracuje, nechá si vše líbit, a postačuje mu právě tolik, aby se do bahna nepropadal ještě více.
Zmíněný Bloomberk je právě tím, kdo takovou praxi prosazuje, je to nástroj nadnárodních monopolů. Zásadní problém dluhové pasti proto pocítí právě ti, kteří podporují systém, nakupují v časech zlých, čímž si přivodili splátky, podporují systém ve volbách a volí tam ty kteří rozkrádají společně vytvořené hodnoty a nechávají se platit zcela zřejmě nad poměry svého podílu na úspěchu. A protože tento systém, kdy veřejné ztráty jsou současně i soukromým ziskem, nebude bez zásahu voličů vystřídán, protože lidé vlastně nevědí, koho za ty zloděje, bude se tento systém propadat čím dále více do svých bažin. Ano, společensko-ekonomi cký systém, zvaný kapitalismus, je nereformovatelný. To věděl i Zbigniev Brzezinski. Stejně tak to věděl i Marx. Jen si tuto okolnost musíme tak trochu připustit.
10. 8. 2020   M.V.
Európania by sa mali zaoberať vlastnými vážnymi problémami a nie hlúposťami typu džender, Mee Too a ktovie čo príde na budúci rok. Skôr alebo neskôr budú stáť pred otázkou čo s neriadenou svetovou populáciou, ktorá má veľmi jednoduché alebo žiadne odpovede na veľmi zložité otázky. Obvykle čím je práca menšia, tým sú obvykle nároky vyššie a tým viac sa kričí o ľudských právach, len nikto nevie kde sú na ne zdroje.
10. 8. 2020   Tom
Presne tak...
10. 8. 2020   Kristie HK anchor
Ako dať ľuďom lásku, tak aby planéta dokázala ešte uživiť tie miliardy ľudí navyše?
No odpoveďou je LGBT a gender ideológia.
Príroda sa tak bráni proti drancovaniu jej zdrojov a homosexualita je prirodzená odpoveď prírody na otázky dnešnej doby, tak aby ľudia mohli zostať šťastní a zamilovaní.
To je to najprirodzenejšie čo mohla príroda vytvoriť adoptovať siroty homosexuálmi ktorí ich budú mať radšej než svoje vlastné deti v harmonickej rodine.
No tak- nebráň sa! Nebráň sa prírode!!!
10. 8. 2020   Dig
Znie to od teba ako vysmech, ale rozhodne si myslim, ze radsej nech si dieta adoptuje LGBTI par ako by malo dostavat mizernu statnu starostlivost. KOTLEBY mate zatmenie rozumu.
1/1