Názory čitateľov


Názory k článku:
Štvrťstoročie Slovenskej republiky: Príjmy za 25 rokov existencie Slovenska vzrástli viac než 5-násobne, bohatší ale nie sme

10. 1. 2018   Takvamtreba
Ale dnes tiež nikto ten byt ani pozemok zadarmo nedáva, alebo nechce dať. Ani lacnejšie ani lacno.
Takí sme všetci sociálni, že chceme všetci zarobiť na tych bytoch a pozemkoch. Nie banky ale my sami všetci sme CHAMTIVE SVINE, MY SME TO MY!!! SLOVACI
9. 1. 2018   norbert
Ak platy vzraslti 5 nasobne a ceny 3 nasobne, tak nie sme bohatsi? Naco takyto nadpis zbytocne zavadza a vytaca zbytocne ten typ ludi, ktori su uz aj tak chronicki frflosi, a ktorym takyto nadpis iba prilieva olej do ohna. "Komu tim prospejete?"
10. 1. 2018   Otto
.... byvanie alebo nakladny nan dnes predstavuju vyraznu položku ktora vyrazne znižuje celkovu životnu uroven človeka ....lebo je rozdiel ak zaplatim z platu napriklad len 20% na bavanie a ked mam platiť vyše 50% potom mi na miňanie toho čo popisali ostane ovela menej tym padom cely ten vysledok že realne mzdy narastli o 73% potom tak skvelo nevyzeraju
10. 1. 2018   Otto
Inak všimol si niekto vplyv hypotek na rast nehnuteľností?
Ak mám hypotéku za 120 000 euro ale dokopy za tie roky mi to narastie za 200 000 euro. NIe je to infláciou. Banky dajú vždy zvýšenie, vždy nad úroven iflácie.
A nakoniec pride nová generácia, ktorá musí zaplatit 200 000 euro, do banky 300 000 a banky vždy vyhrajú.
9. 1. 2018   Lolo
Ako ze niesme bohatsi?!
Sme predsa bohatsi o skusenosti, ktore jasne naznacuju, ze lepsie uz bolo, alebo ze skurvena doba teraz, sa raz bude nazyvat stare zlate casy.
10. 1. 2018   Otto
zlaté bolo bývanie zadarmo
8. 1. 2018   Jozef
To jak vypocitali tie eura. V roku 1993 by ste si rozhodne nevymenili 5000 korun za 179 euro. Vtedy nebol kurz 30,126 ale ovela vyssi, realne to bol vtedy pllat tak 80 eur a mzdy nevyrastli 5 nasobne ale 10 nasobne. Som sklamany z takeho nedostatku analytika.
9. 1. 2018   @@@
dobre že to preratali takym kuzom inak by si to musel ratať tak žeby si preratal tych 925 eur na koruny tym padom by to bolo okolo 27 866 korun čiže 5,18 nasobne viac ako v roku 1993 ....takže to sedi
8. 1. 2018   M.V.
Z porovnaní nevyžijeme. Viem s istotou, že včera bolo potrebné zaplatiť v reťazci za jablká 2,15e/kg a podľa tabuliek je to mzda za 9 minút. Možno to časť ľudí naozaj dosahuje, ale nie je to bežné.
8. 1. 2018   kakadu
Neverte týmto bludným výpočtom,
aby som si mohol dovoliť toľko ako počas socializmu,
za plat 7.000 Kčs mesačne,
tak som v roku 1993 musel utrácať takých 25.000 Sk mesačne
a dnes na udržanie takej istej životnej úrovne musím utratiť 2.500€ mesačne
8. 1. 2018   Igor
Vy ste mali plat za socializmu 7.000 KČS? O takom plate som vtedy ani nepočul.
9. 1. 2018   anonym
Ty si musel byť iný papalaš.
No ja som mal v roku 2000 plat "až" 6400Sk.
8. 1. 2018   Martin
Mne sa tato analyza paci. Samozrejme, ze by bolo zaujimave dat do porovnania aj cenu byvania v roku 1993 a teraz (nielen najom, ale aj splatky hypotek ci poziciek)
9. 1. 2018   @@@
presne aj mne toto tam chyba ....nieviem či to niekto urobil umyselne aby to vyzeralo skvele ....ale byvanie alebo nakladny nan dnes predstavuju vyraznu položku ktora vyrazne znižuje celkovu životnu uroven človeka ....lebo je rozdiel ak zaplatim z platu napriklad len 20% na bavanie a ked mam platiť vyše 50% potom mi na miňanie toho čo popisali ostane ovela menej tym padom cely ten vysledok že realne mzdy narastli o 73% potom tak skvelo nevyzeraju
8. 1. 2018   POTKAN
debilkovia analytici , za socíku som dostal štátny byt zadara ako napr. učiteľ v Blave a teraz bud hypotéka na 35 rokov zadlženia alebo na to nemám a volím podnájom či mama hotel. To je rozhodujúci problém a nie porovnávať trápné potraviny a iné trapošiny. Dnes je 80 % žebrákov a za socíku takto velké rozdiely neboli. Lekár atestovaný zarobí 3 000 Eur, a napr. zdravotná sestra len 650 eur ktorý trh rozhodol o takomto rozdiele, žiadna trhová ekonomika ale umelo nastavený zákon ktorý zvýhodňuje jednu skupinu na úkor inej skupiny pracujúcich.
8. 1. 2018   2800
v roku 1993 sme už boli ožobračení kontrerevolúciou 1989
a Klasovým uťahovaním opaskov a devalváciou a infláciou,
preto neporovnávajú príjmy s úrovňou socializmu,
ale s úrovňou reformnej priepasti 1993 roku.
8. 1. 2018   Jozef
POTKAN dobre neporovnavaj len cenu bytu v komunistickom architektonicky hnusnom panelaku, ale aj techniky? Za Sociku boli elektronicke zariadenia asi tak obrovsky televizor a lampa.
Kolko si myslis ze by za sociku (bonov) stal nejaky laptop smartfon alebo podobne vymozenosti v neefektivnom sysmteme socializmu by sa priepast medzi nami a zvyskom technologicky vyspeleho sveta len zvacsovala a taketo veci by kludne stali tolko co ten tvoj dom zadara :*
9. 1. 2018   apoliticky
No ty mas teda v hlave riadne nakydane !...tak sa posnazim ta doviest k rozumu...Bony museli byt zavedene za socializmu z titulu ekonomickej blokady, ktory zaviedol zapad voci vychodnemu bloku !...tak ako teraz su zavedene nezmyselne sankcie zapadu voci Rusku !...zapad v nas videl ekonomicku hrozbu !...zapad uz mlel z posledneho...keby socializmus este vydrzal 2 ci 3 roky, tak by zapad padol ekonomicky na kolena ! rozpad vychodneho bloku zapad ekonomicky zachranil...jasne, ze do casu a ten cas im uz koci ! Cize keby sa zpad choval ,,ferovo,, k svojim susedom...NIKDY by Bony nemuseli byt a tovar podliehajuci embargu by sa nikdy nemusel kupovat v Tuzexe ! ale v beznom obchode ako teraz !...cize za toto komunisti nemozu !...ale zapad!
9. 1. 2018   Jozef
Nazdar apoliticky, diký moc za pochvalu, verím, že ty máš v hlave IQ 180.
Jáj, no jasné západ sa bál, že ich ekonomicky zrujnujeme :D Sorry, že to mám také popletené :D :D :D (Pozri si hoc aký dokument, prečo Rusi v 89 nevtrhli ako v 68 a bolo to tým, že už boli ekonomicky zničený, používali továrne aj z roku 1900, v Krakowe zo zastaraných tovární vypúšťali do ozdušia mrte toxických látok, zomierali tisícky ľudí, my sme boli na konci s dychom nie západ kks.)
Ja chápem though, že mozog považuje minulosť za lepšiu, triedi spomienky a zlé zabudne (checkni na Googli).
Nech sa ti darí.
9. 1. 2018   POTKAN
povedz nám ako si prišiel k svojej nehnutelnosti , lebo práve to je základ žitia nie to či si kúpim jogurt alebo mobil za nejakú cenu. Pravda je taká, že keby socializmus nedával byty zadara taký ako ty by žili asi na lúkach. Mimochodom tie tvoje socialistické činžiaky sa v kapitalizme odkupovali do osobného vlastníctva za pár tisíc korún a teraz tie hnusné králikárne v Blave ludia predávajú za Eurá v cenách ako trojizbový byt v Petržke za 140 000 Eur. A fantazírovať kolko by stál tablet v bonoch a iné tvoje fantázije su nepodstatné.
10. 1. 2018   Otto
Lekár ti zachráni život, zatial čo sestra nie.
Vzdelanie je rozdiel. Asi je pre teba tak ľahke vyštudovať medinu. Nech sa páči. Čo ti bráni?
10. 1. 2018   POTKAN
rozdiel v štúdiu mediny a ošetrovateľstva je 1 rok teda 6 rokov verzus 5rokov , s praxe viem že stará sestra vie viac ako medik ktorá nastúpil a iba sa učí na ludoch ako pokusných králikoch a má nástupný plat vyššší ako sestra majúca platový strop, a čo sa týka záchrane života je prakticky také ,že sestričky sledujú pacientov stav a oznamujú lekárovi ktorý chrápe v noci na lekárskej izbe ako sa má pacient a v praxi lekár bez sestry vela neurobý taká je realita preto si mohli lekári demonštrovať lebo oddelenia strážili sestričky . Sám lekár bez odborne vyškolenému personálu spravý hovno. A čo sa týka štúdia medicíny realita je taká že bez korupcie a klientelizmu sa tam dostaneš ťažko, ak ti ocko lekár nevybaví prijatie či iný politik či iný papaláš tak sa tam nedostaneš. A pravdaže, aj skúšky medici odrbávajú tak že chodia jedny za druhých a iné perličky z mediny, poprípade ti skúšku vybaví EURO či ocko lekár, politik a iný. Z hladiska zdravotnej starostlivosti lekári zastrešujú do 30 percent ostatok 70 percent sestričky bez ktorých by zdravotníctvo skončilo.
10. 1. 2018   Jano
Ale dnes tiež nikto ten byt zadarmo nedáva, alebo nechce dať. Ani lacnejšie ani lacno.
Takí sme všetci sociálni, že chceme všetci zarobiť na tych bytoch.
1/1