Názory čitateľov


Názory k článku:
Lenivý bude vždy lenivý: Univerzálny základný príjem má podporiť chuť do podnikania

včera 8:50   lollo
podla mna je to dobrý trend aj u nas keby dali kazdemu cca 200 euro ci robi ci nie. stat usetri na uradnikoch na uradoch lebo ich nebude tolko treba nebudu podpory socialne davky, materské nic.
aby bola motivacia ak budes robit 10 rokov zdvihne sa ti na 300 euro ked 20 rokov na 400 euro a mas dochodok.
a ked ti nestačí 200 euro tak pojdes do práce a máš možnosť si zarobiť. ked daju ludom 1000 dolarov to už je moc to ich len podporuju v lezaní na gauči lebo 2 dosrelí 2 deti 3000 dolarov parada.
13. 1. 2018   nespokojeny slovak
Ten co vymyslel tento pridel penazi ,zabudol najednu vec. Sedenim doma pred TV a nemat ziadny pohyb ,to je cesta do pekla na srdcove ochorenie .To znamena ze pribudnu ludiaco viac budu pobyvat v nemocnici.
10. 1. 2018   Otto
Technologie a nárast globálneho pracovného predaja spolu s nárastom imigrantom, ktorí budú najchudobnejších vytláčať, nám ukazuje len jedno. Budeme viacej pracovať cez internet, prevažne intelektuálne. A kto to nezvládne bude trpiet.
Migrantov budeme aj tak musieť sociálne podporovať. Na to sa pripravte alebo nam budu prinášať velke kriminálne problémy.
13. 1. 2018   nespokojeny slovak
Je treba vsetkymi prostriedkami zabranit sackovaniu migrantov do europy. Krestansky muzi a zeny ako vojaci su odveleny bojovat v Syrii proti Daesu, bud umieraju alebo su zraneny ,pridu domov a maju psychicke poruchy , na druhej strane sa vitaju migranti ako ubozaci a neschopny bojovat vo svojeje vlasti? Nasi mozu umierat ale migrantom je tu podavany full servis?
7. 1. 2018   WannabeeP
Komunizmus je prirodzenou budúcnosťou ľudstva a ani korund to nezmení. Najsilnejším pudom človeka je pud sebarealizácie, takže hlásanie, že lenivý zostane vždy lenivý je blud. On taký zostane len v neslobodnej spoločnosti. Komunizmus je spoločenstvo slobodných ľudí.
9. 1. 2018   Otto
Ak nezamestnaný nema prácu, a ostáva bez peňazí, nastávajú pre neho neskutočne problémy, ktore najskôr sposobí sebe, alebo svojej rodine. Nôž pod krkom, čo ak nenájde prácu, ho kvoli rôznym faktorom dostáva na uplne dno. A čo je natom, že pozerajú filmy?Proste je dosť možné, ak by mal aspon na základný plat, kukal by film. Je to neznesitelna prestava pre ludí, ktorý nemajú možnosť sa zamestnať nikde na svete. Ako dôchodcovia. Ale to neznamená, že čoskoro sa mu to nezuunuje, a nezačne hľadať inú sebarealizáciu, od kreatívcov až po iné. Dnes sa pomocou internetu dá vzdelávať. Vravím, prečo nie? Radšej ho nechať trápiť chudobou a tvoriť daľšie nemorálne problémy pre neho.
6. 1. 2018   Ano
Nepotrebujeme prijem bez prace, potrebujeme slusne platy, 6-hodinovy pracovny tyzden a 4 - 3-dnovy pracovny tyzden. Ako zamestnanci. Podnikatelia? Pracuju na svojom, nech robia, kolko chcu. Ak by boli podmienky taketo, museli by zamestnavat viac ludi na rovnake mnozstvo prace. A obmedzenie porodnosti, povinne sterilizacie po prvom dietati, co je pre ekonmiku zle, ale pre planetu nevyhnutne.
9. 1. 2018   OTTO
Z Poľska prúdi veľa produktov od rôznych podnikateľov. A vy idete a kúpite - lebo cena. Lebo dokázali vyrobiť lacnejšie, ako v Číne. Teda niekde niekto trpel pre tento lacnejší produkt. Nemusíme všetci vyrábať plastové produkty, drogeriu či nabytky, oblečnie. Trh je celkom sýty. Potrebujeme PRODUKCIU INTELIGENCIE. Zamestnanosť je prirodzený ukaz podnikania. Podnikatel, ak vytvorí dobré pracovné miesta, mal by byť velebený a podporený.
5. 1. 2018   @@@
nrozumiem prečo si niekto mysli že všetci chcu byť podnikatelia ....ved v žiadnej krajine na svete nie su všetci podnikatelia dokonca ani polovica v usa len 15% z pracujucich ludi su podnikatelia v EU najviac podniaktelov z pracujucich je v grecku a to 25% a potom v taliansku 21% ....a grecka a talianska ekonomika na tom až tak dobre nie je potom je otazne či velky počet podniaktelov v štate je prinos alebo to až taky prinos nie je ....pozeral som čisal aj za nemecko je zaujimave že za poslednych 6 rokov počet podnikatelov v nemecku dokonca klesol aj ked len mierne klesol ale za poslednych 6 rokov počet zamestnancov rapidne stupol takže to že ked bude v štate čim viac podnikatelov tym sa budu mať všetci lepšie alebo sa ekonomike bude lepšie dariŤ je naivne
6. 1. 2018   fero z BA
starať sa sám o seba je vlastne podnikaním. Robiť ako námedzný robotník pre iného znamená len byť totálne závislý
9. 1. 2018   @@@
v ktorom štate vo svete je aspon väčšina obyvatelov podnikatelia ???
9. 1. 2018   Otto
Pretože žiadna veľká nadnárodná firma si neželá toľko konkurencie, malých ľudí - podnikateľov valcuje cenami Čína alebo Usa, občas Poľsko. Prirodzene ich nieje toľko, lebo to by sme museli mať neskutočnu inteligenciu, ktorá okrem produktov dokázala produkovať aj mentálne orientovanú produkciu. Okrem toho štáty majú tendencie podnikateľom maximalne podrážať nohy.
5. 1. 2018   ano
Nebol by problém, ak by hodinová mzda v tom istom štáte nebola taká rozdielna. Keď jedenzamestnanec zarobí pri 8 hodinovom pracovnom čase za hodinu 3 Eurá a iný v zamestnaní 15 Eur, tak to nie je v poriadku. Bez ohľadu na vzdelanie, rozdiel by nemal byť taký veľký, pretože je demotivujúce pracovať za 3 Eurá na hodinu hrubého. A presne takéto pozície je ťažko obsadiť, nie je o ne záujem z dlhodobého hľadiska.
5. 1. 2018   korund
ale, ale ... som alergický na tarajov a plačkov. "... je demotivujúce pracovať za 3 Eurá ... " - toto je predsa základ motivácie pre rozumného, s hlúpym sa ani nebudem zdržiavať. Hľadá spôsob ako zvýšiť výkon, kvalitu, ... a o tom je pokrok ľudstva. Príklad opaku z komunizmu : : idú 2 sliepky po korze a zastavia sa pri „mliečáku“ kde sú vo výklade 2 vajcia. Jedno za 1 Kčs a druhé za 1,10 Kčs. Prvá sa našuchorí a povie „ to za 1,10 je moje vajce“ a druhá len lakonicky poznamená „snáď si za 10 hal. riť neroztrhnem – a tu je tá pravda právd. Demotivácia ako hrom.
6. 1. 2018   spirit710
povrchová argumentácia a zjednodušenie problému ceny valca a ceny prace )) lebo ak je vajce väčšie je aj náročnejšie ho zniesť pozerať na krátkodobý zisk je hlúposť lebo roztrhnutá riť nože ozaj znamenať rýchli koniec kariéry ))) z výšenie nákladov na výrobu vajec lebo bude treba novu sliepku )) ukážka toho može byť výroba tankov v nemecku počas druhej svetovej vojny velke silne pekne ale drahe na druhej strane male efektivne ale lacne ruske tanky možeme polemizovať o tom čo bolo lepšie no vysledok je jasny vyhrali rusi a pritom si nenatrhli riť
9. 1. 2018   Otto
Treba preskúmať vždy systém predaja. Dnešný systém predaja je dnes pre mnohých výrobcov neefektívny. Mnohé družstvá skrachovali, pretože mlieko predavali za par centov, kým si Tesco pytalo euro. Pýtam sa prečo. Treba sa zamyslieť, či naozaj nie su meista na zlepšenia.
9. 1. 2018   Otto
Nikoho to nemotivuje ist pracovať za malu mzdu. Radšej budu sedieť doma. Specialne ak najom je 500 euro a strava plus ine dalsie 300 euro... ako je taký človek motivovaný ísť pracovať ked mu nič ani neostava z výplaty, čo ho vlastne motivuje, keď mu nič neostalo, nič neušetril? pracuje len aby prežil? To považujeme, za správne?
5. 1. 2018   M.V.
Úplný nezmysel rovnako ako sú opačné predstavy o totálnom pracovnom nasadení dôchodcov, aby "len nenatrŕčali ruky." Ten, ktorý je odhodlaný darebáčiť, nech si nájde zamestnanie povedzme na 20 hodín mesačne lebo ozaj neviem ako inak by povaľač prispel do poistných fondov a kto by ich mal za neho platiť celý život.?
5. 1. 2018   Lolo
Podobne experimenty sa deju roky a stale, naprilad u nas mame hnedoslovakistancov , ktori sa mnozia na plne davky.
Ziadna socializacia sa nekona, len tvrda segregacia.
Na rozdiel pracujucich, niesu diskriminovany, lebo ich pasivny prijem im zabezpecuje nielen prezitie, ale aj podpruje mnozenie, na co uz pracujuce masy zanevreli, nakolko mzda neumoznuje v dostatocnej miere pokryvat potreby vyzivy a vychovy mladat.
5. 1. 2018   korund
" ... socializacia ... " - čo to vlastne je ??? Viem, čo je demokracia, ale netuším, čo je sociálna demokracia. Viem, čo je spravodlivosť, ale netuším, čo je sociálna spravodlivosť, ... Existuje viac ako päťdesiat slovných spojení so slovom sociálny, vždy však ide o prázdnu rétorickú figúru. Slovo sociálny sa vymyká akejkoľvek definícii okrem tej, že je to ťažký kaliber propagandy ... sociálnej demagógie.
• Sociálny sa na slovensku aplikuje ako asociálny – sociálne dávky idú od slušných a pracovi-tých ľudí neprispôsobivým či darebákom !!!! Totálne na hlavu ...
5. 1. 2018   anonym
vzťahujúci sa na ľudskú spoločnosť, týkajúci sa vzájomných vzťahov ľudí, vzájomného styku ľudí, spoločenský: s. jav, s-e pomery, problémy, otázky, s-e rozpory, rozdiely, s-e postavenie, s-e prostredie, s. útlak, s. pokrok, s. rozvoj, s-a úroveň;
s-e nárečie nárečie istej spoločenskej vrstvy;
s-e choroby choroby z povolania zapríčinené zlými bytovými a vyživovacími pomermi v kapit. spoločnosti;
s. román, s-a poézia opisujúci (-a) spoločenské prostredie, konflikt rozličných spoločenských tried;
2. týkajúci sa zlepšovania spoločenských pomerov, majúci tendenciu zlepšovať spoločnosť: s-e hnutie, s-e bo je, s-a revolúcia;
s-a demokracia pravičiarska socialistická strana;
s. demokrat príslušník sociálnodemokratick ej strany;
s-a reforma úprava jestvujúceho spoločenského zriadenia a spoločenských pomerov;
3. týkajúci sa hmotného zabezpečenia jednotlivca v spoločnosti: s-e poistenie, s-e zabezpečenie, s-a starostlivosť starostlivosť štátu o zabezpečenie hmotných potrieb obyvateľov v prípade ochorenia, staroby a invalidity;
s-a pracovníčka, s. referent;
sociálne prísl. čo sa týka spoločenského postavenia: s-e slabšie vrstvy spoločnosti
9. 1. 2018   Otto
Neprispôsobivý je človek, ktorý nebol správne vychovaný, správne vedený. Nedostal takú šancu v živote. Nevzdelával sa. Pije. Robí škodu. Preto nema právo slobodne žiť a hlavne nemá v spoločnosti miesto. Tak to prezentujeme. Ako žijú ľudia v Afrike bez socialneho systému. Pri rodine a ledva preživajú. Potom k nám utekajú. Idú tam, kde su peniaze. Čo je pre vás skutočne správne riešenie? Keby cigánka dostala peniaze len tak, aj bez detí? mala by ich tolko?
10. 1. 2018   Otto
A ako ti tam zapadá - technologia - a najlacnejšia práca imigrantov.
10. 1. 2018   Lolo
Velmi jednoducho.
Socializacia prace. My budeme pracovat za male mzdy, platit odvody a prezivat, rovnako ako migranti, ktori pracovat nebudu, budu poberat davky a vyrabat deti.
To je dnesny system delby prace uz aj v koloniach.
Hnedoslovakista nci sa mnozia na plne davky, bledoslovakistanci pracuju a nemaju na deti a ich vyrobu cas, ani peniaze.
Dokonaly socialny system.
Je tam delba prace, socialny system, aj demograficky vyvoj..
Technologia sa vylepsila tym, ze sa deti nevyrabaju na kvalitu, ale kvantitu. Fundament do toho zapada tak, ze je zbytocne riesit moderne krestanstvo, nakolko Islam, ako fundamentalny zaklad technologie kvantitativneho precislenia povodnych obyvatelov, vyuzije socialny system.
9. 1. 2018   Otto
Pretože si musia narobiť 5 detí aby take peniaze dostali. Možno by sme mali skusiť im dať peniaze bez detí
1/2staršie