Názory čitateľov


Názory k článku:
OPEC pred štádiom klinickej smrti: Existenčná ropná kríza je tu

8. 8. 2017   anonym
USA z ťažbou z bridlíc konkurovať nemôže ak tak len s podporou štátu... ČO je ale skutočne pozitívne je snaha prejsť v doprave na iný pohon ako benzínové a naftové motory.
6. 8. 2017   Omen
Želám im aby ich požrali vlastné ťavy a rád sa prídem podívať na zrúcaniny Dubaja ;)
OPEC = monopol, ktorý nekolie oči protimonopolnej komisii EU, no ktorý podplatil rakúskych politkov tak, že jadrová energia sa stala u Rakušákov strašidlo najstrašnejšie (lebo hoduje vo Viedni)
4. 8. 2017   URBAN
jediný ciel ak chcú Arabi a iný producenti ropy zarobiť, musia odísť zo západom ovládaných a manipulovaných burzách a šokovať trh stanovením pevnej ceny za barel na ktorej sa dohodnú a tým vyšachujú USA a nebudú ich vydierať amíci takými sprostosťami ako americkou produkciou ktorá nevie nahradiť prípadný výpadok. Trhoví podiel OPEC a povedzme Ruska je taký veľký , že sa nedá nahradiť preto ak stanovia pevnú cenu za barel tak s tým Amíci nijako nevydrbú lebo USA musí ropu dovážať z Venezuely a ak by začali produkovať tolko kolko potrebujú a prestali by dovážať nič sa nezmení na trhu pre Arabov.
4. 8. 2017   anonym
doporučuji sedavou koupel o teplotě cca 24 °C.
6. 8. 2017   ivan_kvc@yahoo.com
cena ropy klesa a klasla uz zo 140 za barel na menej ako 50 USD za barel ale v SR cena ropynnehra rolu je bez ceny lebo cena benzinu klesla len o 20 centov spiny zlodejske hlavne ze HDP rastie
4. 8. 2017   Imrich
Kolego s Američanmi nevykývu u nich stojí liter benzínu- 0,35 centov majú na to svoju hlavu.V Amerike by prišla revolucia ak by mal stať liter benzinu 1,3€ ako v europe.Americka ekonomika je závislá na obrovskej spotrebe lacnej ropy.
5. 8. 2017   jahnatko
nic vazneho sa u arabov nestane, len sa futbalisti nebudu kupovat za 222 mil. €
1/1