VÚB - Flexihypotéka (HBVUB)

Názory čitateľov
6. 4. 2019   favorujoy@gmail.com
Dajte pozor na " turistiku " pri refinancovaní, ak sa o tri roky rozhodnete refinancovať, budete zas začínať od nuly. Nezabudnite, že prvé roky pri anuitnom splácaní, platíte skoro samé úroky a z istiny sa Vám odpočíta len nepatrné množstvo.No a po prechode do inej banky ste znovu na štarte.K tej úrokovej sadzbe, len toľko, že VUB dlhé roky slušne kopíruje realitu na trhu a s úrokmi je na tom veľmi dobre.Ak máte nejaké otázky, kľudne napíšte na:favorujoy@gmail. com
28. 11. 2010   Jana67
Ahojte,potrebovala by som poradit.
Mame flexihypotelu vo VUB, 1 rok fix, nedavno sme mali vyrocie. Hypoteku zatial cerpame len 1 rok. VUB nam znizila urok.sazdu na 4,54 na 1 rok fix. Uvazujeme o refinancovani. Volksbank ma teraz akciu, hypo za 3% na 3 roky fix. Co myslite, mame refinancovat? Nemam skusenosti s Volksbank, netusim, ako sa budu spravat po konci fixacie, ani ake maju podmienky predcasneho splatenia hypoteky ( v pripade, ze by sme sa tych 3 rokoch opat rozhodli refinancovat).
Dakujem.
28. 11. 2010   anonym
Este som zabudla dodat, ze predcasne splatenie hypo by sme mali vo VUb bez poplatku.
28. 11. 2010   radik
Pokiaľ nedáte kompletnú žiadosť do utorka, potom ani neuvažujte o tom - končí sa im akcia. Reálne ich úrokové sadzby sa točia o 70 - 100% vyššie ako sú v akcii - záleží od podmienok, ako by refinanc vyzeral, ale pri úvere do výšky 70% hodnoty nehnuteľnosti by sa dali stlačiť úroky na úroveň aj 3,75%. V prípade potreby finsluzby@gmail.com
29. 11. 2010   skúsenosť
Dajte pozor na " turistiku " pri refinancovaní, ak sa o tri roky rozhodnete refinancovať, budete zas začínať od nuly. Nezabudnite, že prvé roky pri anuitnom splácaní, platíte skoro samé úroky a z istiny sa Vám odpočíta len nepatrné množstvo.No a po prechode do inej banky ste znovu na štarte.K tej úrokovej sadzbe, len toľko, že VUB dlhé roky slušne kopíruje realitu na trhu a s úrokmi je na tom veľmi dobre.Ak máte nejaké otázky, kľudne napíšte na najlepsiuver@gmail. com
Ale určite dávam Radikovi za pravdu, kampaň je len do konca novembra.
29. 11. 2010   radik
aj refinanc treba vedieť robiť :-D
29. 11. 2010   anonym
To je pravda,ale matematika nepustí :-)Anuita je anuita, či...?
5. 12. 2011   anonym
nemas pravdu, spocitaj si to a zistis, ze je to jedno
27. 10. 2010   Misiak
Ahojte, zaciatkom buduceho roka mi konci 2 rocna fixacia uveru. Uver je rozdeleny na 2. Jeden je so statnou premiou (50K EUR) a je uroceny 3.89% a druhy (cca 38K EUR) je uroceny 6.89%. Chcem sa opytat aka je asi sanca aby mi Tatrabanka automaticky navrhla nizsie urokove sadzby na dane obdobie a ak ano, zhruba o kolko by to mohlo byt. Je ale mozne, ze by ich mohla naopak navysit, ked je teraz euribor na minime ? Alebo potom rozmyslat o refinancovani uveru? Vdaka za nazor.
27. 10. 2010   radik
pokiaľ máš štátny príspevok na úver, nečakaj ochotu banky na nejaké obrovské znižovanie sadzby - ak by si totiž chcel refinancovať, musel by si vrátiť štátny príspevok pre mladých - teraz musíš už len čakať, prípadne dať aj na omšu...
26. 10. 2010   mi36
Verím že všetci máte bohaté skúsenosti s prefinancovaním. Keď sa tak nad tým zamýšľam, pri prefinancovaná napr. po 3 rokoch mám ostatok dlhu taký istý,lebo zatial som splácal hlavne len úroky. to znamená že po prefinancovaní znovu začnem splácať len úroky a dlhu sa nezbavím. Robil som kolečko po bankách ako prefinancovať hypotéku a poviem že hlavne z tohto dôvodu sa mi zdalo byť výhodné stavebné sporenie- medziúver , s tým že ale nebudem v budúcnosti špekulovať s prefinancovaním (teda len ak by niekto ponúkol úrok do 4% s fixáciou úrokov min. na 10rokov) Je pravda že v medziúvere sú vyššie úroky ale fix 5 rokov ale po prechode na stavebný úver je garantovaných 4,7% alebo 2,9% Počas celej doby splatnosti. Pri fixe v banke na 5 rokov mi ponúkli skoro taký istý úrok ako v PSS a niekde dokonca aj vyšší. Môžem vkladať kedykoľvek aj viac, bez poplatkov a tým si skracovať dobu splatnosti . takže si myslím že je to pre mňa lepšie ako stále platiť len úroky a robiť do nemoty prefinancovanie. som obyčajný človek čo len počíta a číta vaše diskusie.
26. 10. 2010   ZuZ
Dobrý deň. V živote som neprispela do takejto diskusie. Ale minulý týždeň som s mojou klientkou riešila identickú situáciu.
Len pre informáciu, v medziúvere platíte úroky so s 100% CS, iba úroky, nesplácate istinu a na druhom účte si sporíte s 2%+ ŠP (neviem, ktorá SS, takže rátam iba 1 ŠP), samotný stavebný úver je v celku výhodný, i keď v porovnaní s HÚ pre kratšiu splatnosť sú vyššie splátky, čo pri veľkej cieľovej sume výrazne zaťažuje ľuďom mesačný rozpočet, avšak v prípade porovnania HÚ a kombinácie medziúveru a stavebného úveru, Vám vyjde priemerná úroková sadzba okolo 6,8%, čo si myslím, že aj keby ste nerefinancovali HÚ budete mať priemerne nižšiu úrokovú sadzbu pri HÚ. Ak Vám nerobí problém vyššie mesačné zaťaženie, tak si myslím, že zaujímavá kombinácie je anuitný HÚ na 30 rokov a založiť si stavebné sporenie a sporiť a dopracovať sa k stavebnému úveru, a potom ak v bankach budú vysoké úroky ( viac ako 7%) prefinancovať si HÚ stavebným úverom napríklad s úrokovou mierou 2,9%. Podľa mojich prepočtov je medziúver + stavebý úver výhodnejší ako spotrebný úver, poťažmo pre klientov s veľmi zlou bonitou, kde v bankách by ich zaradili do najhoršej ratingovej skupiny a majú mnohopočetnú rodinu(WSS), by sa možno dopracovali k porovnateľnej priemernej úrokovej miery aj pri HÚ, lenže je tam rýchlejšie splácanie - vyššia záťaž do peňaženky mesačne + určitá kategória starších klientov z toho má profit(PSS).
26. 10. 2010   mi36
Dobrý deň. to čo ste napísali je síce možno pravda ale ja som sa pozrel na to z hľadiska preplatenosti úveru a podľa mňa nemá zmyseľ prefinancovať úver pokiaľ nie sú na úvere povolené mimoriadne vklady aby sa znížila zadlženosť. A povedzme pravdu koľko Vašich klientov to čo ušetrí na úrokoch vloží do tohto nového úveru? teda ak fakt nepotrebujú znížiť splátky kvôli domácemu rozpočtu.Takže platia len úroky do nemoty, lebo za dva roky zasa budú prefinancovávať lepšou úrokovou sadzbou , lebo im skončí fixácia a nový úrok na doterajšom úvere bude vyšší. Poviem pravdu že nejako veľmi nepozerám na úrokové sadzby ale na to koľko vrátim banke a hlavne kedy sa zbavím dlhu čo sa u opakujúceho prefinancovania tak skoro nestane ak nezačnem odkladať ušetrené peniaze a potom ich vložím do úveru.
26. 10. 2010   Zuz
Dobrý večer.
Ja s Vami súhlasím v otázke refinancovania, nie je to všeliek, a ani to paušálne klientom neradím a nerobím.
Ja som reagovala len na porovnanie z pohľadu preplatenosti HÚ a MÚ+ SÚ pri rovnakej dĺžke splácania, pri nerovnakej dĺžke splácania, by sa musel použiť inflačný koeficient.
Mimoriadne splátky úverov bez poplatkov do výšky 20% povoľuje už väčšina baniek na našom trhu, len sa líšia frekvenciou a variabilitou dátumov, či sa to vzťahuje k výročiu čerpania HÚ, alebo nie. Máme už na trhu banky, kde to môže klient bez ohľadu na dĺžku fixovaného obdobia a aj dátum si vyberie raz za kalendárny rok, kľudne 31.12. a 1.1. už môže znova, keďže je to nový kalendárny rok.
Ja som reagovala len na to, že iba klient, ktorý vychádza veľmi zle v bankových scoringoch a má na to, aby úver splácal povedzme 20 rokov, môže profitovať s priemernej úrokovej sadzby, ktorú mu dajú v stavebnej sporiteľni(nastaven á je na menej bonitnú klientelu). Klient bonitnejší, ženatý, s VŠ dostáva v banke dlhodobo nižšie úrokové sadzby ako je 7%, čo je priemerná úroková sadzba v kombinovanom produkte MÚ + SÚ.
Ak má klient obavu z vývoja úrokových sadzieb a istotu, že bude vedieť úver vyplatiť rýchlejšie, tak má možnosť fixovať aj na 10 rokov, zachovať flexibilitu mimoriadnych splátok a získať nižšiu úrokovú mieru ako od stavebných sporiteľní. Úrok v medziúvere zavádza, pretože klient vtedy nespláca istinu, a keď dosporuje do polovice cieľovej sumy, tak síce dostáva 2% , ale len na to málo, čo tam už vložil a vývoj štátnych prémii, je tiež riziko, ktoré nevieme odstrániť.
15. 10. 2010   anonym
Gabika rieš to bud cez VUB alebo Unicredit
15. 10. 2010   jojo2
Si jej poradil :)
Pozeral si podmienky predcasneho splatenia v Unicredite?
Ja by som nechcel mat poplatok 5% za predcasne splatenie a pri fixe 10rokov dokonca 8%.
15. 10. 2010   Gabika
Rozhodujem sa medzi TB, VUB a možno ešte skúsim zájsť do ČSOB.
Chceme si zobrať úver 43,000 EUR na 25r. Určite ho budem chcieť predčasne splatiť.
15. 10. 2010   dominik
TB by som z ponuky ja osobne a po osobných skúsenostiach z riešením pre klienta vynechal zo zorného uhla.3,75% je velmi lakávé no po skončení fixácie budú viacerí klienti prekvapený,ako sa im zmení splátka.Viac info Ti môžem poskytnúť na dominik.mako@bcas.s k
16. 10. 2010   radik
:-D - účel svätí prostriedky a pokiaľ je 3,75% dobrá sadzba a na 3 roky skutočne nie je zlá, aj keď sú dnes aj lepšie, treba ju vziať bez toho, aby sa špekulovalo - ani ja nemám s touto bankou dobré vzťahy a moja hádba v BA je povestná.... obvinili ma z verbálneho útoku na riaditeľku...
16. 10. 2010   radik
gabika, problematika obnovy úrokovej sadzby je zložitejšia ako sa zdá a osobne by som sa tým nezaťažoval, ak neberieš hypo s kratšou ako 5 ročnou fixáciou - v žiadnej banke okrem Unicreditu a jej transparetnej hypotéky, nie je jasné za akých podmienok bude úroková sadzba obnovená - určuje to banka na základe svojich interných analýz, aj keď v zmluve definujú niektoré odchýlky a osobne pokiaľ viem, u niektorých mojich klientov len VUB znižovala, ale teraz mám klientov, ktorých práve z tejto banky presúvam preč -. Osobne by som na Vašom mieste zobral za 3% hypo a po 3 rokoch refinancoval v zmysle podmienok na trhu.
16. 10. 2010   skúsenosť
Pozdravujem Vás Gabika.Ja by som sa prikláňal k ČSOB, nakoľko aj pred kampaňou mala dobré sadzby.V TB by som bol opatrný, nakoľko ak mimo kampane budete vychádzať v horšom hodnotení, môže to byť nepríjemné prekvapenie. K tomu refinancovaniu po troch rokoch by som sa neprikláňal, nakoľko za tri roky z istiny splatíte, pri 25-ročnej hypo,veľmi málo,čiže Vaša splátka sa bude podieľať na úroku a keď po troch rokoch konečne začnete odkrajovať aj z istiny, refinancom sa vrátite na štartovaciu čiaru,čiže zas len úrok pre banku. Otázka je,že koho záujem sledujete, či svoj ,alebo banky :-)Ak chcete popísmenkovať mimo fóra,som Vám bezplatne k dispozícii na najlepsiuver@gmail. com. Prajem dobrú voľbu.
16. 10. 2010   
netvrdím, že čsob je zlá, ale keď sa nad tým zamyslím, refinancujem skoro 10 hypo z tejto banky - ak tie sadzby pred kampaňou boli dobré, prečo mojím klientom obnovovali sadzby na úrovni 6 - 7,5%.... žeby čudné časy?
16. 10. 2010   skúsenosť
otázka je, ktorú banku pri týchto úrokoch ( ktoré doniesla jesená kampaň ), dnes nerefinancujeme. No a tie úroky pri fixe znižuje jedine VUB,takže na tom stavať nevieme.Veľa šťastia pri správnej voľbe...
17. 10. 2010   radik
samozrejme, z refinancovaním je to teraz ok, ale na druhej strane napr. moje skúsenosti okolo tých 6,5 - 7% sú štandart v čsob počas celého roka a dnes dokonca už aj vo VUB
20. 10. 2010   Gabika
Ďakujem za všetky odpovede. Nemám zatiaľ naštudované, čo je to refinancovanie...
Radik, čo mi prosím Ťa poradíš, mám zobrať HÚ z TB resp. z ČSOB, ktoré ponúkajú 3,75% úrok alebo radšej mám zobrať HÚ z nejakej inej banky...
Vopred ďakujem za odpoveď.
21. 10. 2010   radik
dnes sa drž zásady účel svätí prostriedky - pokiaľ nemáš nárok na štátny príspevok pre mladých, najvýhodnejšie sadzby dávajú TB, ČSOB, LB, Dexia ktoré sú dnes až o 4% nižšie úroky oproti štandardu a nerieš obnovu sadzby dnes - to bude až o 3 roky a nikto nevie, čo sa stane dovtedy... v prípade potreby finsluzby@gmail.com
22. 10. 2010   Gabika
Ďakujem za radu.
21. 10. 2010   anonym
Len pre doplnenie,ČSOB má oproti Tatry výhodu, že je bez poplatku za poskytnutie úveru,čo môže byť úspora niekoľko 100 eur, v závislosti od výšky úveru, samozrejme že momentálne majú akciu bez poplatu za poskytnutie aj iné banky :-)
22. 10. 2010   Gabika
Ďakujem.
22. 10. 2010   t.matta@winfin.sk
Pekny den pokial ste z okolia kosic a ak nemate chut sama si behat po bankach a zistovat podmienky ponuky atd nechajte to na mna a na moju spolocnost. BEZPLATNE .v pripade akykolvek otazok ma kontaktujte 0918 364 423 p.Matta
24. 10. 2010   anonym
bojujte za vyssie platy a serte na uvery ktore vas skor ci neskor polozia na kolena
25. 10. 2010   skúsenosť
Vyššie platy situáciu neriešia,niekto môže mať aj 2000 eur mesačne a stále sa topí v problémoch a niekto má príjem podstatne nižší a aj tak nadobudne oveľa viac. Je to o finančnej gramotnosti, a čo sa úverov týka, nie je úver ako úver...
Sú ľudia, ktorí za 10 000 eur, ktoré si požičali z nebankových spoločností, platia mesačne aj 1000 eurové splátky a niektorí pri 33 000 eurovej pôžičke platia 160 eur a menej...O čom to asi bude ?
14. 10. 2010   Gabika
ahojte,
práve sa chystáme s manželom zobrať HÚ na byt. Rada by som poznala vaše skúsenosti s bankami ohľadom úrokov. Konkrétne ma zaujíma, keď skončí fixačné obdobie, ktorá banka radikálne nenavyšuje úrok.
14. 10. 2010   jojo2
Taky strucny pohlad na vec.
HU budete brat asi na 30 rokov, ak si date fix. napr. na 5 rokov bude sa menit(moze nemusi)urok 6krat.
Ako dlho pracujete na sucasnom mieste?
Ani vedenie bank nie je stale rovnake a moze sa menit a tym sa meni aj strategia banky. A to, ze nejaka banka nemenila radikalne uroky pri fixacii doteraz neznamena, ze nebude menit v buducnosti.
Idealne riesit v banke, ktora pri vyroci fixacie nepozaduje poplatok za splatenie.
Treba si preratat ci dokazete hypoteku splacat pri uroku 6%p.a. to je taky dlhodoby priemer. To ze teraz niekde dostanete 3,7%p.a. je pekne avsak ked o tri roky uroky budu vyssie na celom bankovom trhu a ked dostane urok 6% a v inych banka to iste a nedokazete to splacat tak vtedy bude problem.
Dolezite je spravne planovanie.
Zelam pekny den :)
12. 10. 2010   maťo
No reagujem na tvoj príspevok k hypo. Môžeš urobiť dve veci.
1. refinancovať v rámci TB a to by nemal byť problém, nebudeš platiť poplatok za predčasné splatenie a dajú ti nižšiu ús. Je s tým menej papierov nakoľko nehnuteľnosť zostáva stále založená v prospech TB.
2. refinancovať v inej banke
4. 10. 2010   JeGe
Dobry den, chcem sa spytat ake mam sance u Tatra banky ze ich poziadam o znizenie fixacie, len 4 mesiace dozadu som mal fixacne obdobie ale nemohol som s nimy kyvat pretoze list som dostal akurat 2 dni predtym ako som odchadzal do zahranicia na mesiac takze som suhlasil s ich navrhnutou sadzbou 5,65% na 2 roky. Takze terazked vidim ake su uroky hmm tak preplacam dobre vela tak chcem vyskusat ci by mi to neprehodnotili... Mate niekto susenosti? Lebo napr aj pri pokute za prefinancovanie inou bankou mimo fixaciu a dalsich poplatkoch co nechcem platit by mohli ist aj do 3000Euro na prefinancovanie cez inu banku ale aj tak by sa mi to asi oplatilo z dlhodobejsieho pohladu .... Myslite ze na nich mozem s touto kartou hrat? Vdaka.
5. 10. 2010   radik
jege, realita je taká, že môžeš tam nabehnúť aj s guľometom a pýtať lepšiu sadzbu, ale oni nemajú dôvod ti ju dať - zmluvné podmienky nepustia .... v prípade potreby finsluzby@gmail.com
5. 10. 2010   JeGe
Radik ako to je pravda zmluvne podmienky su ake su .. ale dovod moze byt ze skratka od nich odidem, takze stratia zakaznika, lebo aj za cenu pokuty a poplatkov sa mi to podla mojich skromnych vypoctov oplati. Takze az by si ma chceli udrzat tak mozno by sa dalo s nimi nejak dohodnut, vsak teraz sa banky o hypotekarov viacmenej 'biju' vid padle uroky, nie? Pri mojich splatkach vysse 500E/mes na 30r. A asi pre banku je viac zaujimavy klient s cim vacsou hypotekou, nie?
5. 10. 2010   radik
ako z logického hľadiska je to správny prístup, ale z hľadiska banky im je to jedno - ak prídeš do pobočky a povieš, chcem lepšiu sadzbu alebo idem inam, povedia choď a zaplať pokutu....
5. 10. 2010   skúsenosť
Súhlasím s radikom, mimo fixácie sa nebudú s tebou ani baviť a pokuta 5% zo zostatku istiny plus 110 eur za súhlas s predčasným splatením nie je maličkosť.No a hlavne si uvedom,že doteraz si platil skoro len úroky,čiže istina klesla minimálne, no a v novej banke začínaš od začiatku.A nezabudni,že po uplynutí fixácie môžeš vyskočiť podstatne vyšie ako bude kampaňová sadzba. najlepsiuver@gmail. com
9. 9. 2010   anonym
Ahojte, mam hypo vo VUB, uz 3 roky, splacam nacas, 1r fix, doterajsia sadzba 4.06, prisiel mi list o zmene na 4.7, ako je to mozne ze mi stupla sadzba ? Uroky euribor na minime, reklamy banky hovoria o znizovani urokov, v sucasnosti podla cennika od 4.1, myslite ze je realna sanca o znizenie aspon na povodnu uroven ? Ide mi o princip, moja bonita bola v case ked som bral hypo velmi dobra, dostal som urok 5.5 pricom v tom case boli oficialne cenniky VUB od 5.77. Nemaju ziaden dovod na zvysenie, myslim ze len skusaju co mozno z ludi vyzmykat. V sucasnosti je moja bonita este lepsia a mam splatenu cast hypo, takze zvazujem aj refinancovanie, je to realne ? co som pozeral tak otp a unicretit ponukaju hypo bez poplatku, s nizkymi urokovymi sadzbami. Nieco mam nasetrene, sucasny stav hypo je 52tis, takze by som zaroven doplatil 10tis, a zobral novu na 42 tis. Je realne dostat hypo do cca 2 tyzdnov ?
9. 9. 2010   radik
ahoj, reálne to je, dnes mám práve schválený refinanc VUB - pokles sadzby z 5,56% na 4,15% :-D pri ročnej fixácii. Hypo sa dá vybaviť aj do dvoch týždňov, záleží len od znaleckého posudku - v prípade potreby finsluzby@gmail.com
1/12staršie