Slovenská sporiteľňa - Úver na bývanie (HBSLSP)

Názory čitateľov
1. 4. 2020   renatavidisevska@gmail.com
už by to malo byť podľa nového zákona, t.j. cca 4 mesiace pred výročím fixácie, ale pokiaľ zistia, že chcete odísť, budú ochotný dohodnúť sa, v prípade potreby: renatavidisevska@gm ail.com
21. 8. 2016   dusan
Vsetkym : zasnem, ake otazky za cele tie roky sem davate. Banky vas vodia za nos, VY ste spotrebitelia, ukladaju vam povinnosti bez pravneho dovodu, v rovnoprávnom vztahu banka-klient s vami jednaju vyslovene nadradene a diktuju vam podmienky.
Ludia, ZIADNE poplatky nie su prijatelne, pretoze nedostavate REALNU protihodnotu. Vedenie uver. uctov, poplatky 5% za predcasne splatenie.... ano, banky pretlacili zakon, ze rpi predcasnom splateni zaplatite 1% z istiny, pretoze slovenske sudy podla zakona 250/2007 a Obcian. zákonníka §39 a §52 a nasl. (zaklad je v smernici 93/13/EHS) vsetko zamietli, ziadne poplatky.
VY ste na koni, vy ste ti, ktori platite a z ktorých banky ziju.
To ani nehovorim o tom, ze banky dostavaju iba cisla z ECB, ziadne realne prachy vam neposkytuju. Vsetko sa v ECB natuka na klavesnici.
Precitajte si, co je to SIFI.
24. 6. 2016   pavol.ursitz@gmail.com
Som klientom SLSP, mam tu aj hypotekárny úver. Mám aj iné úvery, preto som chcel všetko spolu refinancovať. Manželka však pracuje v zahraničí, z čoho má Slovenská sporiteľňa veľmi veľký problém. Doložila daňové priznanie za predchádzajúci rok, v ktorom má len čistý príjem (a to z dôvodu, že náklady spojené s odvodmi v rakúsku jej platila rodina,čiže ich nemohla dať ani do príjmov a tým pádom ani do nákladov). Napriek tomu jej v Ústredí Slovenskej sporiteľni tieto náklady odrátali a už nám nevyšlo na splátku. Zaujímalo by ma, akým právom jej tieto náklady boli odrátané. Už je dosť to, že automaticky jej je odrátaná daň, ktorú neplatí ani na Slovensku ani v Rakúsku. Z toho dôvodu budeme nútení ukončiť dlhoročnú spoluprácu so SLSP a využiť služby inej banky
31. 5. 2012   holub3569@centrum.sk
chcem sa informovať: v decembri mi končí 3-ročná fixacia na hypoteku v SLSP.Aký je časový interval na informovanie ma z banky o dalšej percentualnej miere a fixacii?Možem s bankou vyjednávať o nižšej úrokovej miere ked som mal skoro najlepšie bonitne hodnotenie?
Ďakujem
31. 5. 2012   radik
už by to malo byť podľa nového zákona, t.j. cca 4 mesiace pred výročím fixácie, ale pokiaľ zistia, že chcete odísť, budú ochotný dohodnúť sa, v prípade potreby finsluzby@gmail.com
28. 2. 2011   anonym
Nie som spokojna s pristupom banky. Banka bez upozornenia zvysila poplatok za spravu uveru z 2,99 EUR na 3,49 EUR mesacne. Nasledne mi nato oznamila, ze mi s ohladom na aktualny zostatok uveru zvysuje mesacnu hodnotu splatky, aby bola dodrzana dohodnuta lehota splatnosti uveru. Ale nikde ani slovo o tom, ze to robi kvoli zvysenemu poplatku za spravu!!! Verim tomu, ze uver cely rok vedie v jednom pocitacovom programe, na ktory ma stabilne-fixne naklady a jednostranne zvysenie poplatku z jej strany a to bez akehokolvek upozornenie povazujem za cistu aroganciu!!!
21. 8. 2016   dusan
samozrejme, ze ano. Obratte sa na NBS so staznostou na banku. A mozete uviest, ze je to neprijatelna zmluvna podmienka, pretoze nemate realne protiplnenie (co dostavate za to, ze platite 3,49 ? Nic. Splacanie uveru je pravny ukon v prospech banky - cize banka nemoze zatazovat klienta tym, co ide v jej prospech). to sa tyka vsetkych poplatkov, je pravda ze vedenie uctu je uz zdarma, s politickym kontextom.
16. 10. 2010   skúsenosť
Zdravím všetkých vospolok.
Nakoľko sa desať rokov venujem hľadaniu riešení pri finančných problémoch bežných ľudí, rád by som moje skúsenosti bezplatne ponúkol pre širšiu verejnosť. Nie sú mi cudzie vážne problémy ľudí,ako sú nebankové úžernícke pôžičky,exekúcie,dr ažby,znižovanie nevýhodných úrokov a hlavne refinancovanie viacerých úverov, aj nebankových,jedným serióznym úverom.Môj kontakt najlepsiuver@gmail. com.
2. 9. 2010   tocenka1@azet.sk
Dobrý deň, ako to tu tak sledujem, tka málokto je spokojný so svojou bankou, čosa týka hypotéky.
Preto sme tu my, naša spoločnosť, jediná svojho druhu na Slovensku, aby sme Vám pomohli vyriešiť vaše problémy. Naše služby sú bezplatné a nezáväzné.
Vedeli ste, že pri hypotéke 33.333 eur s úrokovou mierou 6% na dobu 30 rokov preplatíte 100% hypotéky? tzn., že zaplatíte ďaľších 33.333 eur. Zaujímalo by Vás ako preplatenie hypotéky znížiťna o 50% a ešte by Vám na to prispel aj štát?
Ak máte záujem o naše informácie, kontaktujete ma na tel. čísle: 0949 886 156, alebo e-mail: tocenka1@azet.sk
26. 11. 2008   pacek@tms.sk
Dobrý deň.
Chcem sa informovať o možnostiach hypotekárneho úveru.
Na jednom pozemku mám dom, ktorý je rozdelený na dva, každý má svoje súpisné číslo, samostatné prípojky samostatné vchody.
Na jeden dom je založné právo v prospech ŠFRB.
Zo ŠFRB mám písomné povolenie o zriadení záložného práva v prospech inej banky.
Na každý dom mám vypracovaný znalecký posudok v hodnote spolu cca 6.000.000,-Sk.
Vie mi niekto poradiť ako mám ďaľej postupovať pri vybavovaní hypo úveru, ktorý by som chcel použiť na dokončenie prác na uvedených domoch.
4. 11. 2008   Jozef
pohoda, mily personal a poradenstvo
1/5staršie