Žilinský samosprávny kraj ušetril prostredníctvom verejných obstarávaní túto sumu

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) ušetril v rokoch 2019 až 2023 prostredníctvom verejných obstarávaní (VO) vyše 104 miliónov eur. Za vlaňajšok to bolo 16,5 milióna eur. Informovala o tom hovorkyňa ŽSK Eva Lacová.

Kraj za ostatných päť rokov zabezpečil procesom VO uzatvorenie 572 zmlúv v objeme 944,84 milióna eur. „Všetkých 572 zákaziek bolo v procese VO verejne dostupných, čím sme výraznou mierou podporili otvorenú hospodársku súťaž pre lepšie podnikateľské prostredie. Kvalitu našej práce vo verejných obstarávaniach posúdil pozitívne aj portál Transparex – špecializovaný informačný systém pre analýzu dát v oblasti VO,“ uviedla predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.

Hovorkyňa dodala, že za posledných päť rokov vyhlásil odbor verejného obstarávania Úradu ŽSK 701 nadlimitných a podlimitných súťaží za vyše 907,9 milióna eur. Tiež stovky zákaziek s nízkou hodnotou, ktoré nie sú zahrnuté v päťročných štatistikách. „V roku 2023 bolo zazmluvnených 149 zákaziek za vyše 114,1 milióna eur,“ priblížila Lacová.

Vyhlásené súťaže kraj zverejňuje na stránke zilinskazupa.sk v časti VO. Každý týždeň sú aktualizované informácie o zákazkách pred otváraním ponúk zverejnené v časti Prehľad vyhlásených zákaziek.

Viac o téme: financie , roky 2019-2023 , ušetrenie , verejné obstarávania , Žilinský samosprávny kraj ŽSK

Súvisiace články

Aktuálne správy