Rothschildovci v slzách: Zomrel dôležitý člen jednej z najvplyvnejších bankárskych dynastií sveta!

Vo veku 87 rokov zomrel britský finančník Jacob Rothschild, vysokopostavený člen jednej z najznámejších bankových dynastií v Európe. S odvolaním sa na dnešné oznámenie rodiny o tom informovala agentúra Reuters.

Bol to „vynikajúci finančník, zástanca umenia a kultúry, oddaný štátny úradník, vášnivý podporovateľ charitatívnych akcií v Izraeli a židovskej kultúry, nadšený ekológ a milovaný priateľ, otec a dedko,“ uviedla rodina.

Rothschild sa narodil v roku 1936 v Británii. Kariéru začal v rodinnej banke NM Rothschild & Sons v roku 1963 a potom spoluzaložil spoločnosť J Rothschild Assurance. Tá teraz pôsobí pod názvom St James’s Place a spravuje majetok.

Jacob Rothschild. Foto: commons.wikimedia.org/National Library of Israel; Hanan Cohen

Zosnulý finančník okrem iného založil investičný fond RIT Capital Partners. Preslávil sa ako mecenáš umenia a v rokoch 1985 až 1991 bol členom správnej rady britskej Národnej galérie. Bývalý britský minister kultúry Ed Vaizey Rothschilda na sieti X označil za jedného z najväčších kultúrnych filantropov v krajine.

Radi testujete svoje vedomosti?
Vyskúšajte niektorý z našich kvízov na tejto stránke!

Banková rodina Rothschildovcov má korene vo Frankfurte nad Mohanom v 18. storočí. Odtiaľ sa rôzni členovia rodiny sťahovali do miest po celej Európe a budovali v nich bankové podniky. Zakladateľom dynastie a prvým strojcom úspechu bol frankfurtský finančník Mayer Amschel. Meno Rothschild zvolil sebe aj svojej banke podľa červeného štítu rodného domu.

Viac o téme: bankové dynastie , finančník , Jacob Rothschild , úmrtie

Súvisiace články

Aktuálne správy