Úrok z neinvestovaných prostriedkov? S XTB je to možné

XTB je jeden z najväčších burzovo obchodovaných brokerov na FX a CFD na svete. Vďaka ich obchodnej platforme majú prístup na globálny trh aj malí obchodníci. Okrem viacerých výhod však XTB ponúka aj možnosť získať úrok z neinvestovaných prostriedkov. Dnes sa bližšie pozrieme na aktuálne úrokové sadzby aj na pasívne investovanie s XTB.

Úrok z neinvestovaných prostriedkov pre všetkých

Spoločnosť XTB, popredný online broker, prináša novinku, ktorá poteší všetkých investorov. Ako jeden z prvých brokerov na Slovensku ponúka úrokové sadzby v XTB z neinvestovaných prostriedkov na účtoch vedených v eurách a amerických dolároch. Túto výhodu môžu využiť noví aj existujúci klienti.

Úrokové sadzby pre nových klientov:

 • Počas prvých 90 dní od založenia účtu klient získava z neinvestovaných eur 4,20 % a z dolárových vkladov 5,00 %.
 • Za túto službu neplatíte žiadne poplatky.

Výhody pre všetkých klientov:

 • Po uplynutí zvýhodneného obdobia XTB stále úročí neinvestované prostriedky. Pre eurové účty platí sadzba 2,00 % a pre dolárové 2,50 %.
 • Úroky sa počítajú denne a pripisujú sa na účet každý mesiac.
 • Bez ohľadu na to, aká suma je na danom účte, XTB z nej úročí.

Pre získanie úrokov z neinvestovaných prostriedkov nie je potrebné robiť žiadne úkony. Úročenie prebieha automaticky u každého klienta, ktorý má na účte neinvestované finančné prostriedky, vďaka čomu je investičné prostredie XTB opäť o čosi priaznivejšie.

Foto: Alex from the Rock – stock.adobe.com

Pasívne investovanie s XTB

Pasívne investovanie patrí už istý čas do portfólia brokera XTB. Ide o investičnú stratégiu, ktorá sa zameriava na kopírovanie výkonnosti trhu alebo indexu a zároveň o výrazne jednoduchšiu formu investovania ako pri aktívnom investovaní.

Pasívna forma investovania je vhodná ako pre začiatočníkov, tak aj pokročilých investorov. Ide o spôsob s čoraz populárnejšou investičnou stratégiou, čo má niekoľko dobrých dôvodov. K najväčším výhodám pasívneho investovania však patrí:

 1. Šetrenie času a energie: Pasívne investovanie s XTB si nevyžaduje neustále sledovanie akciového trhu a reagovanie na jeho výkyvy. Ide skôr o dlhodobú investičnú stratégiu. Stačí si vybrať vhodné ETF a tie potom držať v dlhodobom horizonte.
 2. Nízke náklady: Poplatky za pasívne fondy súnižšie ako poplatky za aktívne spravované fondy.
 3. Diverzifikácia rizika: Investuje sa do celého trhu alebo odvetvia, nie do konkrétnych spoločností, čo umožňuje rozložiť riziko vašich investícií a ochrániť sa pred stratami v prípade poklesu ceny jednej akcie alebo sektora.
 4. Nižšia volatilita portfólia: Indexy sú stabilnejšie ako individuálne akcie, pretože poklesnuté akcie sú obvykle vyvážené rastom akcií iných spoločností.
 5. Nižšie investičné riziko: Vďaka rebalansovaniu indexov je pasívne investovanie menej rizikové ako aktívne investovanie.
 6. Vysoká šanca na zisk: Pasívne investovanie umožňuje profitovať z dlhodobého rastu akciového trhu. História ukazuje, že indexy v dlhodobom horizonte rastú, a tak môže pasívne investovanie priniesť stabilné a trvalé zhodnotenie vašich peňazí.

Nevýhody pasívneho investovania

Pasívne investovanie má aj svoje nevýhody, ktoré je potrebné spomenúť pre vytvorenie komplexnejšieho obrazu. Pri tejto forme investovania sa nedajú očakávať nadpriemerné výnosy, pretože sa sleduje priemerný trhový výnos. Pri poklese trhu je to nevýhoda podobne ako závislosť na výkonnosti sledovaných ETF a indexov. Okrem toho sú indexy menej volatilné, takže na vyššiu výkonnosť portfólia môžete čakať dlhšie.

Pasívne investovanie je skvelou voľbou pre tých, ktorí s investovaním len začínajú a nechcú sa každý deň zaoberať detailnou analýzou trhu. Táto stratégia umožňuje investovať do široko diverzifikovaných portfólií a budovať majetok s nízkym rizikom a úsilím. Vhodná je aj pre skúsenejších investorov pre diverzifikáciu rizika a ako dlhodobejšia investícia.

Investičné plány pre jednoduchý začiatok investovania

Investičné plány XTB ponúkajú ideálne riešenie pre pasívne investovanie, ktoré je vhodné pre začínajúcich aj skúsených investorov. Vďaka intuitívnemu rozhraniu si môžete jednoducho zostaviť niekoľko portfólií na základe vašich cieľov a tolerancie k riziku.

Výhodou je možnosť diverzifikácie, pretože portfóliá sú tvorené z rôznych ETF, čím sa znižuje miera rizika. Cenená je aj skutočnosť, že investovať sa dá už od niekoľkých eur, takže pasívne investovanie je dostupné pre široké spektrum klientov vrátane drobných investorov.

XTB sa snaží o to, aby boli investície čo najvýhodnejšie, a preto ponúka nízke poplatky za správu Investičných plánov. Okrem toho je možné konkrétne portfólio kedykoľvek upraviť a prispôsobiť tak aktuálnej situácii na trhu alebo individuálnym možnostiam a cieľom.

Tento článok neslúži ako investičné poradenstvo. Každá investícia má svoje riziká, preto je odporúčané svoje investičné rozhodnutia konzultovať s odborníkom a zabezpečiť, že sú v súlade s vašimi finančnými cieľmi a toleranciou k riziku.

[reklamný článok]

Viac o téme: investovanie , PR článok , úrok , úroková sadzba , úrokové sadzby , úroky , XTB

Súvisiace články

Aktuálne správy