Streamovacia spoločnosť Spotify prepustí zo svojej podcastovej divízie asi 200 ľudí

Švédska spoločnosť Spotify, ktorá je prevádzkovateľom najväčšej svetovej služby pre streamovanie hudby, prepustí zo svojej podcastovej divízii asi 200 ľudí. To zodpovedá zhruba dvom percentám celkovej pracovnej sily firmy. Spotify o tom dnes informovala na svojej internetovej stránke.

„Urobili sme ťažké, ale nevyhnutné rozhodnutie uskutočniť strategickú reorganizáciu našej skupiny,“ uviedla viceprezidentka podniku Sahar Elhabashiová. Dodala, že odchádzajúci zamestnanci dostanú „štedré“ odstupné.

Firma už v januári prepustila zhruba 6 percent zamestnancov

Pripojila sa tým k viacerým ďalším technologickým podnikom, ktoré znižovaním počtu zamestnancov reagujú na zhoršené hospodárske vyhliadky. Do podcastovej divízie firma v posledných troch rokoch silno investovala. Od roku 2020 vynaložila takmer pol miliardy eur na štyri rôzne akvizície v tomto odvetví, napísal server CNBC.

Firma v dnešnej správe uviedla, že je v súčasnosti najpoužívanejšou platformou pre audio podcasty vo väčšine častí sveta. Dodala, že rozširuje úsilie o spoluprácu s poprednými tvorcami podcastov z celého sveta.

Viac o téme: prepúšťanie, Spotify, zamestnanci

Súvisiace články

Aktuálne správy