Osud Credit Suisse vyvolal záujem: Internet zaplavili inzeráty s predmetmi s logom banky

, Redakcia

Z banky s takmer 170-ročnou tradíciou sa z večera do rána stáva symbol pre zberateľov. Vo Švajčiarsku totiž po oznámení jej prevzatia konkurenčnou bankou UBS začali pribúdať aukcie a inzeráty na predaj rôznych predmetov s logom Credit Suisse.

Ako upozorňuje web cnn.com, na internete sa len pár hodín po oznámení prevzatia banky konkurenčnou švajčiarskou bankou UBS objavilo množstvo ponúk na predaj čiapok, tašiek, ale aj zlatých tehličiek s logom Credit Suisse.

Po jej prevzatí bankou UBS je totiž otázne, či vôbec značka banky, ktorá vznikla ešte v roku 1856 ako Schweizerische Kreditanstalt s cieľom financovať rozšírenie železničnej siete a industrializácie Švajčiarska, prežije. UBS uviedla, že možno očakávať masívne škrty v investičnom bankovníctve v Credit Suisse, zatiaľ však nie je jasné, či po dokončení transakcie značka úplne zanikne.

Čiapka aj zlatá tehlička

Situáciu s neistou budúcnosťou značky Credit Suisse sa rozhodlo využiť množstvo majiteľov propagačných predmetov s logom banky. Internet zaplavili s inzerátmi na ich predaj buď za stanovenú cenu, alebo v aukciách. A na niektorých kúskoch môžu zarobiť slušné peniaze.

Jednou z ponúk je napríklad aukcia na predaj lyžiarskej čiapky Credit Suisse, ktorej cena sa v sobotu vyšplhala na 115 švajčiarskych frankov, čo je zhruba rovnaká suma aj v eurách.

Aukcia na predaj lyžiarskej čiapky Credit Suisse. Zdroj: ricardo.ch

Na predaj je však napríklad aj malá 10 gramová zlatá tehlička s označením Credit Suisse. V aukcii na jednom zo švajčiarskych portálov bola za necelých 670 frankov.

Internetová aukcia na predaj zlatej tehličky s logom Credit Suisse. Zdroj: ricardo.ch

Originálne na situáciu, v ktorej banka skončila, zareagoval aj jeden predajca šiltoviek. V rôznych farbách totiž zákazníkom ponúka čiapky s nápisom „Credit Suisse Risk Management Intern 2023“, teda že ide o šiltovku pre stážistu v oblasti rizikového manažmentu Credit Suisse v roku 2023.

Viac o téme: banková kríza, banky, Credit Suisse, Švajčiarsko

Súvisiace články

Aktuálne správy