Koniec na ruskom trhu finančnými žralokmi neotriasol: Zaznamenali rekordný zisk!

Finančná skupina J&T Finance Group SE vlani hospodárila s rekordným čistým ziskom v celkovej výške 278,7 milióna eur (+ 71 percent). Spoločnosti minulý rok narástli čisté úrokové výnosy a zvýšil sa objem obhospodarovaného majetku, ktorý koncom roka 2023 predstavoval 7 miliárd eur.

Bilančná suma skupiny presiahla 17 miliárd eur. Vo štvrtok o tom informovala PR manažérka J&T Banky Veronika Belušková.

Zásadný vplyv na dosiahnutý zisk malo vlani podľa finančnej skupiny bankovníctvo, ktoré ťažilo z úrovne úrokových sadzieb na českom a slovenskom trhu. J&T Banka dosiahla vlani čistý zisk 224,6 milióna, išlo o historický najvyšší výsledok od jej založenia. V roku 2022 bol čistý zisk banky 137,6 milióna eur.

Banka je aktívna aj za hranicami Slovenska

Finančná skupina v minulom roku rozšírila svoje pôsobenie aj na medzinárodných trhoch. „Práve prostredníctvom J&T Banky vydala v októbri eurodlhopisy v hodnote 120 miliónov eur,“ pripomenula Belušková s tým, že banka pokračovala v expanzii otvorením digitálnej pobočky v Nemecku.

Podarí sa finančnej skupine J&T udržať ziskové hospodárenie aj v ďalších rokoch?

Ukončila však svoje pôsobenie na ruskom trhu. „Skupina takisto v minulom roku ukončila svoje aktivity na ruskom trhu predajom dcérskej banky a tento trh tak úplne opustila,“ uzavrela Belušková.

Viac o téme: bankovníctvo , banky , dlhopisy , hospodárske výsledky , J&T Banka , úrokové sadzby

Súvisiace články

Aktuálne správy