Končí šéf dôležitého inštitútu na ministerstve financií. Rezort prezradil dôvod!

, Redakcia

Ministerstvo financií bude mať od augusta tohto roka nového riaditeľa Inštitútu finančnej politiky (IFP). Ku koncu júla sa totiž končí trojročný mandát súčasnému riaditeľovi IFP Jurajovi Valachymu.

Juraj Valachy sa podľa informácií zverejnených rezortom financií rozhodol na vlastnú žiadosť nepokračovať vo funkcii na ministerstve financií. Inštitút finančnej politiky viedol od októbra 2021.

Veľa vecí sa mi podarilo zmeniť a niektoré dokončí už môj nasledovník alebo nasledovníčka. Bolo mi cťou viesť tento Inštitút a som hrdý na jeho ľudí a ich prácu,“ zhodnotil Juraj Valachy.

Ministerstvo financií SR poďakovalo Jurajovi Valachymu za jeho profesionálne odvedenú prácu a praje mu veľa ďalších úspechov. Meno jeho nástupcu ministerstvo oznámi po vyhodnotení výberového konania.

Poznáte prácu Inštitútu finančnej politiky pri ministerstve financií?

IFP je analytický útvar Ministerstva financií SR, ktorý patrí medzi top analytické jednotky na Slovensku a je jedným z najstarších ekonomických think-tankov verejnej správy. Jeho cieľom je poskytovať komplexné ekonomické analýzy a prognózy pre dobre informované verejné rozhodnutia.

Viac o téme: ekonomika , Inštitút finančnej politiky IFP , Juraj Valachy , Ministerstvo financií SR MF

Súvisiace články

Aktuálne správy