Baumit je na Slovensku 30 rokov: Vlani dosiahol obrat takmer 65 miliónov eur

Obrat spoločnosti Baumit dosiahol vlani takmer 65 miliónov eur a zisk viac ako 8,6 milióna eur. Firma plánuje investície do výrobného závodu v Lietavskej Lúčke aj zelených energií. Vo štvrtok o tom na tlačovej konferencii informovala spoločnosť Baumit pri príležitosti jej 30. výročia na Slovensku.

 „Čo sa týka minulého roka urobili sme obrat takmer 65 miliónov eur a k tomu sme urobili čistý hospodársky výsledok 8,5 milióna eur. Čo sa týka investícií, ktoré chystáme, najväčšou investíciou bude v budúcom roku rozšírenie výrobného závodu Lietavská Lúčka, ktorý je v celkovej investícii v priebehu asi budúcich dvoch rokov od štyroch až 4,5 milióna eur,“ povedal riaditeľ Baumit Rastislav Plášek.

Spoločnosť patrí k najväčším výrobcom suchých maltových zmesí na Slovensku. Najväčší dopyt po stavbách je podľa nej v Bratislave a okolí, kde má aj najvyššie obraty. Napriek tomu v Bratislave vidí aj pokles pri začatých stavbách, ktoré sa realizujú cez investičné projekty.Vo výrobe sa firma snaží aj o udržateľnosť najmä využívaním obnoviteľných zdrojov. V tejto oblasti chce najmä znižovať prašnosť, odpad a uhlíkovú stopu. Napríklad vďaka zatepľovaniu ročne ušetrí na Slovensku až 48.000 ton emisií oxidu uhličitého (CO2).

Vybudovanie alternatívnych zdrojov energie

„Súčasťou prechodu na zelenú energiu je vybudovanie alternatívnych zdrojov energie v našich výrobných závodoch v Rohožníku a Lietavskej Lúčke. Spolu bude vo výrobných závodoch nainštalovaných 150 fotovoltických panelov s celkovým výkonom viac ako 75,21 kilowattpeakov (kWp). Zabezpečia nám výrobu asi 77.000 kilowatthodín zelenej elektrickej energie, čo pokrýva takmer štyri percentá z našej celkovej spotreby. Uvedenými opatreniami znížime ročne viac ako 36.000 ton emisií CO2,“ spresnil výrobný riaditeľ spoločnosti Robert Sakáč.

Viac o téme: Baumit , firma , investície , obrat , výroba , závod

Súvisiace články

Aktuálne správy