Až dve banky budú mať výpadok služieb: Nebude sa dať ani platiť kartou!

Počas nadchádzajúceho víkendu sa pripravte na ďalšie odstávky slovenských bánk. Prvá nastane už v noci z piatka na sobotu, tá druhá zas v nedeľu.

Až dve slovenské banky čaká výpadok služieb, ktorý sa dotkne nielen online bankovníctva, ale aj platieb kartou. O plánovaných odstávkach informujú VÚB a mBank na svojich weboch.

Prvé obmedzenie nastane už o pár hodín. VÚB banka o odstávke informuje priamo na úvodnej stránke formou krátkeho oznamu. „Vážení klienti, v noci z piatka 21. 6. na sobotu 22. 6. v čase od 0:00 do 7:00 prebehne plánovaná technická odstávka online bankovníctva z dôvodu zlepšovania a skvalitňovania našich služieb,“ uvádza.

VUB výpadok služieb
Foto: vub.sk

Viac detailov o tom, ktoré služby nebudú dostupné, neuviedla. Za obmedzenia sa ale banka ospravedlnila a zároveň sa poďakovala svojim klientom za dôveru a trpezlivosť.

Zvyknete platiť kartou na internete?

Výpadok služieb ovplyvní platby na internete

mBank uskutoční svoju plánovanú odstávku systémov v nedeľu 23. júna v čase od 2:30 do 9:00. V tomto čase nebudú dostupné nasledovné služby:

  • internet banking,
  • mobilná aplikácia,
  • platby kartou na internete (ak je vyžadované potvrdenie platby v mobilnej aplikácii alebo pomocou SMS),
  • SMS,
  • mLinka,
  • systém žiadostí o produkty.

„V uvedenom čase nebudú dostupné platby kartou na internete. Platby kartou na termináloch v obchodoch a výbery z bankomatov budú fungovať bez obmedzení,“ upresňuje banka.

Ak budete mať po ukončení odstávky problém s prihlásením sa do internet bankingu, banka radí, čo robiť. „Vyčistite vyrovnávaciu pamäť prehliadača (tzv. cache) stlačením klávesy F5, resp. kombináciou kláves CTRL+F5, alebo vymažte cookies vo vašom prehliadači,“ dodala mBank. Na záver poďakovala svojim klientom za pochopenie a za prípadné komplikácie sa ospravedlnila.

Viac o téme: banky , mBank , odstávka , plánovaná odstávka , platby kartou , VÚB banka , výpadok

Súvisiace články

Aktuálne správy