Akcie v USA pred štatistikou a výsledky uzavreli zmiešane: Dolár oslabil

Akcie v Spojených štátoch začali nový týždeň zmiešane. Investori sú na začiatku týždňa obozretní, pretože čakajú na dôležité údaje o inflácii a ďalšie štatistické a výsledkové správy, ktoré majú byť zverejnené tento týždeň.

Index Dow Jones klesol o 81,33 bodu, teda 0,21 percenta, na 39.431,51 bodu. Širší index Standard & Poor ‚s 500 oslabil o 1,26 bodu, teda 0,02 percenta, na 5,221,42 bodu. Index technologického trhu Nasdaq vzrástol o 47,37 bodu, čiže 0,29 percenta, na 16.388,24 bodu.Tento týždeň majú byť zverejnené okrem iného údaje o výrobnej inflácii, spotrebiteľskej inflácii a maloobchodných tržbách. Výsledky hospodárenia majú oznámiť tiež veľké maloobchodné spoločnosti, ako Home Depot a Walmart.

Podľa prieskumu agentúry Reuters by medzimesačné tempo rastu spotrebiteľských cien za apríl malo spomaliť na 0,3 percenta z 0,4 percenta v predchádzajúcom mesiaci. Medziročná inflácia má dosiahnuť 3,6 percenta.Do konca minulého týždňa zverejnilo výsledky hospodárenia za prvé tri mesiace tohto roka 459 spoločností z indexu S & P 500. Z toho 77,3 percenta ich prekonalo odhady analytikov. Dlhodobý priemer je 66,7 percenta.

Akcie spoločnosti Apple dnes posilnili o 1,8 percenta. Reagovali tak na špekulácie, že firma uzavrela dohodu s OpenAI o využití jeho technológie umelej inteligencie v iPhonech. Pred vývojovou konferenciou Googlu dnes oslabovali akcie jeho materskej firmy Alphabet, tesne pred koncom obchodovania však svoje straty vymazali a nakoniec uzavreli so ziskom o 0,4 percenta.

inflácia, Spojené štáty americké USA, pokles, Federálny rezervný systém Fed
Ilustračné foto. Foto: pixabay.com/NikolayFrolochkin

Americký dolár dnes klesol voči košu hlavných svetových mien. Investori očakávajú, že dôležité štatistické údaje, ktoré budú v Spojených štátoch zverejnené tento týždeň, ukážu spomalenie tempa rastu inflácie aj spotrebiteľských výdavkov.Dolárový index, ktorý sleduje výkon dolára ku košu šiestich popredných svetových mien, sa oslabil o 0,1 percenta na 105,23 bodu. Euro voči doláru posilnilo o 0,2 percenta na 1,0792 USD. Dolár k jenu vzrástol o 0,3 percenta na 156,21 JPY. Euro voči jenu stúplo o 0,5 percenta na 168,54 JPY.

Viac o téme: akcie , dolár , investovanie , oslabenie , USA

Súvisiace články

Aktuálne správy