Uplynulý týždeň na pumpách potešil len majiteľov vozidiel na LPG. Ceny benzínov a nafty sa takmer nepohli

, Redakcia

Ceny benzínov a nafty na slovenských čerpacích staniciach po výraznom zlacnení z predchádzajúceho týždňa v uplynulom 12. tohtoročnom týždni stagnovali. Podobne výraznejšie zmeny Štatistický úrad SR neevidoval ani pri cenách alternatívnych plynových palív, okrem skvapalneného ropného plynu LPG, ktorý zlacnel o takmer 5 percent.

Priemerná cena 95 oktánového benzínu natural na pumpách na Slovensku v uplynulom týždni klesla o zanedbateľných 0,003 eur, teda o 0,2 % na 1,508 eur za liter. Cena drahšieho 98 oktánového benzínu natural zostala nezmenená na úrovni 1,698 eur za liter.

Priemerná cena za liter motorovej nafty sa podobne ako pri lacnejšom benzíne v uplynulom týždni znížila iba o zanedbateľných 0,003 eur, teda o 0,2 %, na 1,524 eur za liter.

Týždeň predtým pritom štatistici priniesli motoristom výrazne lepšie správy. Priemerná cena 98 oktánového benzínu natural totiž vtedy medzitýždenne klesla o 3,3 %, cena 95 oktánového benzínu natural sa znížila podobne o 3,3 % a motorová nafta zlacnela o 2 %.

Výrazný pokles ceny LPG

Pri alternatívnych plynových palivách sa ceny taktiež z väčšej miery stabilizovali. Výnimkou je skvapalnený ropný plyn LPG, ktorého priemerná cena na slovenských čerpačkách medzitýždenne klesla až o 4,57 %, teda o 0,036 eur, na 0,752 eur za liter.

Priemerná cena za kilogram stlačeného zemného plynu CNG sa naopak minimálne zvýšila o 0,001 eur, teda o 0,06 %, na 1,604 eur za kilogram. Cena stlačeného zemného plynu LNG sa nezmenila vôbec a v priemere sa teda naďalej predával za 1,798 eur za kilogram.

Viac o téme: benzín, ceny energií, motorová nafta, pohonné hmoty, skvapalnený ropný plyn LPG, skvapalnený zemný plyn LNG, Štatistický úrad SR ŠÚ, stlačený zemný plyn CNG

Súvisiace články

Aktuálne správy