Ceny ropy v piatok klesli: Zaznamenali však štvrtý týždenný nárast po sebe

Ceny na ropy v piatok (5. 7.) klesli, ale zaznamenali štvrtý týždenný nárast po sebe. Dôvodom je optimizmus týkajúci sa výhľadu dopytu, ktorý sa zvýšil po správe o prudkom poklese zásob v USA. Informuje správa agentúry Reuters.

Ďalším faktorom sú obavy, že hurikán Beryl by mohol narušiť ťažbu ropy v Mexickom zálive, ako aj poškodiť infraštruktúru a obmedziť dodávky. Septembrový kontrakt na severomorskú ropnú zmes Brent sa v piatok oslabil o 89 centov alebo o 1,02 % a uzavrel na 86,54 USD za barel. Na začiatku piatkového obchodovania sa cena Brentu dostala na najvyššiu úroveň od apríla. Augustový kontrakt na americkú ropu West Texas Intermediate (WTI) klesol o 72 centov alebo o 0,9 % na 83,16 USD za barel.

Za celý uplynulý týždeň cena Brentu stúpla o 0,4 % a WTI o 2,1 %. Od začiatku roka sa ropa Brent posilnila o 12,3 % a WTI o 16,1 %. V piatok mali negatívny vplyv na ceny čierneho zlata očakávania týkajúce sa uzavretia dohody o prímerí v Gaze, čo prevážilo nad vysokým letným dopytom po motorových palivách a možným narušením dodávok v dôsledku hurikánov v Mexickom zálive.

Viac o téme: americký dolár USD , barel , cena , dodávky , pokles , ropa , svet , týždeň , vývoj

Súvisiace články

Aktuálne správy