Výstavba rýchlostnej cesty R2 medzi Kriváňom a Mýtnou napreduje podľa NDS na všetkých mostných objektoch

Výstavba úseku rýchlostnej cesty R2 medzi Kriváňom a Mýtnou napreduje a práce pokračujú na všetkých mostných objektoch. Dokončená bola i preložka cesty I/16, ktorú bolo potrebné zrealizovať pre ďalší postup výstavby mostov. Na svojej oficiálnej webovej stránke o tom informovala Národná diaľničná spoločnosť (NDS).

„Doprava je vedená po preloženej a upravenej ceste prvej triedy I/16. Mostní experti majú odteraz lepší prístup k miestu, kde sa pripravujeme na položenie základov ďalšieho z mostov,“ uviedla NDS.

Súčasťou R2 medzi Kriváňom a Mýtnou bude aj budúca najdlhšia estakáda na Slovensku s dĺžkou vyše štyri kilometre. Na prvej časti estakády je už vysunutých šesť z 13 segmentov. Práce pokračujú aj na ďalších rozostavaných mostoch v predmetnom úseku.

„Viac než 1,6-kilometrový most na konci úseku, v extraviláne obcí Mýtna a Píla, má takisto hotovú väčšinu špeciálneho zakladania. Prebiehajú tu práce na spodnej stavbe a priečnikoch a takisto na nosných konštrukciách. Čo sa týka ďalších prác, dokončená je aj časť preložiek vodovodov, vysokého a nízkeho napätia a káblov,“ priblížila NDS s tým, že v najbližších mesiacoch sa bude pokračovať v zemných prácach, v realizácii múrov a na prácach na mostoch.

Rýchlostná cesta R2 je vedená v údolí Krivánskeho potoka, úsek R2 Kriváň – Mýtna nadväzuje na prevádzkovaný úsek R2 Pstruša – Kriváň. Koniec úseku bude napojený na úsek R2 Mýtna – Lovinobaňa, Tomášovce, ktorý bol sprevádzkovaný koncom minulého rok.

Viac o téme: Národná diaľničná spoločnosť NDS , výstavba diaľnic

Súvisiace články

Aktuálne správy